Ανακοίνωση προς το ΠΕΙΡ για την δημιουργίας νέου ΠΕΙΡΑΤΙΚΟΥ

Νέα και ειδήσεις που πρέπει να γνωρίζουν οι Πειρατές.
tvelocity
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1022
Εγγραφή: 03 Ιαν 2012, 20:37

Re: Ανακοίνωση προς το ΠΕΙΡ για την δημιουργίας νέου ΠΕΙΡΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό tvelocity » 01 Μάιος 2013, 16:51

kailor έγραψε:Τέλη Μάρτη οι υποστηρικτές ήταν άνω των 12 ατόμων.

Ρε καλά το είπα εγώ... Είναι ακριβώς όπως οι Cylons!!!

Και όπως οι Cylons στα 12 μοντέλα θα μείνουν... :mrgreen:
Verba volant, scripta manent

yiannpap
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 480
Εγγραφή: 05 Μάιος 2012, 18:12
Τοποθεσία: Πειραιάς
Επικοινωνία:

Re: Ανακοίνωση προς το ΠΕΙΡ για την δημιουργίας νέου ΠΕΙΡΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό yiannpap » 02 Μάιος 2013, 09:05

kailor έγραψε:
yiannpap έγραψε:Καλά τόση υποκρισία. Ησουνα και μέλος της ΔΕ και κανόνιζες την ίδρυση άλλου κόμματος. Δεν είχες την ευθυξία να παραιτηθείς πρώτα από το κόμμα και μετά να κάνεις ότι κάνεις. Μπράβο σου ρε συγχαρητήρια. Ευτυχώς που την κάνετε ένας ένας να ξεβρωμίσουμε λίγο.


Κανονικά δεν θα απαντούσα, αλλά λέτε τα χίλια 2 ψέματα εδώ μέσα και αρχίζετε να μου την σπάτε μερικοί-μερικοί.

Και λίγο ιστορία θα μπορούσες να κάνεις κάν τον κόπο να ρωτήσεις αντί να ξεκινήσεις και εσύ τα ίδια με τους άλλους.

Λίγο ιστορία στα σύντομα:

Ξεκινήσαμε 6 άτομα να φτιάχνουμε το καταστατικό τέλος Ιανουαρίου με αρχές Φεβρουάρη για να το κατεβάσουμε στο επόμενο συνέδριο όποτε και να ήταν αυτό. Αρχές προς μέσα Μάρτη το είχαμε κάνει back-up πλάνο έτσι και το Κόμμα Πειρατών Ελλάδας πάψει με όλα τα θέματα και αρχίσει να ασχολείται μόνο με τις 3 Σουηδικές Αρχές. Τέλη Μάρτη οι υποστηρικτές ήταν άνω των 12 ατόμων. Και τελικά αρχές προς μέσα Απρίλη αποφασίσαμε τελικά να το ενεργοποιήσουμε και να διασπαστούμε αφού το Κόμμα Πειρατών Ελλάδας μετατράπηκε σε άλλο από αυτό που ξεκίνησε και είχαμε εγγραφεί όλοι μας με χαρά τότε.

Και φτάνουμε στο σήμερα που το ανακοινώσαμε, και τελικά παρ'ότι στο παρελθόν είχατε πει μερικοί ότι δεν σας νοιάζει ετσι και δημιουργηθούν 2 ή 5 ή και 10 πειρατικά Κόμματα στην Ελλάδα, κάθεστε τώρα και χλευάζετε και βρίζετε.

Το ποιοί είμαστε λίαν συντόμως θα το μάθετε. Το άμα είμαστε καρεκλοκένταυροι ή ότι άλλο μας σύρατε ήδη, θα φανεί μελλοντικά με τις πράξεις μας και όχι με τις απεριόριστες αμπελοφιλοσοφίες εδώ μέσα.

Stay tuned.

Η ιστορία θα δείξει ποιός είναι ποιός και τα λοιπά.

Υ.Γ. δεν πρόκειται να απαντήσω σε άλλο μήνυμα οπότε καλή τύχη και με αέρα στα πανιά σας.



Αντε γεια!!!!!!!!!!!
Γιάννης Παπαναστάσης
Ο γερολαδάς του ΠΕΙΡ.
Ό,τι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5114
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: Ανακοίνωση προς το ΠΕΙΡ για την δημιουργίας νέου ΠΕΙΡΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 02 Μάιος 2013, 09:58

Ρε Kailor, τώρα σοβαρά... πας και κάνεις κόμμα με τον Μαριότι της απευθείας ανάθεσης και των υπόγειων συνεννοήσεων και κατηγορείς εμάς; Δηλαδή τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις;
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

Κομπειλάδας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4128
Εγγραφή: 19 Φεβ 2012, 16:58
Τοποθεσία: Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
Επικοινωνία:

Re: Ανακοίνωση προς το ΠΕΙΡ για την δημιουργίας νέου ΠΕΙΡΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 02 Μάιος 2013, 10:53

Εκεί θα βρει επιτέλους "αραχτούς" Βιο-πειρατές που να τους νοιάζει που, πως, πότε και γιατί χέζει η αρκούδα (κατά το "χέσε ψηλά κι αγνάντευε") :mrgreen:
здравствуйте

Antonis_T
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 01 Φεβ 2012, 19:37

Re: Ανακοίνωση προς το ΠΕΙΡ για την δημιουργίας νέου ΠΕΙΡΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό Antonis_T » 02 Μάιος 2013, 10:54

Βασίλη, τι του λες τώρα. Αν κοιτάξεις τον τρόπο που έγραφε τους τελευταίους 2-3 μήνες, θα καταλάβεις πόσο μονόπλευρα έβλεπε τα πράγματα, καθώς είχαν συνεννοηθεί για αυτό που μας σέρβιραν, εδώ και καιρό.

Η πλάκα είναι ότι ο καυλορ έγραψε χθες το πρωί ότι δεν θα μπει στον κόπο να απαντήσει περαιτέρω σχόλια, αλλά ήταν όλη μέρα μέσα, να μην αφήσει τίποτα και πέσει χάμω. Έχει ανοίξει μαγαζάκι και πρέπει να κρατήσει τη βιτρίνα "καθαρή". :mrgreen:
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές.

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: Ανακοίνωση προς το ΠΕΙΡ για την δημιουργίας νέου ΠΕΙΡΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό James » 02 Μάιος 2013, 11:11

Υπάρχει και κάτι άλλο, μετά τη δολιοφθορά στο γκρουπ μας στο facebook από το Μαριότι,(το ποιός το έκανε το ανακάλυψε τότε ο Καιλορ) τον έχουμε ακόμα μέλος ? και στο κόμμα και στο φόρουμ?
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net

yiannpap
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 480
Εγγραφή: 05 Μάιος 2012, 18:12
Τοποθεσία: Πειραιάς
Επικοινωνία:

Re: Ανακοίνωση προς το ΠΕΙΡ για την δημιουργίας νέου ΠΕΙΡΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό yiannpap » 02 Μάιος 2013, 11:18

Ο "τύπος" παραιτήθηκε επίσημα, να γίνουν άμεσα οι διαδικασίες που προβλέπονται.
Γιάννης Παπαναστάσης
Ο γερολαδάς του ΠΕΙΡ.
Ό,τι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.

bucaneros A
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 988
Εγγραφή: 16 Φεβ 2012, 19:05

Re: Ανακοίνωση προς το ΠΕΙΡ για την δημιουργίας νέου ΠΕΙΡΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό bucaneros A » 02 Μάιος 2013, 11:46

αποψη μου ειναι οτι αρκετα ασχοληθηκα με το ζητημα τους.
αν καποιος κρινει τον τροπο της παραιτησεως των 4-5 ατομων (θεοφανης-μικες-μπατσος-ευρωβουλευτης-περιβαντολογος)
θα καταλαβει οτι στερουνται ηθικης και αξιοπρεπειας , (ενικος- fb )τα κουσουρια τους ας τα μεταφερουν πλεον στο παρεακι τους.
ειναι "πειρατες" χωρις εμφαση στην τεχνογνωσια :o και αμεσοδημοκρατες χωρις ελευθερια λογου με κλειστο φορουμ :lol:
περιμενω 1-2 ακομα παραιτησεις, :roll:

kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: Ανακοίνωση προς το ΠΕΙΡ για την δημιουργίας νέου ΠΕΙΡΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό kailor » 02 Μάιος 2013, 12:13

Για όσα και να μου σούρετε στον βρόντο πάνε. Είδα τι κάνατε εσείς στο κόμμα πειρατών ελλάδας, και φεύγω ήσυχα και ωραία.

Τώρα για να το κάνετε όλο τόσο θέμα σημαίνει ότι σας καίει πολύ που έγιναν έτσι τα πράγματα.

Ωστόσο άμα έκανα καλά που συμμετέχω σε ένα νέο πειρατικό κόμμα, όπως έπρεπε να είναι κανονικά στην Ελλάδα, δηλαδή έτσι όπως ξεκίνησε και το κόμμα πειρατών ελλάδας αλλά έπειτα μετατράπηκε σε 3 αρχών μόνο, μόνο εγώ θα το κρίνω αφού η δικιά μου ζωή είναι και δεν επιτρέπω σε κανέναν σας να με κρίνει για αυτό το θέμα.

Εγώ μπήκα στο κόμμα πειρατών ελλάδας γιατί ήταν κόμμα που έλεγε για άμεση δημοκρατία και όχι αναθέσουσα, αλλά και γιατί από την αρχή ο καθένας μπορούσε να βοηθήσει όπου μπορούσε π.χ. υγεία, περιβάλλον, εξωτερική πολιτική, γραφικά, ιτ, κλπ. Όπου μπορούσα να βοηθήσω το έκανα και μάλιστα χάνοντας 1+ χρόνο από την ζωή μου χωρίς να αλλάξει τίποτα στην ελληνική κοινωνία, και γιατί ούτε καν που εμείς τα δείχναμε αυτά προς τα έξω στην κοινωνία.

Και για όλους εδώ μέσα τους φαρισαίους που άρχισαν να με κρίνουν, ενώ ξέρουν ότι δεν είμαι άνθρωπος που λέω αμπελοφιλοσοφίες περί αέρων και υδάτων αλλά προτιμώ να κάνω πράξεις, για αυτό βοήθησα στην δημιουργία αυτού του νέου κόμματος. Το εάν έκανα καλά ή όχι η ιστορία θα το δείξει και μόνο εγώ θα κρίνω τον εαυτό μου.

Εσείς κάτσετε εδώ και συνεχίσετε τις ωραίες αμπελοφιλοσοφίες που λέτε χωρίς να κάνετε τίποτα προς τα έξω την κοινωνία. Προσοχή επίσης στο να μην σπάσετε τις καρέκλες από το πολλή καθισιό επάνω. Α και επίσης μην ξεχάσετε στο επόμενο συνέδριο να γυρίσετε το κόμμα μόνο στις 3 "σουηδικές" αρχές που ήδη το έχετε κάνει, αλλά τουλάχιστον να είναι και στα χαρτιά.
Τελευταία επεξεργασία από 1 και kailor, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5114
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: Ανακοίνωση προς το ΠΕΙΡ για την δημιουργίας νέου ΠΕΙΡΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 02 Μάιος 2013, 12:14

kailor έγραψε:Για όσα και να μου σούρετε στον βρόντο πάνε. Είδα τι κάνατε εσείς στο κόμμα πειρατών ελλάδας, και φεύγω ήσυχα και ωραία.


Πήγαινε με τον Μοτσάκο και τις μυστικές αναθέσεις τότε αφού δεν καταλαβαίνεις....!!!!
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 21 και 0 επισκέπτες