ΕΚΛΟΓΙΚΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ

Οτιδήποτε αφορά την Κυριακή 6/5/12, διαδικασία, αποτελέσματα.
anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

ΕΚΛΟΓΙΚΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ

Δημοσίευσηαπό anestis » 09 Μάιος 2012, 17:21

Καλημερα,

δεν ξέρω που να το γνωστοποιήσω αλλά επειδή σας αφορά ως κόμμα πρέπει να γνωρίζετε σε περίπτωση που μπορείτε να κάνετε κάτι.

Ψηφίζω Α' Αθηνών και όταν πήγα να πάρω μόνος τα ψηφοδέλτια, μου το απαγόρευσαν. Λογικό, λέω όμως. Μου δώσαν μερικά γύρω στα 22 και μέσα σε αυτά δεν ήταν το δικό σας.

Λίγο αργότερα σε άλλο εκλογικό κέντρο παραδώσαν στην μητέρα μου 11 συνολικά ψηφοδέλτια.

Φυσικά αφού μπήκε στο παραβάν και το διαπίστωσε, έντρομοι οι υπάλληλοι της εφορευτικής κοιταχτήκαν και της δώσαν εν τέλει 26.

Δε πιστεύω πολύ στις θεωρίες συνομωσίας αλλά η σύμπτωση είναι ύποπτη. Εάν θέλετε να υπεισέλθω σε λεπτομέρειες επικοινωνήστε μαζί μου.

Μετά τιμής
(εχουμε εμαιλ και ονομ/μο)
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: ΕΚΛΟΓΙΚΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ

Δημοσίευσηαπό anestis » 09 Μάιος 2012, 17:26

...342o εκλογικο τμημα ΠΥΡΓΟΥ ΗΛΕΙΑΣ, δεν καταμετρηθηκε η ψηφος μου. Πειρατές "πήραν" 0 ψήφους! προβλέπεται ένσταση; ...για ενημερωτικούς λόγους, δεν εβαλα σταυρο (υποψηφιος ήταν μονο ένας) οπότε ειναι δυσκολο να θεωρήθηκε ΑΚΥΡΟ το ψηφοδέλτιο! ...έκανα και 300 χλμ ταξίδι... συν 300 χλμ για να επιστρέψω σήμερα την Αθήνα.
Ευχαριστώ,
Ελίνα
Υ.Γ.: Και αναρωτιόμουν πως θα γινόταν το βραδυ καταμετρηση των ψήφων, εφόσον υπήρχαν μονο 1 με 2 άτομα μέσα στο καθε εκλογικο τμήμα...
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

kissand
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 10:55

Re: ΕΚΛΟΓΙΚΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ

Δημοσίευσηαπό kissand » 09 Μάιος 2012, 18:16

Τουλάχιστον στο δεύτερο μπορούμε να ζητήσουμε τα πρακτικά καταμέτρησης να δούμε τι έγραψαν
Γιώργης Κισσανδράκης
Ό,τι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
Οι επίσημες θέσεις βρίσκονται στο http://www.pirateparty.gr/arxes-programma/

plessas
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:50
Επικοινωνία:

Re: ΕΚΛΟΓΙΚΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ

Δημοσίευσηαπό plessas » 09 Μάιος 2012, 18:25

anestis έγραψε:...342o εκλογικο τμημα ΠΥΡΓΟΥ ΗΛΕΙΑΣ, δεν καταμετρηθηκε η ψηφος μου. Πειρατές "πήραν" 0 ψήφους! προβλέπεται ένσταση; ...για ενημερωτικούς λόγους, δεν εβαλα σταυρο (υποψηφιος ήταν μονο ένας) οπότε ειναι δυσκολο να θεωρήθηκε ΑΚΥΡΟ το ψηφοδέλτιο! ...έκανα και 300 χλμ ταξίδι... συν 300 χλμ για να επιστρέψω σήμερα την Αθήνα.
Ευχαριστώ,
Ελίνα
Υ.Γ.: Και αναρωτιόμουν πως θα γινόταν το βραδυ καταμετρηση των ψήφων, εφόσον υπήρχαν μονο 1 με 2 άτομα μέσα στο καθε εκλογικο τμήμα...


Λίγο παρακάτω στα σχόλια της έχω απαντήσει. Στο συγκεκριμένο τμήμα έχουμε 3 ψήφους.
Οι θέσεις που εκφράζω είναι προσωπικές. Περισσότερα για μένα στο ιστολόγιό μου: http://plessas.info

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: ΕΚΛΟΓΙΚΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 09 Μάιος 2012, 18:47

Ειδικά για την δεύτερη περίπτωση συμφωνώ με τον Γιώργο (αρκεί να μην μας κοστίσει οικονομικά διότι τότε βλέπω "πρόβλημα")
Πέραν τούτου, θαρρώ πως πρέπει όποιος είχε επικοινωνία με τους ψηφοφόρους, να απαντήσει "Πειρατικά". (ίσως και να έχει γίνει ήδη)
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

plessas
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:50
Επικοινωνία:

Re: ΕΚΛΟΓΙΚΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ

Δημοσίευσηαπό plessas » 09 Μάιος 2012, 18:53

Παιδιά, η κοπέλα μάλλον κοίταξε τα αποτελέσματα πριν ενημερωθούν για τις ψήφους ανά εκλογικό τμήμα, δεν μπορώ να το ερμηνεύσω αλλιώς. Δείτε εδώ: http://www.pde.gov.gr/gr/enimerosi/delt ... s2012.html έχουμε 3 ψήφους στο 342ο τμήμα Πύργου. Επομένως δεν προκύπτει ότι έχει συμβεί κάτι. Αν έχουμε στοιχεία επικοινωνίας με την κοπέλα πείτε μου να την ενημερώσω προσωπικά.Επίσης, στο νομό Ηλείας δεν παρατήρησα πουθενά κάποιο πρόβλημα, τουλάχιστον από αυτούς που ξέρω ότι μας ψήφισαν. Τώρα, αν έβγαλαν και κάποια άκυρα, αυτό δεν μπορούμε να το ξέρουμε.
Οι θέσεις που εκφράζω είναι προσωπικές. Περισσότερα για μένα στο ιστολόγιό μου: http://plessas.info

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: ΕΚΛΟΓΙΚΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ

Δημοσίευσηαπό anestis » 09 Μάιος 2012, 18:57

ΟΚ, ενημερώθηκε
thx
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες