Περι συνεργασιων

Οτιδήποτε αφορά την Κυριακή 6/5/12, διαδικασία, αποτελέσματα.
Rainmaker

Re: Περι συνεργασιων

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 07 Μάιος 2012, 19:53

Για να μπορέσεις να συνεργαστείς πρέπει να ορίσεις ποιες αρχές είναι αδιαπραγμάτευτες και ποιες υπο συζήτηση και αυτό δεν το εχουμε κάνει ακόμα. πχ η άμεση δημοκρατία είναι διαπραγματεύσιμη? γιατί δεν ξέρω πολλά κόμματα να είναι υπέρ.

dimitris_papamichael
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 07 Ιαν 2012, 13:37

Re: Περι συνεργασιων

Δημοσίευσηαπό dimitris_papamichael » 07 Μάιος 2012, 20:16

πόσες απο τις αρχές ειναι υπο διαπραγματευση ??
κατεμε καμια .

γιναμε πειρατες για τα πιστευω μας και οχι για να προσπαθησουμε τωρα σε αυτο το σαθρο πολιτκο συστημα να προσαρτισουμε ή να προσαρτυηθουμε καπου !

ο σκοπος μας ειναι να μιλαμε ελευθερα και αν αυτο μας περιοριστει απο οποιαδηποτε διαφωνια τοτε αποτυγχάνουμε απο τη γεννεση μας.

πιστευω οτι συνεργασια εινα πολυ νωρις να γινει και να αποφασιστει οποια και αν ειναι η βαση της ...

ΑΣ επικεντρωθουμε στο σημαντικοτερο όλων το να πολλαπλασιασουμε τους πειρατες μεσα μας και ολα τα αλλα θα ερθουν !

σκεφτομαι ελευθερα σκεφτομαι πειρατικα ...

dinos
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 01:19

Re: Περι συνεργασιων

Δημοσίευσηαπό dinos » 07 Μάιος 2012, 20:18

βαρέθηκα και εγω τα περι οικολόγων. Είπαμε να κοιτάζουμε το δάσος

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: Περι συνεργασιων

Δημοσίευσηαπό agelos » 07 Μάιος 2012, 20:19

anestis έγραψε:Βασίλη
άμε στους Οικολόγους-Πράσινους να ησυχάσει και το forum!



ΜΑ οι πιο πολλοι οχι λεμε στην ουσια. ας βγει λοιπον μια ψηφοφορια με ερωτημα του τυπου:

θελουμε να κατεβουμε στις επομενες εκλογες ασχετα ποια θα ειναι τα εμποδια που θα συναντησουμε?

υ.γ το κοστος των εκλογων θα ειναι χ. απλα να εχετε υποψην οτι οσοι απαντησετε ναι θα πρεπει να συνησφερετε με τον α ή β τρόπο και στο οικονομικο κομματι.

:P
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: Περι συνεργασιων

Δημοσίευσηαπό kailor » 07 Μάιος 2012, 20:21

dinos έγραψε:βαρέθηκα και εγω τα περι οικολόγων. Είπαμε να κοιτάζουμε το δάσος


μπορούμε καλύτερα... είμαστε καλύτεροι γιατί είμαστε ειλικρινείς, διαφανείς, και πάνω απ'όλα νέοι που θέλουμε το καλύτερο για όλα....

δεν έχουμε ανάγκη κανέναν...

Rainmaker

Re: Περι συνεργασιων

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 07 Μάιος 2012, 20:21

agelos έγραψε:
ΜΑ οι πιο πολλοι οχι λεμε στην ουσια. ας βγει λοιπον μια ψηφοφορια με ερωτημα του τυπου:

θελουμε να κατεβουμε στις επομενες εκλογες ασχετα ποια θα ειναι τα εμποδια που θα συναντησουμε?

υ.γ το κοστος των εκλογων θα ειναι χ. απλα να εχετε υποψην οτι οσοι απαντησετε ναι θα πρεπει να συνησφερετε με τον α ή β τρόπο και στο οικονομικο κομματι.

:P


Συγνώμη ρε παιδιά εγώ απαντάω ναι αλλά δεν έχω σάλιο πρέπει να πω όχι?

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Περι συνεργασιων

Δημοσίευσηαπό anestis » 07 Μάιος 2012, 20:22

Αγγελε, απόγευμα Δευτέρας, ώρα 20:22 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ!

ας βγει λοιπον μια ψηφοφορια με ερωτημα του τυπου:
θελουμε να κατεβουμε στις επομενες εκλογες ασχετα ποια θα ειναι τα εμποδια που θα συναντησουμε?
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

dimitris_papamichael
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 07 Ιαν 2012, 13:37

Re: Περι συνεργασιων

Δημοσίευσηαπό dimitris_papamichael » 07 Μάιος 2012, 20:38

anestis έγραψε:Αγγελε, απόγευμα Δευτέρας, ώρα 20:22 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ!

ας βγει λοιπον μια ψηφοφορια με ερωτημα του τυπου:
θελουμε να κατεβουμε στις επομενες εκλογες ασχετα ποια θα ειναι τα εμποδια που θα συναντησουμε?


ναι αν λεμε δεν υπαρχουν επομενες εκλογες παλι θα τρεχουμε μεχρι τελευταιο βραδυ ...

κατα 99% θα εχουμε οποτε και εμεις ας ετοιμαστουμε ...
συμφωνω με το επαναδιατυπωθει το ερωτημα και να τεθει αμεσα σε ψηφοφορια

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Περι συνεργασιων

Δημοσίευσηαπό mankasp » 07 Μάιος 2012, 20:44

Δεν έχει νόημα να κάνουμε ακόμα μια ψηφοφορία του ΝΑΙ/ΟΧΙ έτσι απλά επειδή άνοιξε μια μεγάλη συζήτηση.
Έχει νόημα να τεθούν σε ψηφοφορία πολύ συγκεκριμένες προτάσεις.
Όποιοι υποστηρίζουν τη μια ή την άλλη άποψη να οργανωθούν και να καταθέσουν επίσημη και ολοκληρωμένη πρόταση που θα καλύπτει όχι μόνο γιατί υποστηρίζουν την άποψη τους αλλά και το πως θα υλοποιηθεί.
Αυτό γενικά πρέπει να ισχύει για ψηφοφορίες σε οποιοδήποτε θέμα.
https://twitter.com/e_kastrinakis

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: Περι συνεργασιων

Δημοσίευσηαπό agelos » 07 Μάιος 2012, 21:36

mankasp έγραψε:Δεν έχει νόημα να κάνουμε ακόμα μια ψηφοφορία του ΝΑΙ/ΟΧΙ έτσι απλά επειδή άνοιξε μια μεγάλη συζήτηση.
Έχει νόημα να τεθούν σε ψηφοφορία πολύ συγκεκριμένες προτάσεις.
Όποιοι υποστηρίζουν τη μια ή την άλλη άποψη να οργανωθούν και να καταθέσουν επίσημη και ολοκληρωμένη πρόταση που θα καλύπτει όχι μόνο γιατί υποστηρίζουν την άποψη τους αλλά και το πως θα υλοποιηθεί.
Αυτό γενικά πρέπει να ισχύει για ψηφοφορίες σε οποιοδήποτε θέμα.


δεν το πιστευω αυτο. κρινωντας απο μενα εγω θα ειμαι εναντια σε οποιαδηποτε συνεργασια οσο θα φαινονται οσοι συνεργαζομαστε. δηλαδη αν δεν ειναι πειρατες δε με ενδιαφερει. και πιστευω οτι κι αλλοι σκεφτονται. ετσι
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες