ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

Χώρος όπου μπορούν να γράφουν οι υποψήφιοι.
Παρακαλούμε να μην γράφουμε οι υπόλοιποι.
Για άλλα εκλογικά θέματα υπάρχει το Ομάδες Εργασίας/Εκλογές 2012.
anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό anestis » 21 Απρ 2012, 02:32

Χρυσανθόπουλος Σπυρίδων του Αθανασίου
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 24 Απρ 2012, 22:14

:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: Χρυσανθοπουλος Σπυριδων :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Εχω σπουδασει δημοσιογραφια,την οποια εξασκησα για λιγα χρονια ενεργα στο παρελθον,επισης εχω διπλωμα προπονητη μπασκετ και δουλεψα σαν προπονητης σε ομαδες ανδρων και γυναικων εχοντας και την επιβλεψη των τμηματων υποδομης με σημαντικες επιτυχιες.
Επισης εχω σπουδες κοινωνιολογιας (που εχω αφησει εδω και χρονια στη μεση) στο Παντειο Πανεπιστημιο.Ειμαι πατερας τριων υπεροχων παιδιων και συζυγος δυναμικης και αξιολατρευτης γυναικας.
Ελπιζω σε ενα καλυτερο μελλον με τις φρεσκιες και συγχρονες ιδεες των ΠΕΙΡΑΤΩΝ που αγωνιζονται για την:
* Προστασία της ιδιωτικής ζωής και των προσωπικών ελευθεριών από επεμβάσεις κρατών και εταιρειών.
* Διαφάνεια της Δημόσιας Διοίκησης.
* Μεταρρύθμιση της νομοθεσίας για το copyright, με μείωση του χρόνου προστασίας και ελεύθερη χρήση ψηφιακών αντιγράφων για ιδιωτική, μη-εμπορική χρήση.
* Αλλαγές στην Ευρωπαϊκή νομοθεσία για τις πατέντες, που οδηγούν σε πανάκριβα φάρμακα, ανθρώπινες απώλειες κι άδικη εκμετάλλευση.
Παράλληλα, τα Κόμμα Πειρατών εστιάζει σε βασικά ζητήματα και Αξίες όπως:
* Η ψηφιακή, συμμετοχική, Άμεση Δημοκρατία.
* Η ενίσχυση του Διαχωρισμού των Εξουσιών.
* Ο σεβασμός της Προσωπικής Ζωής.
* Η εξάλειψη των Ιδιωτικών Μονοπωλίων.
* Η εκτεταμένη χρήση Ανοικτών Προτύπων και Ελεύθερου Λογισμικού.
* Η ελεύθερη Πρόσβαση στην Γνώση και τον Πολιτισμό.
* Η Προστασία Πληροφοριοδοτών, Δημοσιογράφων και bloggers, όταν δημοσιοποιούν παρανομίες.
* Η Ανθρώπινη Ελευθερία και Αξιοπρέπεια.
* Ο Πληροφοριακός Αυτοκαθορισμός, η συμμετοχή στην Ψηφιακή Ζωή κι ο Ψηφιακός Αλφαβητισμός.
* Το δικαίωμα Ασφαλούς Ύπαρξης.
* Οι δωρεάν και Δημοκρατικά Ελεγχόμενες Τεχνικές Υποδομές.
Το Κόμμα Πειρατών Ελλάδας δεν τοποθετείται πάνω στον ξεπερασμένο άξονα αριστερά-κέντρο-δεξιά.
Το Κόμμα Πειρατών Ελλάδας γεννήθηκε στον 21o αιώνα, για να αποτελέσει το ΝΕΟ Λειτουργικό Σύστημα της Κοινωνίας μας, εξασφαλίζοντας σε κάθε πρόσωπο τη δυνατότητα να εκφράζεται ελεύθερα, να συμμετέχει ψηφιακά, να ζει με αξιοπρέπεια και να αποφασίζει για το κοινό μας μέλλον.
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες