ΕΚΛΟΓΕΣ ΙΟΥΝΙΟΣ 2012

monst3rmind
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 19 Απρ 2012, 17:54

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ ΙΟΥΝΙΟΣ 2012

Δημοσίευσηαπό monst3rmind » 18 Μάιος 2012, 15:35

Law έγραψε:Παιδια αν και τα εχω πει θα τα ξανα πω δεν ξερω αν ειναι σωστο ή οχι αλλα επειδη εχω μιλησει για τους πειρατες σε διαφορες ηλικιες αλλα ποιο πολυ απο ηλικιες απο 30+ μου λενε και δεν τους ξερουμε και οσοι μας ξερουν λενε αυτοι ειναι μονο στα pc για αυτο εγω πιστευω σε αυτες τις εκλογες να τις εκμεταλευτουμε και μην αναφερομαστε συνεχεια για το copyright δεν λεω καλα τα λετε αλλα οι μεγαλοι θελουν να μαθουν τι θα κανετε με την οικομια την διαφθορα την Ευρωπη για το μνημονιο για αυτο πιστευω οτι δεν κερδιζουμε και ευκολα ψηφους απο τους μεγαλους .Και διαβασα για το web και εχουν δικιο να βασιστουμε ποιο πολυ και να βοηθησει οι καθενας οπως στο facebook να το μεταδοσουμε και μεσα απο τις αφισες και δεν απαγορευται εγω ειχα δει μια γυναικα να αφισοκολη και απεναντι ητανε μπατσοι και δεν της κανανε τπτ


τώρα βγαίνουμε εκτός θέματος, συγνώμη προς τους διαχειριστές αλλά για να μην τα ξαναπεί ο φίλος LAW...
η μοναδική απάντηση στα πολιτικά προβλήματα είναι: ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΊΑ. Το μοντέλο ηγετών που καλούνται να εκτελέσουν τις τετραετής διάρκειας πολιτικές τους βάσει μιας ψηφοθηρικής προεκλογικής διαφημιστικής καμπάνιας είναι εκτός εποχής. Οι "μεγάλοι" καλά θα κάνουν να σιωπήσουν. Στους πειρατές το λόγο τον έχουν τα παιδιά. Άλλωστε στους πειρατές, δεν τίθεται θέμα ύπαρξης πολιτικής ατζέντας λόγω της μικρής τους αναγνωρισιμότητας και εμπειρίας. Δεν πάμε για κυβέρνηση.

omissman
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 11 Ιαν 2012, 16:15
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ ΙΟΥΝΙΟΣ 2012

Δημοσίευσηαπό omissman » 19 Μάιος 2012, 09:32

παραθετω μια πολυ σοβαρη και ουσιαστικη πολιτικη αναλυση του γνωστου δημοσιογραφου Γιωργου Τετραδη σχετικη με την αποτιμηση των προηγουμενων εκλογων και με τη "φιλοσοφια" των συνεργασιων .

http://tvxs.gr/news/egrapsan-eipan/prot ... oy-tetradi

ας διαβασουμε με ψυχραιμια και μιαν αλλη αποψη...
Νέες "πειρατικές" αρχές :
1. Δρυός πεσούσης πας "πειρατής" ξυλεύεται
2. Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός από τους ευεργετηθέντες ΑΧΑΡΙΣΤΟΥΣ
3. Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα , στο τέλος τον τρώνε οι κότες

eleni_paliou
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 25 Απρ 2012, 21:25

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ ΙΟΥΝΙΟΣ 2012

Δημοσίευσηαπό eleni_paliou » 21 Μάιος 2012, 19:32

Συμφωνώ απόλυτα με τη θέση του Manou οσοι διαβάζουν το καταστατικό και τις αρχές γίνονται πειρατές. Το θέμα ειναι να πειστούν να το κάνουν.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες