Βγάλτε το άχτι σας και άλλες ιστορίες...

Οτιδήποτε αφορά την Κυριακή 6/5/12, διαδικασία, αποτελέσματα.
SilindeElendil
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 11:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 07 Μάιος 2012, 16:37

headofthebored έγραψε:
SilindeElendil έγραψε:Στο κάτω κάτω της γραφής γιατί να μην αξιοποιείται δημόσιος εξοπλισμός όχι μόνο για μας αλλά για όλους , δεν το βλέπω παράλογο.
Πείτε μου την γνώμη σας.


Γιατι δεν εχει το δημοσιο (δηλαδη ολοι) λογο να πληρωνουν το δικο μας τον χαβα. Αν περασει νομος για ολους το βλεπουμε, αλλα δεν εχουμε βουλη για να περασει. Οπότε ο,τι μπορουμε με δικες μας δυναμεις. Τιμια και ξεκαθαρα.

agelos έγραψε: αλλα αυτα πως θα λυθουν? με συνεδριο? αν ναι να γινει μεσα στην εβδομαδα κι ολας


Συνεδριο σε μια εβδομαδα δεν μπορει να γινει, θελει μηνες προετοιμασιας. ειπαμε ολα αρπα κολα αλλα οχι και αυτο.



Αν και δεν ηταν προταση που εκανα εγω μια που με αναφερεις ως τον κομιστη επειδη απλα συμφωνησα με αυτην θα σου απαντησω.Απο οσο καταλαβα απο την προταση του apolimer μιλαει για μειωμενο κοστος οχι για καταχρηση της δημοσιας υποδομης του πανεπιστημιου.Πειρατικα παντα. :)
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm

vagenasd
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 14:48
Τοποθεσία: Athens Greece

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό vagenasd » 07 Μάιος 2012, 16:42

apolimer έγραψε:
pappasadrian έγραψε:αν γίνουν επαναληπτικές, το πιο πιθανό είναι ότι δεν βγαίνουμε, οικονομικά μιλώντας...
Εκτός αν προκύψουν ριζοσπαστικές οικονομικές προτάσεις για έσοδα. Προσωπικά δεν έχω ιδέα..,

Τους υποψήφιους θεωρώ πως πλέον τους βρίσκουμε


Λοιπόν σας είχα πει και χτες ότι το θέμα με τα ψηφοδέλτια π.χ μπορεί πιθανότατα να λυθεί.
Π.χ Σήμερα μίλησα με τον υπεύθυνο στο τυπογραφείο στο πανεπιστήμιο θέτοντας του το ερώτημα αν είναι δυνατόν να χρησιμοποιηθεί ο εξοπλισμός
πανεπιστημίων για εκτύπωση ώστε να μοιωθούν τα κόστη εκτύπωσης. Μου είπε ότι γενικά τα τυπογραφεία στα πανεπιστήμια μπορούν να κάνουν εξωτερικές
δουλειές αρκεί να έχει εγκριθεί προηγουμένως από τις πρυτανικές αρχές.
Στην περίπτωση μάλιστα παρατάξεων που είναι οργανωμένες εντός του πανεπιστημιακού χώρου είναι δωρεάν.
Προτείνω επίσημα ως κόμμα να σταλεί ένα δελτίο τύπου σε όλα τα πανεπιστήμια εκθέτοντας με ειλικρίνεια τους πραγματικούς λόγους που στρεφόμαστε σε
μια τέτοια κίνηση (ότι δηλαδή πίσω από εμάς δεν υπάρχουν χρηματοδότες και τίποτα κρυφό) δεν είναι απίθανο κάποιο από τα πανεπιστήμια της χώρας
να μας διαθέσει το εξοπλισμό.
Στο κάτω κάτω της γραφής γιατί να μην αξιοποιείται δημόσιος εξοπλισμός για μία κορυφαία πολιτική πράξη όπως είναι οι εκλογές όχι μόνο για μας αλλά για όλους , δεν το βλέπω παράλογο.
Πείτε μου την γνώμη σας.


Μάλιστα όλοι γνωρίζουμε για τα μαύρα τιμολόγια και το πως περιμένουν οι τυπογράφοι τις μέρες των εκλογών για να
πάρουν ζεστό η και μαύρο χρήμα.
Η είμαστε πειρατές ή είμαστε .........

+100000000000000

kissand
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 10:55

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό kissand » 07 Μάιος 2012, 16:42

Η αλήθεια είναι ότι το τελευταίο post είναι ατυχές και γραμμένο στο πόδι

Το "τρόλαρε" εγώ, που η εργασία μου αφορά σε υπολογιστές και διαδίκτυο, δεν ξέρω τι σημαίνει και με ξένισε
Φανταστείτε τους άλλους τι θα σκέφτονται

Η ελληνική γλώσσα έχει αρκετό λεξιλόγιο πιστεύω και θα πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί στις εκφράσεις μας
στην σελίδα μας

Ας διορθωθεί με κάποια έκφραση που θα καταλαβαίνει όλος ο κόσμος...... άμεσα

Συμφωνώ ότι πρέπει να έχουμε συνέχεια αλλά συμφωνώ και ότι η Διοικούσα ήταν ανενεργή στην ουσία, και το κόμμα λειτούργησε
με πρωτοβουλίες όλων μας, που θέλω να πιστεύω ότι οφειλόταν στην έλλειψη χρόνου και όχι σε δυσλειτουργία ή έλλειμμα
της άμεσης δημοκρατίας

Πιστεύω στο συνέδριο, που θέλω να πιστεύω να γίνει μέσα στο καλοκαίρι, να προκύψει μια ΔΕ η οποία θα είναι πραγματικά ενεργή
Γιώργης Κισσανδράκης
Ό,τι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
Οι επίσημες θέσεις βρίσκονται στο http://www.pirateparty.gr/arxes-programma/

vagenasd
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 14:48
Τοποθεσία: Athens Greece

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό vagenasd » 07 Μάιος 2012, 16:44

Πανταζης Κωστας έγραψε:Eγω ξερω οτι οταν ξεκινησαμε αυτη την προσπαθεια στα Γιαννενα ειμασταν 4 ατομα που βοηθησαν , τωρα υπαρχουν 30 που ειναι ετοιμοι να βοηθησουν ( δεν ξερω σε ποιο βαθμο αλλα δηλωσαν προθυμια) Θα ηταν κριμα τωρα που βαλαμε τον σπορο στο χωμα να τον αφησουμε χωρις νερο.

+1

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 07 Μάιος 2012, 16:48

τα τυπογραφεία στα πανεπιστήμια μπορούν να κάνουν εξωτερικές
δουλειές αρκεί να έχει εγκριθεί προηγουμένως από τις πρυτανικές αρχές


Πειρατή, αν και αμφιβάλλω (περί την τιμιότητα και την συνέπεια των "ακαδημαϊκών),
εάν έχεις κάτι, "έγγραφο", που τους δεσμεύει θα το στηρίξω.
Τελευταία επεξεργασία από 2 και laskaris_vasilis, έχει επεξεργασθεί 7 φορά/ες συνολικά
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 07 Μάιος 2012, 16:48

Dimitris Zappas έγραψε:Προεκλογικός αγώνας ξανά με τη τελευταία μορφή δεν γίνεται.

Με ανύπαρκτη ΔΕ

Χωρίς συντονισμό

Με προσωπικές φιλοδοξίες μελών που έβαλαν το εγώ πάνω από τους Πειρατές

Με αποφάσεις σε σημαντικά ζητήματα, χωρίς οι υπόλοιποι να έχουμε ούτε καν γνώση

Με υπερβολικά αργές αντιδράσεις σε σημαντικά ζητήματα που μας έβγαιναν.

Ακόμα και τώρα, οι εκλογές τελειώσαν χτές και δεν έχουμε συζητήσει γιά δελτίο τύπου , ανακοίνωση .

Σχετικά με προτάσεις γιά να μη συμβούν τα ίδια, από αύριο.


+1
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

SilindeElendil
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 11:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 07 Μάιος 2012, 16:50

zio_donnie έγραψε:
Dimitris Zappas έγραψε:Προεκλογικός αγώνας ξανά με τη τελευταία μορφή δεν γίνεται.

Με ανύπαρκτη ΔΕ

Χωρίς συντονισμό

Με προσωπικές φιλοδοξίες μελών που έβαλαν το εγώ πάνω από τους Πειρατές

Με αποφάσεις σε σημαντικά ζητήματα, χωρίς οι υπόλοιποι να έχουμε ούτε καν γνώση

Με υπερβολικά αργές αντιδράσεις σε σημαντικά ζητήματα που μας έβγαιναν.

Ακόμα και τώρα, οι εκλογές τελειώσαν χτές και δεν έχουμε συζητήσει γιά δελτίο τύπου , ανακοίνωση .

Σχετικά με προτάσεις γιά να μη συμβούν τα ίδια, από αύριο.


+1




Με εκεινη την απαντηση εγινε τιποτα;Στον zio_donnie απευθυνομαι.Πειρατικα παντα. :!:


VIEWhttp://www.pirateparty.gr/forum/viewtopic.php?f=7&t=1384&p=16520#p16520
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm

hrsfpgyjrnptrd

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό hrsfpgyjrnptrd » 07 Μάιος 2012, 16:52

SilindeElendil έγραψε:Αν και δεν ηταν προταση που εκανα εγω μια που με αναφερεις ως τον κομιστη επειδη απλα συμφωνησα με αυτην θα σου απαντησω.Απο οσο καταλαβα απο την προταση του apolimer μιλαει για μειωμενο κοστος οχι για καταχρηση της δημοσιας υποδομης του πανεπιστημιου.Πειρατικα παντα. :)



Δεν προσπαθεισα να σου χρεωσω την αποψη εκανα παραθεση απο το post σου τα γραφομενα του φιλου και συνεβει αυτο. Εχεις δικιο, θα διορθωσω την αναφορα.
Επιμενω στην αποψη μου, ομως. Χρηση δημοσιων μεσων οταν δεν ειναι θεσμικη και στην διαθεση ολων με βρισκει αντιθετο.
Προσωπικα δεν με ανησυχει τοσο το οικονομικο οσο θεματα οργανωσης και στελεχωσης. Αρκετες υποχωρισεις καναμε σε αυτες τις εκλογες στις αρχες μας δεν θελω να δω αλλες.

SilindeElendil
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 11:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 07 Μάιος 2012, 16:53

headofthebored έγραψε:Αρκετες υποχωρισεις καναμε σε αυτες τις εκλογες στις αρχες μας δεν θελω να δω αλλες.




Στο τελευταιο συμφωνω απολυτα.Πειρατικα παντα. :D
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm

pav
Δημοσιεύσεις: 1751
Εγγραφή: 09 Ιαν 2012, 16:30

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό pav » 07 Μάιος 2012, 16:56

Dimitris Zappas έγραψε:Με προσωπικές φιλοδοξίες μελών που έβαλαν το εγώ πάνω από τους Πειρατές

Ούτε με μισόλογα γίνεται. Σε ποιους και σε τι αναφέρεσαι;


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες