ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Β' ΑΘΗΝΩΝ

Χώρος όπου μπορούν να γράφουν οι υποψήφιοι.
Παρακαλούμε να μην γράφουμε οι υπόλοιποι.
Για άλλα εκλογικά θέματα υπάρχει το Ομάδες Εργασίας/Εκλογές 2012.
anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Β' ΑΘΗΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό anestis » 21 Απρ 2012, 02:12

Βαγενάς Δημήτριος του Κωνσταντίνου

Δήμου Γεωργία του Δημητρίου

Καπάνταη Αναστασία του Ευαγγελου

Μπόζοβιτς Νικόλαος του Σωκράτη

Περαντζάκης Βασίλειος του Νικολάου
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5084
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Β' ΑΘΗΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 25 Απρ 2012, 11:27

Γεια σας,
Ονομάζομαι Βασίλης Περαντζάκης, είμαι 39 χρονών και εργάζομαι ως προγραμματιστής / αναλυτής τα τελευταία 16 χρόνια σε μία μικρομεσαία επιχείρηση. Απόφοιτος ιδιωτικού ΙΕΚ και κάτοχος πτυχίου από τον ΟΕΕΚ. Από ξένες γλώσσες γνωρίζω πολύ καλά Αγγλικά σε επίπεδο proficiency και καταλαβαίνω αρκετά Γαλλικά (μπορώ και μιλάω γαλλικά άλλου είδους αν χρειαστεί :D). Είμαι παντρεμένος.

Λόγω εργασίας, ειδικότητά μου είναι η αναλυτική σκέψη που πιστεύω ότι έχει εφαρμογή στην πολιτική. Μόνο έχοντας τα σωστά δεδομένα μπορεί κάποιος να λάβει μια σωστή απόφαση. Πιστεύω ότι πραγματική δημοκρατία χωρίς ενημερωμένους πολίτες δεν μπορεί να υπάρξει.

Facebook
Twitter
Ιστολόγιο (Blog)
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

vagenasd
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 14:48
Τοποθεσία: Athens Greece

Re: ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Β' ΑΘΗΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό vagenasd » 25 Απρ 2012, 13:09

Ονομάζομαι
Δημήτρης Βαγενάς
Γεννήθηκα στην Πάτρα
Κατοικώ στην Αθήνα

1974 Αποφοίτησα το γυμνάσιο(Λύκειο)
1975 Αγγλικά (Lower)
1981 Ισπανικά
1981 Εκπαίδευση στο Ηλεκτρονικό σύστημα κρατήσεως θέσεως Ολυμπιακής Αεροπορίας
1983 Εκπαίδευση Αεροσκαφών (Ολυμπιακής Αεροπορίας )
B737 (200) B727 B737 (400) B747 (200) A-600 A-340 (300)
1987 Σεμινάρια ανθρώπινες σχέσεις και ανθρώπινη επικοινωνία
1989 Σεμινάρια Δημόσιες σχέσεις και επικοινωνία (Midfields College)
1998 Εκπαίδευση εκπαιδευτών για τον εξοπλισμό ασφάλειας Αεροσκαφών (Ολυμπιακή Αεροπορία)

2006 Υπεύθυνος συστήματος προγραμματισμού (crew management system)
Ιπταμένων Hellenic Imperial Airways

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Β' ΑΘΗΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό anestis » 03 Μάιος 2012, 00:23

Νικόλαος Μπόζοβιτς του Σωκράτη,
Γεννημένος: 1979 στην Αθήνα
Επάγγελμα: Μηχανικός Η/Υ (Ελ. Επαγγελματίας)/ Φοιτητής (Υποψήφιος Διδάκτορας Οικονομικού Πανεπιστήμιου Αθηνών)

Σπουδές
Μηχανικός Η/Υ ΤΕ (TEI-Aθηνας) -=- 2004
Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ειδίκευσης (Master) στα Πληροφοριακά Συστήματα (Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών) -=- 2007
Υποψήφιος διδάκτορας Τμήματος Πληροφορικής (Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών. ) Σε Εξέλιξη υπότροφος του Προγράμματος Ηράκλειτος ΙΙ
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

Gdimou
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 14 Απρ 2012, 20:23

Re: ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Β' ΑΘΗΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό Gdimou » 04 Μάιος 2012, 10:17

Γεια σας φίλες και φίλοι Πειρατές!

Γεωργία Δήμου
Ονομάζομαι Γεωργία Δήμου, κατάγομαι από τη Γαστούνη Ηλείας και κατοικώ στην Αθήνα. Είμαι 30 χρονών, παντρεμένη.Είμαι απόφοιτος του ΤΕΙ Αθήνας, στο Τμήμα Διοίκησης Μονάδων Υγείας και Πρόνοιας, φοιτήτρια στο Τμήμα Πληροφορική του ΕΑΠ και από ξένες γλώσσες, μιλάω αγγλικά. Δουλεύω στον ιδιωτικό τομέα στο χώρο της υγείας. Σε αυτές τις εκλογές, κατεβαίνω στη Β' Αθήνας, ως υποψήφια βουλευτής, άλλα κυρίως ως απλή πολίτης και ενεργό μέλος της κοινωνίας. Για να διεκδικήσω για μένα και τα παιδιά μου και τους συμπολίτες μου ένα πραγματικό κοινωνικό κράτους δικαίου, ένα κράτος που νοιάζεται για την πραγματική ανάπτυξη , τη διαφάνεια παντού και τον απεγκλωβισμό από την διαφθορά. Σας υπόσχομαι ότι η φωνή μου θα είναι πάντα η φωνή των συμπολιτών μου, όπως ακριβώς προστάζουν οι θέσεις των Πειρατών.

Twitter!

ΨΗΦΙΣΕ ΠΕΙΡΑΤΕΣ, ΨΗΦΙΣΕ ΕΣΕΝΑ! :mrgreen:

AfheiplcvKremjhwei

Re: ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Β' ΑΘΗΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό AfheiplcvKremjhwei » 05 Μάιος 2012, 12:51

Ονομάζομαι Αναστασία Καπάνταη. Γεννήθηκα και μεγάλωσα στο Νέο Ψυχικό. Οι παππούδες μου ήρθαν πρόσφυγες από τα Βουρλά της Σμύρνης και λόγω της καταγωγής μου αλλά και των όσων με έμαθαν από μικρή, έχω ιδιαίτερη ευαισθησία στα θέματα Πολιτισμού της Ελλάδας και της Μικράς Ασίας. Έχοντας μεγαλώσει σε ένα μικρό προάστιο έμαθα να νοιάζομαι για τον γείτονα και τα προβλήματά του και σε κάθε ευκαιρία να του προσφέρω την βοήθειά μου. Ως τώρα δεν είχα σκεφτεί να ασχολήθω με τα κοινά συμμετέχοντας ενεργά σε κάποιο πολιτικό σχηματισμό αλλά οι ζοφερές συνθήκες που βιώνουμε τα 2-3 τελευταία χρόνια δεν θα μπορούσαν να με αφήσουν αδιάφορη και κοινωνικοπολιτικά αμέτοχη. Ιδιαίτερα όταν θύματα αυτής της καταστροφικής πολιτικής που εφαρμόζεται στον τόπο μας είναι τα παιδιά εν γένει(Παιδεία) και ειδικότερα παιδιά και ενήλίκες που χρήζουν ιδιάιτερης φροντίδας και προστασίας. Είμαι μητέρα δύο ανήλικων παιδιών και όπως κάθε μητέρα αγωνιώ για το παρόν και κυρίως για το μέλλον τους το οποίο λόγω οικονομικών δυσχερειών δεν είναι εξασφαλισμένο. Βιώνοντας καθημερινά αυτην την αγωνία ένιωθα έντονη την ανάγκη να αγωνιστώ δίπλα και μαζί με όσους είχαν τις ίδιες ανησυχιες με μένα. Η δημιουργία του κόμματος των πειρατών έγινε την κατάλληλη στιγμή. Εύχομαι όσοι θα κληθούν να συμμετάσχουν σε καίριες θεσεις να είναι ανθρωποι που νοιάζονται πραγματικά για τον τόπο τους και τους συνανθρώπους τους. Ζούμε σε έναν ευλογημένο τόπο όπου η μητέρα γη μπορεί να μας παρέχει τα πάντα και ο ήλιος να μας κάνει να αισθανόμαστε αισιόδοξοι και δυνατοί. Η ιστορία έχει αποδείξει ότι η Ελλάδα πρέπει και μπορεί να ξεπερνάει τα εμπόδια που βάζουν οι <<Μεγάλοι>> γιατί τα παιδιά της, οι ΕΛΛΗΝΕΣ, είναι απόγονοι και φορείς ενός μεγάλου και σπουδαίου πολιτισμού και κυρίως εκφραστές της έννοιας του ανθρωπισμού και της Δημοκρατίας.

http://anastasiakapantai.blogspot.com/

https://www.facebook.com/anastasiakapantai


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες