ΑΠΟΧΗ 2012

Οτιδήποτε αφορά την Κυριακή 6/5/12, διαδικασία, αποτελέσματα.
myself
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: 21 Απρ 2012, 19:55

Re: ΑΠΟΧΗ 2012

Δημοσίευσηαπό myself » 07 Μάιος 2012, 15:13

Tzouvekas Theodoros έγραψε:οταν σου δινετε το δικαιωμα να σταματησεις την λελαιπα πας και την σταματας. το να μην πας ειναι σαν να τους λες καντε οτι θελετε , εδω ειμαι βαρατε. πας και ψηφιζεις οτιδηποτε θες οχι αυτο που σε καταστρεψε.. και για να το συντονισω πεστε μου με ποια λογικη ψηφησαν σαμαρα ? επηδη μετα το 89 που ανοιξε τα συνορα εφυγε απο την ΝΔ και εκανε νεο κομμα και ειχε χαρακτηρηστει αποστατης ; επηδη ξαναγυρησε στην ΝΔ και εσκαψε τον λακο του καραμανλη ; επηδη ηταν αυτος που πηγε στην μερκελ και της ειπε περσυ οτι αν δεν κανει ο παπανδρεου αυτα που θελετε ανεβαστε εμενα εχω τροπο να το κανω ;
youtube = catastroica να δειτε τι θελει η μερκελ .. με αυτο ο Σαμαρας πηρε την πλοιοψηφια... δηλαδη του ειπαμε σακατεψε μας ειμαστε μαζοχες και το θελουμε

η αποχη δεν ειναι διαμαρτυρια .. ειναι ..!@$!$1!$%


πάντως αυτοί που απέχουν (όχι από βαρεμάρα), το ίδιο με εσένα λένε.
η κοινοβουλευτική ψήφος δεν είναι διαμαρτυρία... είναι !@$!$1!$%.
και αν άλλαζε η κατάσταση με την κοινοβουλευτική ψήφο, τότε η ψήφος θα ήταν παράνομη.

οπότε καλό είναι να μην είσαι απόλυτος, δεν βαριούνται όλοι όσοι απέχουν.
Κοίτα πως θα προσεγγύσεις όσους δεν συμφωνούν με την κοινοβουλέυτική ψήφο, αλλά είναι πολιτικοποιημένοι.

X_074
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 18 Απρ 2012, 18:58
Τοποθεσία: Stuttgart / Germany

Re: ΑΠΟΧΗ 2012

Δημοσίευσηαπό X_074 » 07 Μάιος 2012, 16:56

Ας μην ξεχνάμε ότι ένα μεγάλο μερίδιο στης αποχές έχουν και οι έλληνες μετανάστες, οι οποιοι είναι μεν εγγεγραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους αλλα δεν τους δηνeτe η δυνατότητα να κάνουν χρήση του εκλογικού τους δικαιώματος.
Για αυτό θα παρακαλούσα το Κόμμα των Πειρατών να τοποθετηθεί επάνω στο αιώνιο και νούμερο 1 πρόβλημα των ελλήνων μεταναστών (μιλούμε για περίπου 2 με 3 εκατομμύρια ψηφοφόρων). Και αν οι Πειρατές zητησούν δικαίωμα ψήφου για τους έλληνες μετανάστες μέσω προξενείων η μέσω Internet,
θα είναι διπλο το αποτέλεσμα:
1. χρήση νέων τεχνολογιών για παλιά προβλήματα και
2. δικαίωμα των ελλήνων του εξωτερικού για περισσότερη συμμετοχη στο ελληνικό gigneske.

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: ΑΠΟΧΗ 2012

Δημοσίευσηαπό anestis » 07 Μάιος 2012, 17:57

Βασίλη μας φτάνεις ένας, στους 2-3 θα τζαζέψουμε :P

myself έγραψε:Κοίτα πως θα προσεγγύσεις όσους δεν συμφωνούν με την κοινοβουλέυτική ψήφο, αλλά είναι πολιτικοποιημένοι.
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

Οδυσσεας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: 03 Ιαν 2012, 02:31

Re: ΑΠΟΧΗ 2012

Δημοσίευσηαπό Οδυσσεας » 08 Μάιος 2012, 09:45

X_074 έγραψε:Ας μην ξεχνάμε ότι ένα μεγάλο μερίδιο στης αποχές έχουν και οι έλληνες μετανάστες, οι οποιοι είναι μεν εγγεγραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους αλλα δεν τους δηνeτe η δυνατότητα να κάνουν χρήση του εκλογικού τους δικαιώματος.
Για αυτό θα παρακαλούσα το Κόμμα των Πειρατών να τοποθετηθεί επάνω στο αιώνιο και νούμερο 1 πρόβλημα των ελλήνων μεταναστών (μιλούμε για περίπου 2 με 3 εκατομμύρια ψηφοφόρων). Και αν οι Πειρατές zητησούν δικαίωμα ψήφου για τους έλληνες μετανάστες μέσω προξενείων η μέσω Internet,
θα είναι διπλο το αποτέλεσμα:
1. χρήση νέων τεχνολογιών για παλιά προβλήματα και
2. δικαίωμα των ελλήνων του εξωτερικού για περισσότερη συμμετοχη στο ελληνικό gigneske.

Πολύ σημαντικό αυτό, νομίζω πρέπει να το δουλέψουμε.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες