ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΚΟΙΝΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Οτιδήποτε αφορά την Κυριακή 6/5/12, διαδικασία, αποτελέσματα.
SilindeElendil
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 11:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΚΟΙΝΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 09 Μάιος 2012, 12:18

Δεν θεωρω το φραγμα του 3% αντιδημοκρατικο.Εκτος αν θελετε να δειτε βουλευτη του ΠΑΟ,Ολυμπιακου,Π.Α.Ο.Κ,Α.Ε,Κ, στην βουλη.Τοτε ΟΚ ας το καταργησουμε.



My two cents
Τελευταία επεξεργασία από 1 και SilindeElendil, έχει επεξεργασθεί 9 φορά/ες συνολικά
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΚΟΙΝΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό baskin » 09 Μάιος 2012, 12:19

SilindeElendil έγραψε:Δεν θεωρω το ψραγμα του 3% αντιδημοκρατικο.Εκτος αν θελετε να δειτε βουλευτη του ΠΑΟ,Ολυμπιακου,Π.Α.Ο.Κ,Α.Ε,Κ, στην βουλη.Τοτε ΟΚ ας το καταργησουμε.



My two cents


Οποιοδήποτε "φράγμα" είναι αντιδημοκρατικό. Στην κανονική δημοκρατία δεν υπάρχουν αδιέξοδα που να χρειάζονται φράγματα προστασίας. Είμαστε μακρυά από αυτό, αλλά αυτή είναι η θέση μου.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΚΟΙΝΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 09 Μάιος 2012, 12:21

Διευκρινιζω οτι προκειται για ανεξαρτητη κινηση πολιτων, δεν ειναι ουτε κινημα οπως το ΟΧΙ ουτε κομμα ουτε κομματιδιο

Εδώ γιώργο θα διαφωνήσω.
Είναι κόμματα ξεκάθαρα
http://www.mikrakommata.gr/ta-kommata/
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΚΟΙΝΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό anestis » 09 Μάιος 2012, 12:23

Η πρωτοβουλία είναι από τους δημιουργούς του site,
το οποίο για περιεχόμενό του έχει τα κόμματα και τις θέσεις τους.
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΚΟΙΝΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό James » 09 Μάιος 2012, 12:24

@laskaris Το τι καταλαβαίνει ο καθένας διαφέρει, εγώ και εσύ που δεν ειμαστε διανοούμενοι, μπορεί να μη καταλαβαίνουμε, αλλά γιά να γράφω κάτι, θα έχω στο μυαλό μου κάτι, τόσες μέρες από το πρωί μέχρι το βράδυ μαζί είμασταν δεν έχεις εμπιστοσύνη στη διαίσθηση μου?

Και επιμένω ότι αν συνυπογράψουμε κείμενα με άλλα κόμματα όπως το ΚΚΕμλ και ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ στο μέλλον δε θα αρνηθούμε να υπογράψουμε κείμενα με ΠΑΣΟΚ και ΝΈΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ.

Επίσης ποιοί είναι είναι τόσο δύσκολο να έχουμε στοιχεία και όχι μικρά ονόματα ???
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΚΟΙΝΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό baskin » 09 Μάιος 2012, 12:28

Αν το ΠΑΣΟΚ και η ΝΔ κατεβάσουν πρόταση για κατάργηση των πατεντών, γιατί να μην υπογράψουμε;

Δημήτρη, μην είσαι τόσο επιφυλακτικός σε κάθε κίνηση. Ο σκοπός είναι όταν πέσεις να σηκωθείς. Αν κάποιες φορές φάμε και τα μούτρα μας, δεν τρέχει μία. Τα πειρατικά καράβια σκουντράνε καμιά φορά σε κάνα βράχο.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΚΟΙΝΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό anestis » 09 Μάιος 2012, 12:29

Δημήτρη, ποια είναι η πρότασή σου ;
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΚΟΙΝΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 09 Μάιος 2012, 12:29

Επίσης ποιοί είναι είναι τόσο δύσκολο να έχουμε στοιχεία και όχι μικρά ονόματα

Εδώ έχεις δίκιο!! Είμαστε πολιτικός σχηματισμός και οι συνομιλητές μας πρέπει να έχουν ονοματεπώνυμο
Τελευταία επεξεργασία από 2 και laskaris_vasilis, έχει επεξεργασθεί 9 φορά/ες συνολικά
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΚΟΙΝΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό James » 09 Μάιος 2012, 12:32

baskin έγραψε:Αν το ΠΑΣΟΚ και η ΝΔ κατεβάσουν πρόταση για κατάργηση των πατεντών, γιατί να μην υπογράψουμε;

Δημήτρη, μην είσαι τόσο επιφυλακτικός σε κάθε κίνηση. Ο σκοπός είναι όταν πέσεις να σηκωθείς. Αν κάποιες φορές φάμε και τα μούτρα μας, δεν τρέχει μία. Τα πειρατικά καράβια σκουντράνε καμιά φορά σε κάνα βράχο.

Αντίθετα είμαι πολυ open mind απλά να μη ξέρουμε ποιοί είναι?

@anestis
Να προσέξουμε και να είμαστε επιφυλακτικοί , αν αύριο οι δημιουργοί αρχίσουν και γράφουν´αλλα πράγματα πχ φανεί ότι είναι οι διαχειριστές του site αγανακτισμένοι ?
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net

pav
Δημοσιεύσεις: 1751
Εγγραφή: 09 Ιαν 2012, 16:30

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΚΟΙΝΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό pav » 09 Μάιος 2012, 12:36

omissman έγραψε:υπαρχει ανοιχτη συζητηση για το 3% για το οποιο εχει αντιρρηση και ο Τζημερος...


Άρχισαν τα παρατράγουδα... Πόσο το θέλει ο Τζήμερος, στο 2.15%; Γιατί εκεί και όχι στο 0.5% να μπούμε κι εμείς; Αν είναι έτσι βέβαια, γιατί όχι στο 0.25% να μπει επιτέλους και το ΚΚΕ μ-λ + λ-μ.
Για αυτό έλεγα σε προηγούμενο ποστ ότι ίσως καλύτερα να μην εμπλακούμε με το 3% (τώρα) και να μείνουμε στο αίτημα για απλή αναλογική.

Η πρόταση κινδυνεύει να χαρακτηριστεί σαν να γίνεται για το συμφέρον των κομμάτων που τη στηρίζουν. Εγώ προσωπικά αλλάζω στάση και διαφωνώ με το 0.5% ή το 1%: ή το αφήνουμε στο 3% ή καταργείται!


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 5 και 0 επισκέπτες