ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Α' ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Χώρος όπου μπορούν να γράφουν οι υποψήφιοι.
Παρακαλούμε να μην γράφουμε οι υπόλοιποι.
Για άλλα εκλογικά θέματα υπάρχει το Ομάδες Εργασίας/Εκλογές 2012.
anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Α' ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευσηαπό anestis » 21 Απρ 2012, 02:19

Ζάππας Δημήτριος του Αναστασίου

Τριανταφύλλου Μαρία του Αθανασίου
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Α' ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευσηαπό James » 27 Απρ 2012, 03:25

Ζάππας Δημήτριος του Αναστασίου, υποψήφιος Α΄Πειραιά.

........................ είμαι Πειρατής

Γιατί έγινα? γιά να κοιτάω στα μάτια τα παιδιά μου λέγοντας τους ότι δεν έμεινα απαθής όταν κάποιοι προσπάθησαν να καταστρέψουν το μέλλον τους.

Γεννήθηκα το 1964 στόν Πειραιά, στά Μανιάτικα.
Τα τελευταία 20 χρόνια κατοικώ στη Καλλίπολη του Πειραιά, μαζί με τη σύζυγο μου Μαρία και τα τρία μας αγόρια.
Αποφοίτησα από το 2ο Γυμνάσιο και από το 1ο Λύκειο. Τελείωσα μηχανογραφημένη Λογιστική στο ΕΛΚΕΠΑ.

Συνέχισα τις σπουδές μου στην Σχολή Τουριστικών Επαγγελμάτων Αθήνας.
Έχω παρακολουθήσει πολλά σεμινάρια επαγγελματικού Μπάρ στο εξωτερικό, από Νέα Υόρκη έως Ιαπωνία.
Εργάζομαι στο χώρο της εστίασης σαν υπάλληλος αλλά και σαν ιδιοκτήτης εδώ και 28 χρόνια.
Το 1990 ιδρύσαμε μαζί με άλλους επαγγελματίες του χώρου την Ένωση Μπάρμεν Ελλάδος, στην οποία υπήρξα Ταμίας και Γεν. Γραμματέας γιά πολλά χρόνια, σήμερα κατέχω τη θέση του αναπλ. μέλους στο Δ.Σ. το συλλόγου.
Είμαι μέλος και επίσημα αναγνωρισμένος εκπαιδευτής της International Bartenders Association και από τη θέση του κριτή έχω εκπροσωπήσει την Ελλάδα σε πολλούς παγκόσμιους διαγωνισμούς bartednding.
Τα τελευταία 10 χρόνια εργάζομαι σαν εκπαιδευτής σε ιδιωτικές σχολές και ΙΕΚ στο τομέα του τουρισμού (le monde, cheuf d' uvre, bar academy, ΔΟΜΗ) με εκπαιδευτική εμπειρία πάνω από 2500 ώρες.

Παράλληλα παρακολούθησα και διάφορα σεμινάρια Προγραμματισμού Ηλ. Υπολ.
Συνεχίζω τις Σπουδές μου στη πληροφορική, φοιτώντας σε αυτό το τμήμα στο ΕΑΠ Πάτρας.

Σήμερα εργάζομαι στο Ξενοδοχείο Fresh στην Αθήνα, και διδάσκω στο ΙΕΚ ΔΟΜΗ στο τομέα των τουριστικών επαγγελμάτων, επίσης τα τελευταία δύο χρόνια συνεργάζομαι με τον Εθνικό Οργανισμό Πιστοποίησης Προσόντων και Επαγγελματικού Προσανατολισμού στη κατάρτιση θεμάτων στις εξετάσεις πιστοποίησης τουριστικών ειδικοτήτων.

επικοινωνία
6945 193804
info@zappas.gr
http://www.facebook.com/DZpeiratis
Εικόνα
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες