ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Οτιδήποτε αφορά την Κυριακή 6/5/12, διαδικασία, αποτελέσματα.
dinos
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 01:19

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό dinos » 08 Μάιος 2012, 15:41

Ο συνεταίρος μου από τα τοπικά στελέχη του ΕΠΑΜ στην Πάτρα μου ζήτησε σήμερα μπλουζάκι των πειρατών..
(είμαι offtopic ?) :)

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 08 Μάιος 2012, 15:54

Ντίνο, μακάρι τα offtopic να ήταν έτσι.
(φυλάξου όμως, μπορεί να σε δει ο Στράτος και να σε "αποκεφαλίσει") :D :D :D :D
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό baskin » 08 Μάιος 2012, 16:12

dinos έγραψε:Ο συνεταίρος μου από τα τοπικά στελέχη του ΕΠΑΜ στην Πάτρα μου ζήτησε σήμερα μπλουζάκι των πειρατών..
(είμαι offtopic ?) :)


Αυτό το off-topic, επιτρέπεται. :mrgreen:
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

Loukianos
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 02 Απρ 2012, 16:05

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό Loukianos » 08 Μάιος 2012, 16:21

Καλησπέρα φίλοι ...Συνέργάσία με ΟΧΙ; Μα ιδεολογικά που υπάρχει κοινό στοιχείο; Δε μου φαίνεται καλή ιδέα...μάλλον για ψηφοθήρες μου κάνουν
Ευχαριστώ

arisnek
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 06 Απρ 2012, 19:55

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό arisnek » 08 Μάιος 2012, 16:24

Το να μιλας με καποιον δε σημαινει πως συμφωνεις κιολας μαζι του. Η Δημοκρατια και ο Διαλογος δε γνωριζουν περιορισμους χωρου. Απλα θελω να πω πως πρεπει παντου και παντα να προστατευουμε και να προωθουμε τις αρχες μας.
Εαν η συναντηση γινει με συνθηκες πληρους διαφανειας, με καμερες να καταγραφουν και ακομα και με live streaming αν ηταν δυνατο, ισως θα ηταν μια πολυ καλη ευκαιρια να δειξουμε και στα στελεχη και ψηφοφορους των αλλων κομματων ποιοι ειμαστε, τι πρεσβευουμε και την πολιτικη διαφορα ποιοτητας που εχουμε σαν Πειρατες.
Νομιζω μια ψηφοφορια θα ηταν η ενδεδηγμενη λυση.
Παντα φιλικα και Πειρατικα.

vagenasd
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 14:48
Τοποθεσία: Athens Greece

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό vagenasd » 08 Μάιος 2012, 16:37

arisnek έγραψε:Το να μιλας με καποιον δε σημαινει πως συμφωνεις κιολας μαζι του. Η Δημοκρατια και ο Διαλογος δε γνωριζουν περιορισμους χωρου. Απλα θελω να πω πως πρεπει παντου και παντα να προστατευουμε και να προωθουμε τις αρχες μας.
Εαν η συναντηση γινει με συνθηκες πληρους διαφανειας, με καμερες να καταγραφουν και ακομα και με live streaming αν ηταν δυνατο, ισως θα ηταν μια πολυ καλη ευκαιρια να δειξουμε και στα στελεχη και ψηφοφορους των αλλων κομματων ποιοι ειμαστε, τι πρεσβευουμε και την πολιτικη διαφορα ποιοτητας που εχουμε σαν Πειρατες.
Νομιζω μια ψηφοφορια θα ηταν η ενδεδηγμενη λυση.
Παντα φιλικα και Πειρατικα.

+1

Loukianos
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 02 Απρ 2012, 16:05

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό Loukianos » 08 Μάιος 2012, 16:38

Οκ θεωρητικά δεν απαγορευται να συζητήσουμε με οποιονδήποτε αλλα κάνεις κάτι που μπορει να σε χαρακτηρίσει ή εστω στιγματίσει;...εγω δεν τους πιστευω αλλο και για αυτό εγινα πειρατης...η αποψη ειναι καθαρά προσωπική

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό baskin » 08 Μάιος 2012, 16:41

arisnek έγραψε:Το να μιλας με καποιον δε σημαινει πως συμφωνεις κιολας μαζι του. Η Δημοκρατια και ο Διαλογος δε γνωριζουν περιορισμους χωρου. Απλα θελω να πω πως πρεπει παντου και παντα να προστατευουμε και να προωθουμε τις αρχες μας.
Εαν η συναντηση γινει με συνθηκες πληρους διαφανειας, με καμερες να καταγραφουν και ακομα και με live streaming αν ηταν δυνατο, ισως θα ηταν μια πολυ καλη ευκαιρια να δειξουμε και στα στελεχη και ψηφοφορους των αλλων κομματων ποιοι ειμαστε, τι πρεσβευουμε και την πολιτικη διαφορα ποιοτητας που εχουμε σαν Πειρατες.
Νομιζω μια ψηφοφορια θα ηταν η ενδεδηγμενη λυση.
Παντα φιλικα και Πειρατικα.


Μα η πρόσκληση, υπονοεί ξεκάθαρα, συζήτηση για συνεργασία. Δεν βλέπω κάτι από τα παραπάνω στην συγκεκριμένη πρόσκληση και δεν νομίζω ότι έχει νόημα η ψηφοφορία. Αν κάτι έχει νόημα είναι να ψηφίσουμε, γενικά για την θέση μας στις συνεργασίες, ώστε να μην χρειάζονται 35 διαφορετικά νήματα στο forum, 500 posts και 300 ψηφοφορίες για να απαντάμε κάθε φορά.

Θα βγουν και μερικοί να πουν ότι δεν μπορούν να παρακολουθήσουν τον forum και με το δίκιο τους.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 08 Μάιος 2012, 16:44

Θα το λέω συνεχώς, με κίνδυνο ακόμα και να με κάνουν ban.
Οι προτάσεις που υπάρχουν τις 2 τελευταίες μέρες είναι ΥΠΟΠΤΕΣ.
Τέτοια "πρεμούρα" για συνεργασία δεν την είδα στην προεκλογική περίοδο. Αντίθετα οι σημερινοί υποστηρικτές της (από το κόμμα μας) "φιλοσοφούσαν".
Την στιγμή που κάποια μέλη μας "μάτωναν" και τους ευχαριστώ.
Οι ίδιοι ύποπτοι, σήμερα προτείνουν να γίνουμε "εξαπτέρυγο".
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

arisnek
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 06 Απρ 2012, 19:55

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό arisnek » 08 Μάιος 2012, 16:47

Μακρια απο εμας οι συνεργασιες, ειδικα αυτες τις εποχες που ολοι ειναι καχυποπτοι με ολλους.
Απο την αλλη, δεν ειδα που8ενα να αναφερουν κατι για προταση συνεργασιας. Απο που βγηκε αυτο το συμπερασμα baskin?
Και επισης ποιος ειναι αυτος που καθοριζει αν θα γινει καποια ψηφοφορια η οχι? Εσυ baskin?


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 10 και 0 επισκέπτες