ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ

omissman
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 11 Ιαν 2012, 16:15
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ

Δημοσίευσηαπό omissman » 25 Απρ 2012, 14:47

τηλεφωνησε στο γραφειο ο κ. Χρηστος Σ. και προσφερθηκε να φιλοξενησει συναντηση των υποψηφιων Β΄Αθηνας κλπ στο εστιατοριο του στην Πευκη. Μεταφερω το σχολιο του απο το site :
slschris says:
Τετάρτη, 25 Απριλίου, 2012 at 05:56 (UTC 3 )
Παίδες, γειά σας και καλή επιτυχία στον αγώνα σας.
Δεν νομίζω να καταφέρω να έρθω αύριο (σήμερα) στην συνάντησή σας για να σας γνωρίσω από κοντά και ΔΕΝ θέλω να γίνω (τουλάχιστον προς το παρόν) μέλος σας, μιας και δεν έχω αποφασίσει ακόμη αν θα σας ψηφίσω ή όχι….
Το σκέφτομαι, πάντως, σοβαρά, λόγω αρκετών «κοινών» απόψεών μας, αλλά όμως με ενδιαφέρουν πάρα πολύ και οι θέσεις που έχετε (ή, τέλος πάντων, αυτές που «θα» διαμορφώσετε) για ευρύτερα πολιτικά και οικονομικά θέματα. Ελπίζω να υιοθετήσετε πρωτοποριακές αντικαπιταλιστικές και αποκεντρικές οικονομικές ιδέες όπως της P2P Economy, ή αλλιώς «Οικονομίας βασισμένη στους (κοινούς) πόρους» και να … «αποσυντηρητικοποιηθείτε» ζητώντας ΠΛΗΡΗ κατάργηση σε όλα τα πνευματικά δικαιώματα και τις πατέντες (και όχι να ισχύουν για 5 έως … 20!!! χρόνια).
Πέρα απ’ όλα αυτά, διαθέτω χώρο για έως 100 άτομα στα Βόρεια Προάστια (εστιατόριο, προς Πεύκη μεριά) που τον διαθέτω για σας δωρεάν για μια «προεκλογική» ανοικτή συνάντηση-συζήτηση, μαζί με (δωρεάν) μπουφέ (καφέ/τσάι/κουλουράκια) και … κάμποσο κόσμο που θα μαζέψω για να έρθει να σας ακούσει και να κουβεντιάσουμε όλοι μαζί για τις θέσεις σας και για το τί θα κάνατε αν εκλεγόσασταν στην Βουλή!
Προτείνω/μπορώ να σας διαθέσω τον χώρο την επόμενη Τετάρτη 2 Μαίου και για τις ώρες 6:00μμ-8:30μμ και αν σας ενδιαφέρει κάτι τέτοιο, παρακαλώ να επικοινωνήσει κάποιος από εσάς (από την Διοικούσα Επιτροπή) μαζί μου, στέλνοντας μου (στο e-mail μου) το κινητό του για να μιλήσουμε τηλεφωνικά.
Σκεφτόμουνα, επίσης, -αν πραγματοποιηθεί η ανοικτή συνάντηση-, να παρευρίσκονται όσοι από τους υποψήφιους βουλευτές των Πειρατών για την Β’ Αθηνών θέλουνε και να προβάλουμε το γεγονός σε blogs/sites/mailing lists, αλλά και να εκτυπώσουμε μερικές απλές αφίσσες-προσκλήσεις που θα φτιάξουμε μαζί (σε λευκό ή καλύτερα κίτρινο Α4 φύλλο με απλό εκτυπωτή) και να κολληθεί σε μερικές κολώνες σε κεντρικά σημεία σε γύρω προάστια.
[Σημ.: Η «διαφήμιση» αλλά και ο … «στιγματισμός» του μαγαζιού μου θα είναι το αντάλλαγμα (και το τίμημα) που θα λάβω!)
-Τί λέτε; Το κάνουμε;

Φιλικά,
Χρήστος Σ.

οσοι ενδιαφερονται ας το γραψουν εδω, ειναι μια καλη ευκαιρια να συναντησουμε και αλλους πολιτες και να γινει μια προεκλογικη κουβεντα "εκτος προγραμματος". Το ονομα και το τηλεφωνο του ειναι στο γραφειο.
Νέες "πειρατικές" αρχές :
1. Δρυός πεσούσης πας "πειρατής" ξυλεύεται
2. Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός από τους ευεργετηθέντες ΑΧΑΡΙΣΤΟΥΣ
3. Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα , στο τέλος τον τρώνε οι κότες

Yiannis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 587
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 12:47
Τοποθεσία: Athens

Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ

Δημοσίευσηαπό Yiannis » 25 Απρ 2012, 15:38

Το βλέπω πολύ θετικά. Ας το συζητήσουμε στη σημερινή συνάντηση στο γραφείο..
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές.

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5084
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 25 Απρ 2012, 15:47

Η πρόταση είναι ενδιαφέρουσα και δεν βλέπω λόγο να μην γίνει αν μπορούμε να παραβρεθούμε όλοι. Προσωπικά μπορώ.
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

tziakas
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 16 Φεβ 2012, 00:06
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ

Δημοσίευσηαπό tziakas » 25 Απρ 2012, 16:21

+1
Θεόδωρος Ζ.

Apolitic
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 12 Απρ 2012, 21:38

Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ

Δημοσίευσηαπό Apolitic » 26 Απρ 2012, 03:17

Super να γνωριστούμε από κοντά.

vagenasd
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 14:48
Τοποθεσία: Athens Greece

Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ

Δημοσίευσηαπό vagenasd » 26 Απρ 2012, 08:01

+1

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 27 Απρ 2012, 11:11

Ενδιαφέρουσα πρόταση.
Καλό θα ήταν να την εκμεταλλευτούν οι υποψήφιοι της Β` Αθήνας και ίσως όχι μόνο.
Ένσταση έχω μόνο ως προς την εκτύπωση διαφημιστικού υλικού, για τους γνωστούς λόγους.
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

Yiannis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 587
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 12:47
Τοποθεσία: Athens

Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ

Δημοσίευσηαπό Yiannis » 28 Απρ 2012, 16:30

Χθες πέρασα μια βόλτα από το χώρο και τα είπαμε λίγο με τον ιδιοκτήτη του μαγαζιού (τον οποίο είχαμε τελικά γνωρίσει ήδη όσοι ήμασταν στο hackerspace την ημέρα που έγινε η συζήτηση για την acta). Δεν έχει γίνει ακόμα πειρατής αλλά ασπάζεται πολλές από τις ιδέες μας.

Η συγκέντρωση/συζήτηση λοιπόν θα γίνει, την Τετάρτη 2 Μαίου στο Μπαχάρι, Αθανασίου Διάκου 12 &
Χρυσοστόμου Σμύρνης, Πεύκη στις 18:00.

Συνεννοηθήκαμε και βγήκε και μια Α4 αφίσα η οποία θα μπει σε κεντρικά σημεία στα βόρεια προάστια. (thanks krogia!!)
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές.

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 28 Απρ 2012, 17:54

Γιάννη, θα μπορούσαμε να καλέσουμε και κάποιο κανάλι;
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

xanadu
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 29 Απρ 2012, 22:26

Re: ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ

Δημοσίευσηαπό xanadu » 29 Απρ 2012, 23:25

Μπορω να καλεσω MTV και Mega αν θελουμε να ερθουν. Μπορω να ξερω αυριο το πρωι αν εχουν διαθεση.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 4 και 0 επισκέπτες