ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ

pav
Δημοσιεύσεις: 1751
Εγγραφή: 09 Ιαν 2012, 16:30

Re: ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό pav » 25 Απρ 2012, 12:16

Πλέσσα τον έσβησα και από το pad.

Είναι σχεδόν έτοιμο, βοηθήστε να ενώσουμε τις δύο παραγράφους πριν τον επίλογο να τελειώνει: http://piratepad.net/rLlANxXsoP

EDIT: Υπάρχει και μια εκκρεμότητα για το αν θα γράψουμε ή όχι για το νόμο που λέει πως επιτρέπονται ανώνυμες δωρεές έως 600€ (εγώ δεν τον ξέρω).

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό James » 25 Απρ 2012, 13:15

Αγαπητοί Πειρατές
Θα παραδίδουμε ψηφοδέλτια στις περιφέρειες μέχρι και τη Παρασκευή πριν τις εκλογές , ΣΤΟΧΟΣ έναι να παραδίδαμε και σήμερα, από τη στιγμή που το κράτος των παχουλών και αγκυλωμένων υπαλλήλων έχει καταφέρει, να δείξει το χειρότερο πρόσωπο του ακόμα και στΙς διαδικασίες των εκλογών, δε θα υποκύψουμε σε καμμία στρέβλωση της χαραγμένης πορείας του ΠΕΙΡΑΤΙΚΟΥ.
ΔΕ ΡΩΤΑΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΕΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ , ΤΟΥΣ ΛΈΜΕ ΌΤΙ ΘΑ ΠΑΡΑΔΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ χ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΙ ΏΡΑ
Επιτέλους φερθείτε σαν Πειρατές και τουλάχιστον σαν πολίτες που απαιτούν από το κράτος τη στοιχειώδη συνέπεια .

ΓΕΡΑ ΠΕΙΡΑΤΙΚΑ !!!
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net

someuser12345

Re: ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό someuser12345 » 25 Απρ 2012, 13:22

ΟΚ.... Αν στην Ξάνθη τα ψηφοδέλτια έρθουν μετά την Τρίτη το πρωί (το πολύ!) θα σε φωνάξω να μου δείξεις πως θα πείσω τους υπαλλήλους να κλείσουν τα τσουβάλια Παρασκευή βράδυ... :P
Από εκεί και πέρα, όσοι μπορέσαμε πήραμε 2-3 μέρες διορία παραπάνω.
Μην ζητάμε όμως από τους υπεύθυνους κάθε νομού να πλακωθούν με όλες τις δημόσιες υπηρεσίες τοπικά...
Έχω πει ότι αν θέλουμε να λειτουργήσουμε πραγματικά πειρατικά θα πρεπε να είχε υπάρξει ΕΠΊΣΗΜΗ παρέμβαση του κόμματος στο ΥΠΕΣ για πολλούς λόγους.

someuser12345

Re: ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό someuser12345 » 25 Απρ 2012, 13:27

Και για να είμαστε ξεκάθαροι.
Αν μου έρθουν ψηφοδέλτια μετά την Τρίτη το πρωί, ΔΕΝ τα παραλαμβάνω.
Ας πιεστεί το τυπογραφείο λίγο παραπάνω.
Υπάρχουν και κάποια όρια στις παρεμβάσεις μας.
Και ήδη έχω μαλώσει αρκετά.

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό James » 25 Απρ 2012, 13:34

krogias έγραψε:Και για να είμαστε ξεκάθαροι.
Αν μου έρθουν ψηφοδέλτια μετά την Τρίτη το πρωί, ΔΕΝ τα παραλαμβάνω.
Ας πιεστεί το τυπογραφείο λίγο παραπάνω.
Υπάρχουν και κάποια όρια στις παρεμβάσεις μας.
Και ήδη έχω μαλώσει αρκετά.

Μην ανησυχείς Γιώργο μου όπως και νάχει θα τα παραδώσεις, σου έχω εμπιστοσύνη....
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net

chprokop
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1803
Εγγραφή: 14 Ιαν 2012, 19:41
Τοποθεσία: Δράμα και Καλαμαριά

Re: ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό chprokop » 25 Απρ 2012, 13:37

Νομίζω ότι ο krogias έχει απόλυτο δίκιο: για τις αμαρτίες του ΥΠΕΣ και του πολιτικου συστηματος δεν φταινε οι υπάλληλοι των παλαι ποτε
Νομαρχιών... Όσοι θέλουν να τα βαζουν με τους δημ.υπαλληλους ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ σύμφωνα με τον νόμο, υπάρχουν και άλλα
κόμματα. Μην ξεχνατε ότι από τον τρόπο που συμπεριφερόμαστε ΚΡΙΝΟΜΑΣΤΕ!

Και το κομμα μας ειναι υπέρ της διαφάνειας και της νομιμοτητας... Όχι της αυτοδικίας...

someuser12345

Re: ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό someuser12345 » 25 Απρ 2012, 13:37

Δεν υπάρχει περίπτωση σου λέω.
Ήδη έχω γίνει "κώλος" για μέχρι Τρίτη το πρωί (και αν).

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 25 Απρ 2012, 13:54

Γιώργο, στην αναμονή για το χαρτί, επειδή όλα τα κόμματα που ήμασταν εκεί είχαμε, όλοι, το ίδιο πρόβλημα, οι θέση τους ήταν πως, εμείς θα τα πάμε και αυτοί αν τολμούν ας μην τα πάρουν.
Προς Θεού βέβαια δεν σε προτρέπω σε ακρότητες. Μια προσπάθεια μόνο (άν και όπου, ξεπεράσουμε τα χρονικά περιθώρια).
Από εκεί και πέρα (άσχετο με εσένα), ο "Γορίλλας" δεν πολεμιέται με "καραμέλες".
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 25 Απρ 2012, 14:00

Στο κάτω, κάτω, όπως τρέχουμε εμείς να τα προλάβουμε την τελευταία στιγμή, ας τρέξει και ο "μηχανισμός" στους ίδιους ρυθμούς.
Αυτός άλλωστε προκάλεσε την στενότητα. Δεν γίνεται εμείς να τρέχουμε και αυτοί να τα θέλουν όλα έτοιμα 5-6 μέρες πριν τις εκλογές!
Τελευταία επεξεργασία από 1 και laskaris_vasilis, έχει επεξεργασθεί 25 φορά/ες συνολικά
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό baskin » 25 Απρ 2012, 14:01

Επειδή συζητήθηκε εχθές το θέμα των τμημάτων ετεροδημοτών.

Ενημερώθηκα από την Νομαρχία Κυκλάδων, ότι εκείνοι θα στείλουν στα τμήματα ετεροδημοτών Αθήνας και Θεσσαλονίκης από τα ψηφοδέλτια που θα τους παραδώσουμε. Δεν γνωρίζω τι θα κάνουν οι άλλες νομαρχίες, αλλά τουλάχιστον οι ετεροδημότες από Κυκλάδες θα βρουν (κατά πάσα πιθανότητα γιατί ποτέ δεν ξέρεις) ψηφοδέλτια του κόμματος.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 11 και 0 επισκέπτες