Συζήτηση συμμετοχών

Αφορά την κλήρωση μεταξύ Μελών για την αναπλήρωση 2 θέσεων της Δ.Ε.
anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Νέα Μέλη Δ.Ε. - Δηλωσεις Συμμετοχης

Δημοσίευσηαπό anestis » 19 Μάιος 2012, 15:07

Δημήτρη η κλήρωση θεωρήθηκε το καλύτερο δυνατό και εξηγώ:

Το καταστατικό (επειδή δεν υπάρχει λίστα με ψήφους από συνέδριο) επιτρέπει διορισμό από τη Δ.Ε. "-Εσύ κι εσύ", τέλος.
Θεωρήσαμε ότι αυτή τη λύση δεν ήταν η καλύτερη δυνατή και παρ' ότι "νόμιμη" θα απείχε από τις αρχές μας.

Η λύση να περιμένουμε το Συνέδριο θα σήμαινε χαμένο χρόνο.

Ψηφιακή ψηφοφορία για πρόσωπα δεν επιτρέπεται και δεν είναι σωστή.
Είμαστε τραγικά λίγοι για να έχουμε την πολυτέλεια να κοπούμε σε ομάδες, κλίκες, σφαίρες επιρροής και συμπάθειες.

Η κλήρωση μεταξύ εθελοντών είναι ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ αμεσοδημοκρατική λύση.


Dimitris Zappas έγραψε:Δηλώνω συμμετοχή, παρόλο που διαφωνώ με τη διαδικασία, θα προτιμούσα κάτι που ταιριάζει περισσότερο στις αρχές μας.
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

kissand
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 10:55

Re: Νέα Μέλη Δ.Ε. - Δηλωσεις Συμμετοχης

Δημοσίευσηαπό kissand » 20 Μάιος 2012, 09:38

theofanis1987 έγραψε:Εφοσον δηλωνουν πολλα ατομα για την κληρωση εγω αποσυρω την υποψηφιοτητα μου. Ουτως η αλλως μπορω να προσφερω και σαν μελος δεν χρειαζεται να μπω στην Δ.Ε. για να βοηθησω. Ο καθενας μπορει να προσφερει εαν το θελει απο οποια θεση και αν βρισκεται ειτε ειναι μελος ειτε Δ.Ε.
Εξαλλου ποτε δεν μου αρεσαν οι θεσεις "εξουσιας". Και δεν ημουν υπερ της εουσιας. Δηλωσα συμμετοχη για να υπαρχουν ατομα πολλα και εφοσον υπαρχουν οπως ειπα την αποσυρω.

Εξαλλου πρεπει ΟΛΟΙ ΜΗΔΕΝΟΣ ΕΞΑΙΡΟΥΜΕΝΟΥ να βοηθαμε το κομμα σωστα και οχι να πεταμε στα συννεφα και να μην βοηθαμε καθολου.


Όταν δήλωσα συμμετοχή είπα ότι δηλώνω συμμετοχή μόνο αν δεν καλύπτονται οι θέσεις
Υπερκαλύφτηκαν οι θέσεις οπότε σύμφωνα με τα λεγόμενά μου θα πρέπει να αποσυρθώ
Διαβάζοντας όμως τα posts, η διαδικασία είναι πιο σωστή αν υπάρχουν πολλά μέλη οπότε δεν αποσύρω την υποψηφιότητά μου
με τις εξής προοπτικές
1. Δεν κληρώνομαι οπότε συνεχίζω ως έχω
2. Κληρώνομαι οπότε κάνω ένα διάστημα Δ.Ε. και μετά παραιτούμαι.

Για να μην θέτω το κόμμα σε μια τέτοια διαδικασία και να έχω την ευχέρεια να παραιτηθώ, θα ήθελα να κληρωθούν και δύο αναπληρωματικοί
Όπως και στις εκλογές για την Δ.Ε θα πρέπει να υπάρχουν αναπληρωματικοί
Σαν μέλος προσφέρω περισσότερα, η Δ.Ε. έχει να κάνει με τα τυπικά και εγώ δεν είμαι των τυπικών

Με την ίδια λογική μην αποσύρεις την υποψηφιότητά σου
Πειρατικά
Γιώργης Κισσανδράκης
Ό,τι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
Οι επίσημες θέσεις βρίσκονται στο http://www.pirateparty.gr/arxes-programma/

theofanis1987
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: 17 Οκτ 2011, 23:15

Re: Νέα Μέλη Δ.Ε. - Δηλωσεις Συμμετοχης

Δημοσίευσηαπό theofanis1987 » 20 Μάιος 2012, 14:46

theofanis1987 έγραψε:Αν δεν υπαρχουν πολλα ατομα που να θελουν να ειναι υποψηφιοι και να συμμετεχουν στην Δ.Ε. τοτε θα συμμετασχω και εγω στην κληρωση. Ομως αυτο το κανω ΜΟΝΟ και μονο αν δεν υπαρχουν πολλοι που θα συμμετασχουν στην κληρωση για την Δ.Ε.
Εγω προσωπικα δεν ειμαι υπερ των θεσεων.Προτιμω να βοηθαω το κομμα απο την θεση του μελους που ειμαι.Μπορω να προσφερω και απο εδω πολλα.

ΟΜΩΣ για να υπαρχουν πολλοι μεσα στην κληρωση και να γινει σωστη κληρωση με πολλα ατομα μεσα και ΟΧΙ 1-2 θετω και εγω υποψηφιοτητα.


Φιλε μου kissand αν ειδες την προηγουμενη αναρτηση για τους λογους που εθεσα ηποψηφιοτητα και τους οποιους παραθετω ΞΑΝΑ πανω τοτε θα καταλαβαινεις γιατι αποσυρω την υποψηφιοτητα μου.Προτιμω να ειμαι μελος και να βοηθαω το κομμα σαν απλο μελος παρα να ειμαι στην Δ.Ε.
Η Δ.Ε. εχει κανει υπεροχη δουλεια μεχρι τωρα και ειμαι σιγουρος οτι και αυτα τα ατομα που θα κληρωθουν θα κανουν και αυτα καλη δουλεια.
Εμενα δεν μου αρεσουν οι θεσεις "εξουσιας".Και δεν ημουν ποτε υπερ στο να παρω τετοια θεση. Εθεσα υποψηφιοτητα διοτι ειχα δει μονο 2 ατομα και για να γινει σωστη η κληρωση εβαλα υποψηφιοτητα. Εφοσον ομως τωρα ειναι πολλα τα ατομα και με χαροποιει αυτο ιδιαιτερα, θεωρω σωστο να αποσυρω την υποψηφιοτητα μου. Οποτε την αποσυρω.
Εγω αυτο κρινω ως σωστο και αυτο κανω.

Πειρατικα Φανης.

ckastam
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 00:11
Τοποθεσία: CORFU PARADISE
Επικοινωνία:

Re: Νέα Μέλη Δ.Ε.-Δηλωσεις Συμμετοχης στην κλήρωση

Δημοσίευσηαπό ckastam » 20 Μάιος 2012, 17:23

Χαίρομαι που η αναπλήρωση των μελών της Δ.Ε. θα γίνει με κλήρωση - δε θα θελα να γίνουμε Κουμουνιστικό Κόμμα Κίνας όπου τα συντροφικά μαχαιρώματα για μια θέση στην Μόνιμη Επιτροπή πέφτουν βροχή όπως μόλις διάβασα στο επίκαιρο άρθρο εδώ http://www.tovima.gr/world/article/?aid=458518&h1=true

προσωπικά δε με ενδιαφέρουν αξιώματα παρά μόνο να γίνει κάτι σωστό γιαυτόν τον τόπο

Γιώργος Βόντζος
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 20 Μάιος 2012, 20:03

Re: Νέα Μέλη Δ.Ε.-Δηλωσεις Συμμετοχης στην κλήρωση

Δημοσίευσηαπό Γιώργος Βόντζος » 20 Μάιος 2012, 20:32

Επιθυμώ και εγώ να καταθέσω δήλωση συμμετοχής για μέλος της Δ.Ε. Βόντζος Γεώργιος απο το πανέμορφο Μούρεσι Πηλϊου! Καλή μας επιτυχία στις 17/6!

vagenasd
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 14:48
Τοποθεσία: Athens Greece

Re: Νέα Μέλη Δ.Ε.-Δηλωσεις Συμμετοχης στην κλήρωση

Δημοσίευσηαπό vagenasd » 20 Μάιος 2012, 20:42

Γιώργος Βόντζος έγραψε:Επιθυμώ και εγώ να καταθέσω δήλωση συμμετοχής για μέλος της Δ.Ε. Βόντζος Γεώργιος απο το πανέμορφο Μούρεσι Πηλϊου! Καλή μας επιτυχία στις 17/6!

Να να δηλώσεις για μέλος της ΔΕ πρέπει να είσαι κανονικό μέλος του κόμματος

theofanis1987
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: 17 Οκτ 2011, 23:15

Συζήτηση συμμετοχών

Δημοσίευσηαπό theofanis1987 » 20 Μάιος 2012, 21:12

Γιώργος Βόντζος έγραψε:Επιθυμώ και εγώ να καταθέσω δήλωση συμμετοχής για μέλος της Δ.Ε. Βόντζος Γεώργιος απο το πανέμορφο Μούρεσι Πηλϊου! Καλή μας επιτυχία στις 17/6!


Για να δηλωσεις συμμετοχη πρεπει να εισαι κανονικο μελος του κομματοσ και να εχεις επικυρωση αιτησης απο το ΚΕΠ μεχρι τισ 15/05/2012

bucaneros A
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 988
Εγγραφή: 16 Φεβ 2012, 19:05

Re: Νέα Μέλη Δ.Ε.-Δηλωσεις Συμμετοχης στην κλήρωση

Δημοσίευσηαπό bucaneros A » 20 Μάιος 2012, 22:40

Η κληρωση να γινει μεταξυ πειρατων που εχουν δειξει οτι τρεχουν για το κομμα
Γιατι διαβαζω καποιες υποψηφιοτητες που εμφανιστηκαν απο το πουθενα.

Rainmaker

Re: Νέα Μέλη Δ.Ε.-Δηλωσεις Συμμετοχης στην κλήρωση

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 20 Μάιος 2012, 22:43

Κατσιρης Διαμαντης έγραψε:Η κληρωση να γινει μεταξυ πειρατων που εχουν δειξει οτι τρεχουν για το κομμα
Γιατι διαβαζω καποιες υποψηφιοτητες που εμφανιστηκαν απο το πουθενα.


είναι μια ευκαιρία να ξεκινήσουν από κάπου...! μπορεί έτσι να δραστηριοποιηθούν περισσότερο! κέρδος είναι κι αυτό! (για πονηρά σκεπτόμενους δεν ανησυχώ καθόλου ;) )

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Νέα Μέλη Δ.Ε.-Δηλωσεις Συμμετοχης στην κλήρωση

Δημοσίευσηαπό mankasp » 20 Μάιος 2012, 23:07

Κατσιρης Διαμαντης έγραψε:Η κληρωση να γινει μεταξυ πειρατων που εχουν δειξει οτι τρεχουν για το κομμα
Γιατι διαβαζω καποιες υποψηφιοτητες που εμφανιστηκαν απο το πουθενα.


Εφόσον είναι πιστοποιημένα μέλη έχουν δικαίωμα να βάλουν υποψηφιότητα. Επίσης, αν αναφέρεσαι στον koskin και το dimitrisc μπορεί να μη γράφουν συχνά στο φόρουμ ή να μη μπαίνουν στο mumble αλλά μπορώ να επιβεβαιώσω και εγώ και άλλα παιδιά από θεσ/νικη είναι πολύ ενεργά μέλη και οι δυο.

Υ.Γ. Προς διαχειριστές, εδώ δηλώνουμε συμμετοχή, οποιαδήποτε απάντηση σαν αυτή να μεταφερθεί στην αντίστοιχη συζήτηση.

thanks
https://twitter.com/e_kastrinakis


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 4 και 0 επισκέπτες