Συνάντηση με την Amelia ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 15:00 ?

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Συνάντηση με την Amelia ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 15:00 ?

Δημοσίευσηαπό anestis » 20 Ιαν 2012, 10:05

Από το viewtopic.php?f=8&t=250&p=2320#p2320

Θέλετε κάποιοι από σας συνάντηση με την Amelia κάπου στο Κέντρο ΣΗΜΕΡΑ κατά τις 15.00 ?
(εναλλακτικά βέβαια μπορείτε να την δείτε στο Γκάζι στις 18.00)

Ξέρω ότι είναι "της τελευταίας στιγμής", αλλά δεν γίνεται αλλιώς.

Επειδή ο Γιάννης είναι εκτός Αθηνών, αν υπάρξουν μερικά ΝΑΙ θα ήθελα να παρακαλέσω
κάποιος να πάρει πρωτοβουλία για συγκεκριμένο μέρος
και να στειλει email με το κινητό του στο tweets [at] pirateparty.gr

Προσοχή: Δεν θα μπορέσω να ξαναμπώ στο forum μέχρι το απόγευμα.
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

olrandir
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 12:08

Re: Συνάντηση με την Amelia ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 15:00 ?

Δημοσίευσηαπό olrandir » 20 Ιαν 2012, 11:16

Προσπαθώ αυτή τη στιγμή να έρθω σε επαφή με την Amelia. Όσοι ενδιαφέρεστε στείλτε μου mail στο olrandir@gmail.com για να σας ενημερώσω άμεσα μόλις κανονιστεί, δεν ξέρω αν θα προλάβω να ενημερώσω το forum!
.: panis angelicus, fit panis hominum :.

olrandir
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 12:08

Re: Συνάντηση με την Amelia ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 15:00 ?

Δημοσίευσηαπό olrandir » 20 Ιαν 2012, 11:32

Έχω κλείσει τραπέζι στο Pure Bliss στο όνομα "Δημήτρης Ράπτης", για τις 15:00 η ώρα.

Δυστυχώς δεν έχω καταφέρει ακόμα να έρθω σε επαφή με την Amelia, αλλά εκτός απροόπτου εκεί θα γίνει η συνάντηση οπότε κρατήστε το υπόψη αν δεν προλάβω να ενημερώσω το forum.
.: panis angelicus, fit panis hominum :.

olrandir
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 12:08

Re: Συνάντηση με την Amelia ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 15:00 ?

Δημοσίευσηαπό olrandir » 20 Ιαν 2012, 13:56

Επικοινώνησα με την Amelia και θα συναντηθούμε στο Σύνταγμα στις 15:00, από όπου θα την πάρω να πάμε στο Pure Bliss. Αν θέλει κανείς να μας βρει εκεί, θα βρεθούμε στα McDonald's -αλλά φροντίστε να'στε νωρίς γιατί θα φύγουμε κατευθείαν.

Θα κάτσουμε στο Pure Bliss (οδός Ρόμβης 24Α).

---
edit: αν θέλετε να στείλετε κι ένα mail στο olrandir@gmail.com όσοι θα'ρθετε, καλό θα ήταν, για να ξέρω μπας και χρειαστεί να κλείσουμε μεγαλύτερο τραπέζι! ;)
Τελευταία επεξεργασία από 1 και olrandir, έχει επεξεργασθεί 20 φορά/ες συνολικά
.: panis angelicus, fit panis hominum :.

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: Συνάντηση με την Amelia ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 15:00 ?

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 20 Ιαν 2012, 13:59

θα προσπαθησω να ειμαι στα μακ, αλλιως τα λεμε στο μπλις.
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

piratiko.org
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 19:09
Επικοινωνία:

Re: Συνάντηση με την Amelia ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 15:00 ?

Δημοσίευσηαπό piratiko.org » 20 Ιαν 2012, 14:12

enimerosa kai sto piratiko.org.
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές. Οι επίσημες θέσεις βρίσκονται στο http://www.pirata.gr
My Blog: http://www.pressfree.net
Γιώργος

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: Συνάντηση με την Amelia ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 15:00 ?

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 20 Ιαν 2012, 16:21

Είμαι τώρα στο bliss και δεν βλέπω κανένα. Ισχύει ακόμα;
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

olrandir
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 12:08

Re: Συνάντηση με την Amelia ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 15:00 ?

Δημοσίευσηαπό olrandir » 20 Ιαν 2012, 22:55

Report:

Συναντήθηκα λίγο μετά τις 15:00 στο Σύνταγμα με την Amelia και τον Ανδρέα, έναν ελληνοσουηδό φίλο της που τη βοήθησε και τη φιλοξενούσε όσο ήταν στην Αθήνα. Ο Ανδρέας έβγαλε και φωτογραφίες με την κάμερα που είχε (μια μικρή, αλλά πιο σοβαρή από τις κινητο-κάμερες που είχαμε εμείς) και υποσχέθηκε να μας στείλει οπότε θα έχουμε υλικό από αυτόν.

Πήγαμε στο Bliss, συζητήσαμε λίγο και σε κάποια φάση ήρθαν ένας δημοσιογράφος κι ένας φωτογράφος από το deasy.gr για συνέντευξη, ενώ στις 16:30 έπρεπε να φύγει για το Booze αφού περίμενε τηλεοπτικό crew για άλλη συνέντευξη, οπότε δεν κράτησε και πολύ η όλη ιστορία.

Εντυπώσεις: μου φάνηκε εντυπωσιακά έξυπνη κι οξυδερκής, κι όχι μόνο για την ηλικία της. Για όσους είδατε το stream να πω ότι ήταν αρκετά πιο ενδιαφέρουσα κατ'ιδίαν. Συζητήσαμε αρκετά για τη ζωή του ευρωβουλευτή και τα θέματα με τα οποία ασχολείται στο ευρωκοινοβούλιο κι άπτονται των ενδιαφερόντων μας (για παράδειγμα, της φαίνονται πολύ πιο επικίνδυνες για τα δικαιώματα οι διμερείς συμφωνίες π.χ. Γερμανίας - Νοτίου Κορέας, που περιέχουν πολύ πιο σκληρές διατάξεις από τις πολυμερείς συμφωνίες π.χ. ACTA που έχουν λάβει όλη τη δημοσιότητα). Αν θέλει ο Διονύσης - zio_donnie, που ήταν επίσης παρών, ας μας πει περισσότερα για αυτά που ήταν εμφανές ότι τα παρακολούθησε πιο εύκολα απ'ότι εγώ.

Μου φάνηκε πολύ κουρασμένη, με εμφανείς μαύρους κύκλους κάτω από τα μάτια, κι επιβεβαιώθηκα όταν μας περιέγραψε τη ζωή στο Στρασβούργο, όπου έγιναν τα parliamentary sessions την προηγούμενη εβδομάδα -σε ένα κτίριο τόσο μεγάλο και χαοτικό ώστε αν έχεις meeting στο ίδιο κτίριο στο οποίο βρίσκεσαι ήδη πρέπει και πάλι να ξεκινήσεις 10 λεπτά νωρίτερα για να φτάσεις στην ώρα σου.

Η μία και πιο σημαντική συμβουλή της για το ιδρυόμενο Πειρατικό Κόμμα Ελλάδας (η οποία θα φανεί και στο video interview που έδωσε στο deasy.gr, όταν ανέβει, αφού την έδωσε on camera): πολύς καφές. Στη Σουηδία λέει τα τοπικά παραρτήματα είχαν συναντήσεις σχεδόν κάθε εβδομάδα για καφέ και συζήτηση, χωρίς απαραίτητα κάποιο πρόγραμμα ή ατζέντα, αλλά για να χτιστεί η κοινότητα, να διατηρηθεί η συνοχή ανάμεσα στα μέλη και το ενδιαφέρον, και να ακουστούν ιδέες και να γίνουν συζητήσεις. Το χαρακτήρισε ως το σημαντικότερο που θα πρέπει να σκεφτούμε.

--
ΥΓ: είμαι ανοιχτές σε διευκρινιστικές ερωτήσεις - προσθήκες, προφανώς. Τα έγραψα λίγο γρήγορα και συνοπτικά τώρα για να ικανοποιήσω την περιέργεια που υπήρχε (εμφανής από τα dm's μου στο twitter).
.: panis angelicus, fit panis hominum :.

piratiko.org
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 19:09
Επικοινωνία:

Re: Συνάντηση με την Amelia ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 15:00 ?

Δημοσίευσηαπό piratiko.org » 20 Ιαν 2012, 23:29

σε ευχαριστώ για την ενημέρωση. και επίσης για το ότι αντιπροσώπευσες τα μέλη του κόμματος.
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές. Οι επίσημες θέσεις βρίσκονται στο http://www.pirata.gr
My Blog: http://www.pressfree.net
Γιώργος

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: Συνάντηση με την Amelia ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 15:00 ?

Δημοσίευσηαπό James » 21 Ιαν 2012, 02:10

να χαιρετίσω και γω με τη σειρά μου,
αν και βιαστική η συνάντηση με την Αμέλια (έπρεπε να φύγω στις 16.00 λόγω δουλειάς), η εντύπωση που πήρα για τα θέματα που τη ρώτησα σχετικά με το τι σκέφτονται στο ευρωκοινοβούλιο γύρω από SOPA και PIPA ήταν, να ανησυχήσω περισσότερο.
Δε είδα να έχει καταλάβει και αυτή ούτε προφανώς και ολοι οι υπόλοιποι (μαζί με εμάς) τι πρόκειται να συμβει με την εφαρμογή αυτών των περιορισμών, τουλάχιστον για κάποιο διάστημα (ελπίζω να είναι λίγο), γιατί όταν συσπυρωθούμε όλοι μαζικά ενάντια στις αρχές της καταστολής της ελέυθερης διακίνησης ιδεών στο διαδίκτυο, τότε θα τους κάνουμε να αναθεωρήσουν.
Να ευχαριστήσω και εγώ το Δημήτρη-olrandir που ανέλαβε την υπόθεση με την συνάντηση.
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες