Έβρος_06/05/12

Οτιδήποτε αφορά την Κυριακή 6/5/12, διαδικασία, αποτελέσματα.
dimitrisc
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 00:23

Έβρος_06/05/12

Δημοσίευσηαπό dimitrisc » 07 Μάιος 2012, 21:10

Στις εκογές της 6ης ΜαΪου οι πειρατές είμασταν παρόντες στις κάλπες και του Έβρου. 802 συμπολίτες, 0,84% στο σύνολο του νομού, 400 (1,00%) δημότες Αλεξανδρούπολης, ψήφισαν πειρατικά.Ένα από τα καλύτερα αποτελέσματα του κόμματος στην Ελλάδα.Το αποτέλεσμα αυτό, που ήρθε όπως και στην υπόλοιπη χώρα κάτω από ιδιαίτερα αντίξοες συνθήκες και ουσιαστικά χωρίς καμιά προεκογική προετοιμασία, δείχνει τη δυναμική που μπορεί να δημιουργηθεί γύρω από το κίνημά μας. Πρέπει να συντηρηθεί και κυρίως να αναπτυχθεί.Θεωρώ ότι το σημαντικό πλέον είναι να νη χαθούμε. Να γνωριστούμε και να οργανωθούμε για όσα έρχονται, κι έρχονται πολλά. Προσωπικά,ως Εβρίτης που όμως εδώ και πολλά χρόνια δεν είναι μόνιμος κάτοικος στην πατρίδα, θέλω να ευχαριστήσω όσους αποφάσισαν να τιμήσουν και εμένα ως μόνο υποψήφιο.Ομολογώ ότι περίμενα πολύ, πολύ μικρότερο αριθμό. Θα ήθελα, στις επόμενες εκλογές να υπάρξουν νέοι άνθρωποι, μόνιμοι κάτοικοι, που να διεκδικήσουν πιο δυναμικά ακόμη καλύτερα αποτελέσματα. Καλώ όλους τους Εβρίτες που τυχόν διαβάζουν αυτές τις γραμμές να δραστηριοποιηθούν τόσο στα social media, όσο και live, προς αυτή την κατεύθυνση. Είμαι στη διάθεση του κάθε ενδιαφερόμενου. Τουλάχιστον τώρα πλέον γνωρίζουμε ότι υπάρχουν και στον Έβρο πολλοί ανάμεσά μας...(πειρατές εννοώ).
Δημήτρης Χατζάκης

Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες