ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Οτιδήποτε αφορά την Κυριακή 6/5/12, διαδικασία, αποτελέσματα.
arisnek
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 06 Απρ 2012, 19:55

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό arisnek » 08 Μάιος 2012, 16:47

Μακρια απο εμας οι συνεργασιες, ειδικα αυτες τις εποχες που ολοι ειναι καχυποπτοι με ολλους.
Απο την αλλη, δεν ειδα που8ενα να αναφερουν κατι για προταση συνεργασιας. Απο που βγηκε αυτο το συμπερασμα baskin?
Και επισης ποιος ειναι αυτος που καθοριζει αν θα γινει καποια ψηφοφορια η οχι? Εσυ baskin?

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 08 Μάιος 2012, 16:47

............ Και δεν θέλω να ακούσω τα τετριμμένα περί φαντασιοπληξιών, οραμάτων με φαντάσματα (και άλλα τέτοια υπέροχα)
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

Rainmaker

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 08 Μάιος 2012, 16:53

arisnek έγραψε:Μακρια απο εμας οι συνεργασιες, ειδικα αυτες τις εποχες που ολοι ειναι καχυποπτοι με ολλους.
Απο την αλλη, δεν ειδα που8ενα να αναφερουν κατι για προταση συνεργασιας. Απο που βγηκε αυτο το συμπερασμα baskin?
Και επισης ποιος ειναι αυτος που καθοριζει αν θα γινει καποια ψηφοφορια η οχι? Εσυ baskin?

+1

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό baskin » 08 Μάιος 2012, 16:53

arisnek έγραψε:Μακρια απο εμας οι συνεργασιες, ειδικα αυτες τις εποχες που ολοι ειναι καχυποπτοι με ολλους.
Απο την αλλη, δεν ειδα που8ενα να αναφερουν κατι για προταση συνεργασιας. Απο που βγηκε αυτο το συμπερασμα baskin?
Και επισης ποιος ειναι αυτος που καθοριζει αν θα γινει καποια ψηφοφορια η οχι? Εσυ baskin?


Αν εσύ από αυτό:

την από κοινού αντιμετώπιση του καλπονοθευτικού νόμου


δεν σου κάνει για προεκλογική συνεργασία (όπως έκαναν ήδη το ΟΧΙ και ο ήρωας Καζάκης), πάω πάσο.

Δεν είπα να μην γίνει ψηφοφορία, είπα να γίνει ψηφοφορία για την ουσία και όχι για την πρόσκληση, ώστε να μην χρειάζεται κάθε φορά να απαντάμε με σεντόνια και ψηφοφορίες σε κάθε πρόσκληση (και θα έρθουν πολλές).

OFF-TOPIC

Αν δείχνατε τον ίδιο ζήλο για την οργάνωση και την πρόταση που κατατέθηκε, θα είχαμε φτιάξει διαστημόπλοιο ήδη.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

dinos
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 01:19

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό dinos » 08 Μάιος 2012, 16:55

@arisnek
Συγνώμη αλλά φαίνεται ότι δεν έχεις συζητήσει ποτέ σου με ΕΠΑΜιτη..

Σου δίνω ένα ψήγμα μόνο από μια παράγραφο της εκλογικής συνεργασίας ΕΠΑΜ Παπαθεμελή.

"Ο Χ Ι
Στόχος μας είναι να εκφράσουμε το εθνικό, δημοκρατικό, πατριωτικό συναίσθημα του ελληνικού λαού, καθώς και η ανάδειξη ικανών και έντιμων εκπροσώπων που θα αντιμετωπίσουν με μαχητικότητα και ασυμβίβαστο πνεύμα τα κρίσιμα κοινωνικά και ευαίσθητα εθνικά θέματα προς όφελος του λαού.

Για την ανάκτηση της εθνικής μας κυριαρχίας υποστηρίζουμε μία εθνική στρατηγική αποτρεπτικής ισχύος που να αντικαταστήσει τον ενδοτισμό της κατευναστικής πολιτικής των προηγούμενων κυβερνήσεων. "

Αν μου την εξηγήσεις σε απλα ελληνικά θα γίνω Χρυσαυγίτης συγνώμη ΕΠΑΜιτης ήθελα να πω.

Και οι ψηφοφορίες συνήθως βγαίνουν μέσα απο το κοινό αίσθημα που απο οτι καταλαβαίνω δεν αντιλαμβάνεσαι.
Φιλικά

Tzouvekas Theodoros
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:16
Τοποθεσία: Σαλαμινα
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό Tzouvekas Theodoros » 08 Μάιος 2012, 16:57

omissman έγραψε:Περα απο τις εθνικιστικες και εν πολλοις φαιδρες θεσεις του ΟΧΙ, και την τυχοδιωκτικη συμπραξη του Καζακη με τον Παπαθεμελη και σια, επισημαινω :
1. Δεν ξερουμε ποιους αλλους εχουν καλεσει - υποθετω διαφορα γκρουπουσκουλα και γραφικες ομαδουλες
2. Το ζητημα του ληστρικου εκλογικου νομου το εχουν θεσει και αλλα κομματα, δεν ειναι πατεντα του Καζακη...
3. Θα ηταν σιγουρα πιο ασφαλες και θετικο εαν γινοταν μια συνολικη συγκεντρωση σε ουδετερο χωρο με την παρουσια ΟΛΩΝ των πολιτικων κομματων και με μοναδικη ατζεντα τη δρομολογηση μιας διαδικασιας αλλαγης αυτου του νομου-εκτρωματος.

Αυτο θα αποτελουσε πολιτικη πιεση και οχι η ευκαιρειακη μαζωξη για την επικοινωνιακη προωθηση του Καζακη.
Γι' αυτους τους λογους ΟΧΙ στο ΟΧΙ. (δλδ να μην παμε!)


συμφωνω και με σενα και τα αλλα παιδια . ΟΧΙ
Αλήθεια ,Διαφάνεια ,Ελευθερεια του Ανθρώπου
Όι απόψεις μου είναι προσωπικές.

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό adrian » 08 Μάιος 2012, 17:06

προτεινω να παμε να τους ακουσουμε, με τις προυποθεσεις που εβαλε ο arisnek (ουδετερος χωρος, μεταδοση, ανοιχτη σε ολους, δεν θα παρθει αποφαση). αν τους αρεσουν οι οροι, τοτε καλως.
να δουμε τι εχουν να πουν...

μπορει το "απο κοινου αντιμετωπιση" να σημαινει να μαζεψουμε πχ οτι στραβο/ατυπο/παρατυπο/παρανομο εγινε πριν και κατα τις εκλογες, για απο κοινου νομικες και δημοσιοποιητικες ενεργειες
κατι τετοιο κατα την γνωμη μου θα ηταν καλο

αλλα χωρις να ξερουμε τι θελουν, τι να λεμε...
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

Tzouvekas Theodoros
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:16
Τοποθεσία: Σαλαμινα
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό Tzouvekas Theodoros » 08 Μάιος 2012, 17:06

μπορουν καλιστα να ασπαστουν τις αρχες μας , να εισελθουν στο κομμα , να αποχωρισει καθε πρωην πολιτικο τους μελος. να γινουν υποπειρατες. μια τετια συνεργασια ισως την συζητησουμε
Αλήθεια ,Διαφάνεια ,Ελευθερεια του Ανθρώπου
Όι απόψεις μου είναι προσωπικές.

sirfun2
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: 15 Ιαν 2012, 22:26
Τοποθεσία: Σύρος

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό sirfun2 » 08 Μάιος 2012, 17:07

ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ !

πέρα από τον κίνδυνο δημιουργίας κακών εντυπώσεων εις βάρος μας δεν βλέπω να βγει κάτι άλλο από μια τέτοια συνάντηση!
μιλάω για τους συγκεκριμένους.
άσε που δεν τρώω και τα ντολμαδάκια :D

πιστεύω ότι μόνο με προοδευτικές σοβαρές δυνάμεις θα μπορούσαμε κάτσουμε στο ίδιο τραπέζι και πάλι υπό όρους,για συνεργασία μάλιστα ακόμα μακρύτερα.....

arisnek
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 06 Απρ 2012, 19:55

Re: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό arisnek » 08 Μάιος 2012, 17:10

Για να μη παρεξηγουμαι. Και εγω λεω οχι στις συνεργασιες! Απλα αυτο που καταλαβαινω απο την προσκληση τους ειναι οτι θελουν να δημιουργησουν ενα κοινο μετωπο οσον αφορα τον εκλογικο νομο.
Δε βλεπω πουθενα προσκληση για συνεργασια. Πιστευω πως και εμεις νιωθουμε αδικημενοι και σαν Πειρατες και σαν πολιτες απο τον αθλιο εκλογικο νομο τους.
Και ναι! Εχω πολυ καλο μου φιλο στο επαμ που μπορω να σας διαβεβαιωσω οτι δεν απεχει καθολου απο τις βασικες μας αρχες. Υπαρχει πολυς κοσμος εκει εξω, σε αλλα μικρα κομματα που μπορουμε και πρεπει να τους προσεγγισουμε και να τους πεισουμε.
baskin, ελπιζω να μη παρεξηγησες το υφος μου.
Παντα φιλικα και Πειρατικα.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 6 και 0 επισκέπτες