Μετά τήν Κυριακή τής 6 Μαΐου 2012 καί κάτι άλλο!

Οτιδήποτε αφορά την Κυριακή 6/5/12, διαδικασία, αποτελέσματα.
piratiko.org
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 19:09
Επικοινωνία:

Μετά τήν Κυριακή τής 6 Μαΐου 2012 καί κάτι άλλο!

Δημοσίευσηαπό piratiko.org » 07 Μάιος 2012, 21:10

Πράγματι είναι μια πολύ σημαντική ερώτηση το αν συνεχίσουμε στις επαναληπτικές εκλογές  ή όχι, φυσικά θα πρέπει να περάσει από ψηφοφορία.
Εγώ θα σας δώσω την δικιά μου σκέψη το γιατί θα έπρεπε να συνεχίσουμε τον αγώνα μας και στις επαναληπτικές.
Καταρχάς πρέπει να κατανοήσουμε ότι οι επαναληπτικές όπως το λέει και η λέξη δεν είναι κάτι νέο αλλά η συνέχεια του πρώτου σκέλους των εκλογών, εφόσον μπήκαμε στο χορό θα πρέπει να τον χορέψουμε.   
Οι δυσκολίες είναι και θα εξακολουθούν να μας συνοδεύουν όχι μόνο αυτή την στιγμή αλλά και σε πολλές άλλες, δείξαμε όλοι μας ότι κάθε πρόβλημα λύνεται με αγώνα και ιδρώτα.  
Εάν για οποιοδήποτε λόγο δεν θα συμμετάσχουμε στις επαναληπτικές έχουμε χάσει το παιχνίδι και θα είναι απογοητευτικό και προσβλητικό για τους εαυτούς μας αλλά και για όλους όσους πίστεψαν στο κόμμα.
Έχουμε υποχρέωση σαν κόμμα απέναντι σε  32.000 πολίτες μας στήριξαν και μας εμπιστεύτηκαν ,   
η υποχρέωση μας είναι τεράστια δεν είναι ένα παιχνιδάκι το οποίο σταματάμε γιατί δυσκολευόμαστε, είναι πιο μεγάλη από κάθε τι έχουμε υποστεί μέχρι σήμερα, πιστεύω ότι οι πιο πολλοί το έχουν καταλάβει αυτό.    . 

Ακούω μερικά άτομα να αρχίζουν την γκρίνια και να ρίχνουν ευθηνές σε άλλους, για μένα θα πρέπει ο κάθε  ένας να κάνει έναν ατομικό απολογισμό και να μην ασχολείται με τι έκανε και το  τι όχι  ο απέναντι. Ο κάθε ένας  έδωσε ένα κομμάτι του εαυτού του, από το χρόνο του, από το χρηματικό του στέρημα, ότι μπορούσε. 
Καταλαβαίνω φυσικά ότι μετά από μια τεράστια δουλεία, κάνεις σχέδια, ονειρεύεσαι  και περιμένεις με αγωνία την πραγματοποίηση του και σ΄εμάς αυτό το όνειρο έγινε εφικτό γιατί μας ψήφησαν 32.000 έλληνες πολίτες που το έκαναν όχι για να διαμαρτυρηθούν αλλά γιατί πραγματικά μας πιστεύουν.  Η επιτυχία έρχεται μετά από κόπο, θα πρέπει να περάσουμε από διάφορα στάδια για να φτάσουμε εκεί που  αρμόζει.
 Εγώ πάντως δεν θα επιθυμούσα να μπούμε στην βουλή από ψήφους αντίδρασης όπως το κόμμα της χρυσής αυγής, αυτό το κόμμα δεν θα υπάρξει για πολύ καιρό όσο και να χαίρονται αυτή την στιγμή.  
Έχουμε μια σταθερή βάση η οποία πράγματι έχει βραχώδεις  θεμέλια, άσχετα αν ακούω ότι η διοικούσα επιτροπή δεν συμμετάσχει ή ότι είναι ανύπαρκτη, συγνώμη που το παίρνω προσωπικά αλλά όταν δεν υπάρχουν διευκρινήσεις μόνο αυτή την επιλογή έχω, από την άλλη  πάντα εγώ αναγνώριζα τις προσπάθειες σε όλους σας, δεν υπήρχαν αμφιβολίες.       
 Μπορώ να ξανά επισημάνω  οτί η διοικούσα επιτροπή έχει κάνει τεράστια δουλεία από τον Οκτώβριο του 2011 για να υλοποιηθεί το κόμμα αυτό και είναι πραγματικά κρίμα να εξαπολύουμε κατηγόριες, εάν έχετε χρόνο και διάθεση μπορείτε να διαβάσετε περιληπτικά την προσωπική μου  συμμετοχή για την υλοποίηση του κόμματος εδώ http://www.pressfree.net       

Η διοικούσα επιτροπή δεν δείχνει να επεμβαίνει στα τρεχούμενα επειδή
1. σέβεται την αιμοδυναμική του κόμματος και των στελεχών του  διότι είναι βασικό προνόμιο του πιστεύω μας .

2. η διοικούσα επιτροπή δεν είχε λόγο να εμφανιστεί περισσότερο επειδή τα στελέχη έκαναν πολύ καλή δουλειά

Να είστε σίγουροι όμως ότι η διοικούσα επιτροπή κάνει  αρκετή δουλεία στο  backround η οποία  σταθεροποίει την βάση όλο και πιο πολύ, το ότι δεν φαίνεται καθημερινά δεν σημαίνει ότι είναι ανύπαρκτη    
 Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι αν η δ.ε δεν είχε κάνει καλά την δουλειά της δεν θα υπήρχε κόμμα πειρατών Ελλάδας και φυσικά αν το σώμα των μελών δεν έκανε καλά την δουλειά της δεν θα μας ψήφιζαν 32.000 πολίτες.
Εάν κάποιος πιστεύει έχει αντίθετη άποψη για συγκεκριμένα άτομα ότι δεν έκανε καλά την δουλειά του παρακαλώ να εκφράσει παραδείγματα.  
Ο δρόμος που βαδίζουμε είναι πολύ σταθερός και με κατεύθυνση σταθερή , ας μην ρίχνουμε ΠΕΤΡΕΣ στα πόδια μας!! 
 Δεν απευθύνομαι προσωπικά σε ΚΑΝΕΝΑΝ, απλά θέλω να γνωρίζουμε ότι όποιος χορεύει τον χορό του κόμματος θα πρέπει να τον χορέψει μέχρι τέλος!! και να προσπαθεί να ικανοποιεί και αυτούς που τον πιστεύουν.      
Θέλει πάρα πολύ προσοχή 


και πάλι πειρατικά 

ΓΙΩΡΓΟΣ
Δ.Ε.
Τελευταία επεξεργασία από 1 και piratiko.org, έχει επεξεργασθεί 7 φορά/ες συνολικά
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές. Οι επίσημες θέσεις βρίσκονται στο http://www.pirata.gr
My Blog: http://www.pressfree.net
Γιώργος

kostik
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 11:26

Re: Μετά τήν Κυριακή τής 6 Μαΐου 2012 καί κάτι άλλο!

Δημοσίευσηαπό kostik » 07 Μάιος 2012, 23:44

Συμφωνώ στην παραπάνω ανάλυση ,θα παρακαλούσα με όλο πραγματικά το σεβασμό να μην συγκρινόμαστε ούτε κατά διάνοια με ναζιστικές συμμορίες, οι οποίες νομιμοποιήθηκαν με πλάγια μέσα. Ας χρησιμοποιούνται άλλα παραδείγματα.

ειλικρινά
κωστής καλλιβρετάκης

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Μετά τήν Κυριακή τής 6 Μαΐου 2012 καί κάτι άλλο!

Δημοσίευσηαπό anestis » 07 Μάιος 2012, 23:55

Γιώργο μερικές ώρες πριν έγραψα αυτό εδώ για το ζήτημα Δ.Ε. (και άλλα χθεσινο-σημερινά)
viewtopic.php?f=119&t=1439&start=60#p17329
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: Μετά τήν Κυριακή τής 6 Μαΐου 2012 καί κάτι άλλο!

Δημοσίευσηαπό James » 08 Μάιος 2012, 12:47

Είσαι έτοιμος Γιώργο?
Πόσες φορές έχεις συμφωνήσει με τις επισημάνσεις διαφόρων στο mumble σχετικά με τα παράπονα περί ΔΕ?
Πόσες φορές έχεις πεί : ποιός πήρε αυτή την απόφαση?
Πόσες φορές έχεις πεί: δε το ήξερα αυτό ?
Σε παλαιότερη συζήτηση στο mumble σου είχα πεί να μην απαξιώνεις τη δική σου καθημερινή ενασχόληση, υποστηρίζοντας άλλους που είναι ανύπαρκτοι.
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net

piratiko.org
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 19:09
Επικοινωνία:

Re: Μετά τήν Κυριακή τής 6 Μαΐου 2012 καί κάτι άλλο!

Δημοσίευσηαπό piratiko.org » 08 Μάιος 2012, 17:23

Έλα πειρατή,

και για αυτό το λόγο θα ήθελα διευκρινίσεις περί τίνος πρόκειται.
όταν αναφέρεις την Δ.Ε. πέφτει ο προβολείς σε όλα τα 7 μέλη.
επίσης θα έπρεπε να ονοματιστεί συγκεκριμένα το λάθος.

Όταν τα αφήνουμε στον αέρα δημιουργείται ένα εκρηκτικό κλίμα και σε άτομα εκτός χρόνου και χώρου.

Όταν επιβεβαιώνω εγώ κάποια λάθη που γίνονται είναι σε συγκεκριμένο χώρο και χρόνο.
Όλοι που συμμετάσχουν στην συζήτηση γνωρίζουν περί τίνος πρόκειται και δεν αφήνει αιώνιο σημάδι όπως στο φόρουμ όπου ένας εκτός θέματος μπορεί να πάρει λάθος γνώμη επί της ουσίας.

θέλει λίγο διπλωματία στην διατύπωση...


Ahoy
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές. Οι επίσημες θέσεις βρίσκονται στο http://www.pirata.gr
My Blog: http://www.pressfree.net
Γιώργος

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Μετά τήν Κυριακή τής 6 Μαΐου 2012 καί κάτι άλλο!

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 08 Μάιος 2012, 18:05

@piratiko.org
Πειρατή, όλα έχουν ειπωθεί με το όνομά τους. Απλά κάποιοι, από ένα σημείο και μετά "λούφαξαν".
Φταίχτης ποιός είναι; Αυτός που μιλάει επώνυμα και ζητά εξηγήσεις ή αυτός που "εξαφανίζεται";
.......... Και μία "Πειρατική", φιλική διαπίστωση:
Διπλωματία ασκούσε το Βατικανό όταν συνυπέγραφε τα "συγχορωχάρτια", διπλωματία ασκούσε και το "Φανάρι" όταν προσκυνούσε τους Σουλτάνους.
Τι θέλω να πω; ....... Η διπλωματία δεν είναι πανάκεια. Ώρες, ώρες, απαιτείται ευθύτητα, σεβασμός και συνέπεια.
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

piratiko.org
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 19:09
Επικοινωνία:

Re: Μετά τήν Κυριακή τής 6 Μαΐου 2012 καί κάτι άλλο!

Δημοσίευσηαπό piratiko.org » 08 Μάιος 2012, 20:20

Δεν ζητώ φταίχτη.
Εχουμε κάνει ΌΛΟΙ πολύ καλή δουλειά.
Και δεν χωράει αυτοπυροβολισμός!
That`s all ;-)
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές. Οι επίσημες θέσεις βρίσκονται στο http://www.pirata.gr
My Blog: http://www.pressfree.net
Γιώργος

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Μετά τήν Κυριακή τής 6 Μαΐου 2012 καί κάτι άλλο!

Δημοσίευσηαπό baskin » 08 Μάιος 2012, 20:25

Υπάρχει η Λαγουδέρα και η πρόταση της IT για τους moderators και έχουν την προσοχή του 1% του κόσμου που γράφει σε χίλια άλλα θέματα.

Όταν και αν εγκριθούν, θα λένε διάφοροι, "δεν το είδα", "δεν μπορώ να παρακολουθήσω το forum", "κάθε μέρα μέσα θα είμαι;", "πότε έγινε αυτό;", "το forum είναι χάος", "γιατί δεν πήγε σε ψηφοφορία;" (αν δεν πάει), "πόσο χρόνο δώσατε;" και άλλα τέτοια ποιήματα...
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες