ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ

SilindeElendil
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 11:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 19 Απρ 2012, 23:52

Αν οι αριθμοι ειναι αυτοι που γνωριζω σπαστε τα μεταξυ Συρου και Θεσ/νικης.Πειρατικα παντα. :)
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm

hrsfpgyjrnptrd

Re: ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό hrsfpgyjrnptrd » 20 Απρ 2012, 00:29

Σιγουρα απο πλευρας χρηματων (και ισως για την απλοποιηση των logistics) θεωρω οτι πρεπει να επιλεξουμε την Συρο.

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό anestis » 20 Απρ 2012, 00:44

Το δικό μου θέμα είναι οι προθεσμίες.
Η διαφορά στα κόστη είναι μικρή.

Ερώτηση:
Ποιος από όλους μπορεί να πάρει χαρτί νωρίτερα και να ξεκινήσει να τυπώνει στις 22/4 και να είναι όλα στη θέση τους στις 27 ?
Αυτόν θα ήθελα. Και μερικά κατοστάρικα μεταξύ ακριβότερου-φθηνότερου τα βάζω...


Πολλά μποφόρ ανέμους η πρόγνωση δεν δίνει. Για Σύρο, πλέον φοβόμαστε μόνο την ΠΝΟ και τις απεργίες της.
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

crisal
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 698
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 01:51
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό crisal » 20 Απρ 2012, 01:01

Αυριο θα ξερουμε αν το τυπογραφειο απο Συρο μπορει να εχει νωριτερα το χαρτι.

Αν το εχει βλεπω οτι οι περισσοτεροι λεμε να παμε εκει.

Αν δεν εχει νωριτερα το χαρτι τοτε θα σπασουμε στα 2 την ποσοστητα και θα τυπωσουν και η Συρος και η Θεσσαλονικη ετσι ωστε 28/4 να ειναι ολα ετοιμα..

Μικρη αναμονη μεχρι αυριο

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό agelos » 20 Απρ 2012, 10:49

crisal έγραψε:Αυριο θα ξερουμε αν το τυπογραφειο απο Συρο μπορει να εχει νωριτερα το χαρτι.

Αν το εχει βλεπω οτι οι περισσοτεροι λεμε να παμε εκει.

Αν δεν εχει νωριτερα το χαρτι τοτε θα σπασουμε στα 2 την ποσοστητα και θα τυπωσουν και η Συρος και η Θεσσαλονικη ετσι ωστε 28/4 να ειναι ολα ετοιμα..

Μικρη αναμονη μεχρι αυριο


etsi χρηστο. το θεμα ειναι να ειμαστε ετοιμοι.
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

gkkoul
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 18 Απρ 2012, 15:11

Re: ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό gkkoul » 20 Απρ 2012, 11:40

agelos έγραψε:
crisal έγραψε:Αυριο θα ξερουμε αν το τυπογραφειο απο Συρο μπορει να εχει νωριτερα το χαρτι.

Αν το εχει βλεπω οτι οι περισσοτεροι λεμε να παμε εκει.

Αν δεν εχει νωριτερα το χαρτι τοτε θα σπασουμε στα 2 την ποσοστητα και θα τυπωσουν και η Συρος και η Θεσσαλονικη ετσι ωστε 28/4 να ειναι ολα ετοιμα..

Μικρη αναμονη μεχρι αυριο


etsi χρηστο. το θεμα ειναι να ειμαστε ετοιμοι.


+1

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό James » 20 Απρ 2012, 12:39

Βάζω το αρχείο (περιφέρειες) σε περίπτωση που χρειαστεί να μοιράσουμε την εκτύπωση σε δύο τυπογραφεία.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... sd1E#gid=0
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net

gkkoul
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 18 Απρ 2012, 15:11

Re: ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό gkkoul » 20 Απρ 2012, 13:02

Dimitris Zappas έγραψε:Βάζω το αρχείο (περιφέρειες) σε περίπτωση που χρειαστεί να μοιράσουμε την εκτύπωση σε δύο τυπογραφεία.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... sd1E#gid=0


Δημήτρη καλημέρα,
υπολόγισε για Δωδεκάνησα 220000 κομμάτια αλλιώς λόγω νησιών δεν μοιράζουν σε όλα τα εκλογικα τμήματα και πρέπει να δούμε αν ισχύει το ίδιο για Κυκλάδες. Το κόστος δεν νομίζω ότι αλλάζει τραγικά ή στην χειρότερη τον περιπτώσεων ας τα αφαιρέσουμε από αλλού.

LouisaT
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 13 Ιαν 2012, 15:25

Re: ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό LouisaT » 20 Απρ 2012, 13:35

Να ρωτήσω κάτι αδαώς; Γιατί δεν μπορούμε να μοιράσουμε σε διάφορα τυπογραφεία, μήπως και μπορέσουμε να προλάβουμε τις ημερομηνίες; Οι αριθμοί ψηφοδελτίων είναι τόσο μεγάλοι που δεν θα κάνει διαφορά στην τιμή για τα τυπογραφεία, αν τυπώσουν 1 εκ. ή 200,000. Θα έχει όμως διαφορά στο πόσο χρόνο θα κάνει να τελειώσει ο καθένας. Επίσης μπορεί να κάνει διαφορά στην μεταφορά, αν τα τυπογραφεία είναι κοντά εκεί που πρέπει να παραδώσουν.

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό James » 20 Απρ 2012, 13:38

gkkoul έγραψε:
Dimitris Zappas έγραψε:Βάζω το αρχείο (περιφέρειες) σε περίπτωση που χρειαστεί να μοιράσουμε την εκτύπωση σε δύο τυπογραφεία.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... sd1E#gid=0


Δημήτρη καλημέρα,
υπολόγισε για Δωδεκάνησα 220000 κομμάτια αλλιώς λόγω νησιών δεν μοιράζουν σε όλα τα εκλογικα τμήματα και πρέπει να δούμε αν ισχύει το ίδιο για Κυκλάδες. Το κόστος δεν νομίζω ότι αλλάζει τραγικά ή στην χειρότερη τον περιπτώσεων ας τα αφαιρέσουμε από αλλού.

υπολογίζουμε όσους ψήφισαν το 2009 συν 20%
γιώργο μην ανησυχείς, μάλλον εσύ θα αναλάβεις και την επίβλεψη γιά τη παράδοση στην περιφέρεια ρόδου

λούιζα έγραψε:Να ρωτήσω κάτι αδαώς; Γιατί δεν μπορούμε να μοιράσουμε σε διάφορα τυπογραφεία, μήπως και μπορέσουμε να προλάβουμε τις ημερομηνίες; Οι αριθμοί ψηφοδελτίων είναι τόσο μεγάλοι που δεν θα κάνει διαφορά στην τιμή για τα τυπογραφεία, αν τυπώσουν 1 εκ. ή 200,000. Θα έχει όμως διαφορά στο πόσο χρόνο θα κάνει να τελειώσει ο καθένας. Επίσης μπορεί να κάνει διαφορά στην μεταφορά, αν τα τυπογραφεία είναι κοντά εκεί που πρέπει να παραδώσουν.

οι λόγοι γιά επιλογή ενός η δύο τυπογραφείων είναι συγκεκρμένοι, ας μη μείνουμε σε αυτό τώρα.
Τελευταία επεξεργασία από 2 και James, έχει επεξεργασθεί 20 φορά/ες συνολικά
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 6 και 0 επισκέπτες