γεννημενος το '94 - μπορω να γινω μελος?

Χώρος για όσους είναι κάτω των 26. Οι υπόλοιποι παρακαλούμαστε να απέχουμε.
koslibpro

γεννημενος το '94 - μπορω να γινω μελος?

Δημοσίευσηαπό koslibpro » 15 Απρ 2012, 21:00

Καλησπερα σας,χρονια πολλα,Χριστος Ανεστη και υγεια πανω απολα σε ολους,

που λετε ειμαι γεννημενος 22 ιουλιου του 1994.Δηλαδη 17 χρονων,παρα κατι ψιλα 18.Οπως εμαθα εγγυρα και συνειδητοποιησα ο ιδιος(μεσω αυτου>>http://www.ypes.gr/Services/eea/eeagr/eea.htm),μπορω να ψηφισω φετος.

Η ερωτηση μου ειναι η εξης:πριν λιγο καιρο,ειχα ρωτησει αν μπορω να γινω μελος και μου ειχαν πει οχι.Φανταζομαι λογω του οτι δεν ειχα δικαιωμα ψηφου καν ισχυε αυτο..τωρα που εχω δικαιωμα ψηφου,μπορω να γινω μελος ή αναγκαστικα πρεπει να περιμενω την ενηλικιωση για καποιον λογο?

ευχαριστω πολυ

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: γεννημενος το '94 - μπορω να γινω μελος?

Δημοσίευσηαπό baskin » 15 Απρ 2012, 21:18

Με βάση το καταστατικό, δεν μπορείς να γίνεις μέλος. Το υπουργείο υπολογίζει με το έτος και όχι την ακριβή ημερομηνία. Κάνε υπομονή λίγους μήνες, θα έχεις πολλά να κάνεις ως μέλος μετά! ;)

Μέχρι τότε και να βοηθήσεις όσο θέλεις μπορείς και να συμμετέχεις όπου θέλεις μπορείς.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

koslibpro

Re: γεννημενος το '94 - μπορω να γινω μελος?

Δημοσίευσηαπό koslibpro » 15 Απρ 2012, 21:35

φυσικα και μπορω και θελω να κανω πολλα!

προς το παρων,λογω περιορισμενου χρονου για τον επομενο 1,5 μηνα προσπαθω να διαδιδω οσο πιο πολυ γινεται και με οσο μεγαλυτερη ευρυτητα το ΠΕΙΡ και οσο γινεται οικονομικη ενισχυση..

συνοψιζοντας,υπομονη μερικους μηνες ουσιαστικα..!

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: γεννημενος το '94 - μπορω να γινω μελος?

Δημοσίευσηαπό baskin » 15 Απρ 2012, 21:41

Ακριβώς, λίγη υπομονή. Δεν ξέρω αν μπορεί να ερμηνευθεί διαφορετικά το καταστατικό, αλλά και πάλι είναι λίγοι μήνες.

Προχώρα ακάθεκτος!!
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: γεννημενος το '94 - μπορω να γινω μελος?

Δημοσίευσηαπό adrian » 15 Απρ 2012, 23:09

το timing σου ειναι υπεροχο.
αστους πειρατες μεχρι τον ιουνιο, εχεις πανελληνιες. δεν ειναι αναγκη να πονοκεφαλιαζεις, και δεν φευγουμε!
μετα 1 μηνας διακοπες, και μετα 22 ιουλιου κανεις την αιτηση online, και 23 (δευτερα) πας στα κεπ και στο ταχυδρομειο!
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: γεννημενος το '94 - μπορω να γινω μελος?

Δημοσίευσηαπό baskin » 15 Απρ 2012, 23:16

pappasadrian έγραψε:το timing σου ειναι υπεροχο.
αστους πειρατες μεχρι τον ιουνιο, εχεις πανελληνιες. δεν ειναι αναγκη να πονοκεφαλιαζεις, και δεν φευγουμε!
μετα 1 μηνας διακοπες, και μετα 22 ιουλιου κανεις την αιτηση online, και 23 (δευτερα) πας στα κεπ και στο ταχυδρομειο!


+1
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

koslibpro

Re: γεννημενος το '94 - μπορω να γινω μελος?

Δημοσίευσηαπό koslibpro » 15 Απρ 2012, 23:17

pappasadrian έγραψε:το timing σου ειναι υπεροχο.
αστους πειρατες μεχρι τον ιουνιο, εχεις πανελληνιες. δεν ειναι αναγκη να πονοκεφαλιαζεις, και δεν φευγουμε!
μετα 1 μηνας διακοπες, και μετα 22 ιουλιου κανεις την αιτηση online, και 23 (δευτερα) πας στα κεπ και στο ταχυδρομειο!

πραγματικα πιστεψτε με το διαβασμα μου το βαζω πολυ ψηλα στην ιεραρχια των καθηκοντων μου..γι'αυτο και αγγαρευω τους γονεις οσο μπορω με τα των πειρατων;)

οκ λοιπον,θα τα ξαναπουμε ουσιαστικα σε 1-1,5 μηνα..!

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: γεννημενος το '94 - μπορω να γινω μελος?

Δημοσίευσηαπό baskin » 15 Απρ 2012, 23:19

koslibpro έγραψε:πραγματικα πιστεψτε με το διαβασμα μου το βαζω πολυ ψηλα στην ιεραρχια των καθηκοντων μου..γι'αυτο και αγγαρευω τους γονεις οσο μπορω με τα των πειρατων;)

οκ λοιπον,θα τα ξαναπουμε ουσιαστικα σε 1-1,5 μηνα..!


Αν θέλεις να σε αποκλείσουμε από το forum, για να μην μπαίνεις στον πειρασμό, να μας το πεις εεεε!! :D :D
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

koslibpro

Re: γεννημενος το '94 - μπορω να γινω μελος?

Δημοσίευσηαπό koslibpro » 15 Απρ 2012, 23:20

baskin έγραψε:
koslibpro έγραψε:πραγματικα πιστεψτε με το διαβασμα μου το βαζω πολυ ψηλα στην ιεραρχια των καθηκοντων μου..γι'αυτο και αγγαρευω τους γονεις οσο μπορω με τα των πειρατων;)

οκ λοιπον,θα τα ξαναπουμε ουσιαστικα σε 1-1,5 μηνα..!


Αν θέλεις να σε αποκλείσουμε από το forum, για να μην μπαίνεις στον πειρασμό, να μας το πεις εεεε!! :D :D

μπαααα,δυστυχως οι γνωσεις μου φτανουν για να παρακολουθω το φορουμ ακομη και αν με διαγραψετε εντελως απο μελος!!;)
αλλα και παλι,μονο σαββατα προλαβαινω ισα ισα να δω λιγο τα νεα των πειρατων,οποτε :D


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες