Βγάλτε το άχτι σας και άλλες ιστορίες...

Οτιδήποτε αφορά την Κυριακή 6/5/12, διαδικασία, αποτελέσματα.
pav
Δημοσιεύσεις: 1751
Εγγραφή: 09 Ιαν 2012, 16:30

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό pav » 07 Μάιος 2012, 16:56

Dimitris Zappas έγραψε:Με προσωπικές φιλοδοξίες μελών που έβαλαν το εγώ πάνω από τους Πειρατές

Ούτε με μισόλογα γίνεται. Σε ποιους και σε τι αναφέρεσαι;

tvelocity
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1022
Εγγραφή: 03 Ιαν 2012, 20:37

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό tvelocity » 07 Μάιος 2012, 17:02

Συμφωνώ με τα παραπάνω, απλά να πω ότι δεν θα έπρεπε να θεωρούμε έκπληξη κάποια απουσία της διοικούσας (αν είναι έτσι όπως τα λέτε). Η «διοικούσα» που έχουμε είναι απλώς τα 7 μέλη που πρώτα πήραν την πρωτοβουλία να δημιουργηθεί το κόμμα, δεν είναι εκλεγμένοι και νομίζω κανείς τους δεν φανταζόταν ότι θα κατεβαίναμε στις εκλογές χωρίς να εκλέξουμε καινούρια διοικούσα. Δεν ξέρω αν έχουμε την πολυτέλεια να εκλέξουμε τελικά διοικούσα πριν τις επαναληπτικές αν γίνουν, αφού αυτό θεωρητικά γίνεται στο συνέδριο... εάν πάντως η υπάρχουσα διοικούσα δεν μπορεί να ανταποκριθεί στις ανάγκες οργάνωσης σε προεκλογική περίοδο, τότε ας εκλέξουμε κάποιο άλλο εκτελεστικό προσωρινό όργανο με αρμοδιότητα μόνο τις εκλογές (i.e. ένα εκτελεστικό σκέλος στην επιτροπή εκλογών που να είναι εκλεγμένο από όλος ή διορισμένο από την Δ.Ε.).

Πειρατικά.
Verba volant, scripta manent

apolimer
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: 20 Απρ 2012, 18:31
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό apolimer » 07 Μάιος 2012, 17:08

laskaris_vasilis έγραψε:
τα τυπογραφεία στα πανεπιστήμια μπορούν να κάνουν εξωτερικές
δουλειές αρκεί να έχει εγκριθεί προηγουμένως από τις πρυτανικές αρχές


Πειρατή, αν και αμφιβάλλω (περί την τιμιότητα και την συνέπεια των "ακαδημαϊκών),
εάν έχεις κάτι, "έγγραφο", που τους δεσμεύει θα το στηρίξω.


Κοίτα να δεις εγώ αυτό που λέω είναι οτι πρέπει να προσπαθούμε δεν μπορώ να "εγγυηθώ" τίποτα λέω ότι αξίζει να προσπαθούμε γενικότερα.
Επίσης πράγματι δεν εννοώ ότι πρέπει να κάνουμε κατάχρηση του δημόσιου εξοπλισμού απλώς λέω ότι θα μπορούσαμε ΙΣΩΣ να μειώναμε το κόστος.
Στο κάτω κάτω της γραφής θα τους αναγκάζαμε να μας απαντήσουν με μια τεκμηρίωση γιατί δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο. Τι να πω ρε παιδιά μπορεί
εγώ να είμαι περίεργος αλλά ας το συζητήσουμε καταρχήν.

apolimer
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: 20 Απρ 2012, 18:31
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό apolimer » 07 Μάιος 2012, 17:12

pav έγραψε:
Dimitris Zappas έγραψε:Με προσωπικές φιλοδοξίες μελών που έβαλαν το εγώ πάνω από τους Πειρατές

Ούτε με μισόλογα γίνεται. Σε ποιους και σε τι αναφέρεσαι;


+1

aNTwNHs
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 18 Ιαν 2012, 10:45
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό aNTwNHs » 07 Μάιος 2012, 17:13

Προσωπικά πιστεύω ότι δεν έχει και πολύ νόημα η συμμετοχή σε επαναληπτικές. Αν δεν κάνω λάθος ακόμα δεν έχουμε μαζέψει το κόστος αυτών των εκλογών. Έτσι δεν είναι;
Προτείνω ανασύνταξη και οργάνωση ώστε να είμαστε έτοιμοι στην επόμενη πραγματική εκλογική αναμέτρηση.
Πειρατικά πάντα.

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 07 Μάιος 2012, 17:15

Με εκεινη την απαντηση εγινε τιποτα;Στον zio_donnie απευθυνομαι.Πειρατικα παντα.

Τι απάντηση? Αν εννοείς για τους οικόλόγους είναι ποσταρισμένα στοφορουμ από τότε μαζί με το βίντεο. Σου απάντησα και προχτές αλλά κάποιος έσβησε την απάντηση μου.
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

SilindeElendil
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 11:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 07 Μάιος 2012, 17:18

zio_donnie έγραψε:
Με εκεινη την απαντηση εγινε τιποτα;Στον zio_donnie απευθυνομαι.Πειρατικα παντα.

Τι απάντηση? Αν εννοείς για τους οικόλόγους είναι ποσταρισμένα στοφορουμ από τότε μαζί με το βίντεο. Σου απάντησα και προχτές αλλά κάποιος έσβησε την απάντηση μου.




Τι λες,να ερευνηθει αμεσως ποιος σε λογοκρινε και να αναρτηθει εκ νεου.Πειρατικα παντα. 8-)
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 07 Μάιος 2012, 17:23

Προσωπικά πιστεύω ότι δεν έχει και πολύ νόημα η συμμετοχή σε επαναληπτικές.


Πειρατή aNTwNHs, βλέπω όλα τα προβλήματα (συχνά δε, ανακαλύπτω νέα, λόγω ιδιοσυγκρασίας) αλλά,
αν δεν κατέβουμε στις επόμενες εκλογές (όποτε και αν συμβούν) "αυτοκτονούμε".
"Τσούζει" αλλά, αυτή είναι η αλήθεια...... κατά πως την συλλογάμαι.
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

Jake Lankster
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 13:34

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό Jake Lankster » 07 Μάιος 2012, 17:40

pav έγραψε:
Dimitris Zappas έγραψε:Με προσωπικές φιλοδοξίες μελών που έβαλαν το εγώ πάνω από τους Πειρατές

Ούτε με μισόλογα γίνεται. Σε ποιους και σε τι αναφέρεσαι;
+1

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει παρακαλώ ποια μέλη έβαλαν το προσωπικό τους εγώ, και τι υποχωρήσεις κάναμε στις αρχές μας...
Γιατί καλά τα υπονοούμενα αλλά λίγη διαφάνεια δεν βλάπτει :D

piratiko.org
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 19:09
Επικοινωνία:

Re: Επαναληπτικές Εκλογές

Δημοσίευσηαπό piratiko.org » 07 Μάιος 2012, 17:46

SilindeElendil έγραψε:Ας δουμε πως ειμαστε οικονομικα πρωτα σε αυτες τις εκλογες αφου δεν εχουμε βγαλει απολογισμο ακομα και μετα αποφασιζουμε αν μας παιρνει οικονομικα για τις επομενες.Προσωπικα θεωρω οτι με την εισοδο νεων μελων και ειδικα νεων ανθρωπων θα μπορεσουμε να κατεβουμε στις επομενες οποτε και αν γινουν αυτες.Μια τελευταια παρατηρηση:Η χωρα μπαινει σε παρατεταμενη προεκλογικη περιοδο που ειναι αγνωστο ποσο θα κρατησει.Οφειλουμε και στους εαυτους μας αλλα και στους 33000 ενεργους πολιτες(Quote απο crisal:30.000 άνθρωποι μας ψήφισαν. Το ξαναγράφω 30.000 Ελληνες πείστηκαν απο τις αρχές μας και το καταστατικό μας και ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ με πολιτική σκέψη ΨΗΦΙΣΑΝ ΚΟΜΜΑ ΠΕΙΡΑΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ. Η ψήφος τους δεν είναι ψήφος διαμαρτυρίας (αυτή πήγε στον ΣΥΡΙΖΑ). Είναι μία συνειδητή πολιτική πράξη. Αυτο το νούμερο μου δίνει ολη την δύναμη που χρειάζομαι για να δουλέψω ποιο σκληρά για το Κόμμα αυτό.) που μας εμπιστευθηκαν με την ψηφο τους να ειμαστε ετοιμοι για την επομενη μαχη.Επιθεση σε ολα τα μετωπα λοιπον.Πειρατικα παντα. :P



1+ etsi einai!
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές. Οι επίσημες θέσεις βρίσκονται στο http://www.pirata.gr
My Blog: http://www.pressfree.net
Γιώργος


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες