ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Α' ΑΘΗΝΩΝ

Χώρος όπου μπορούν να γράφουν οι υποψήφιοι.
Παρακαλούμε να μην γράφουμε οι υπόλοιποι.
Για άλλα εκλογικά θέματα υπάρχει το Ομάδες Εργασίας/Εκλογές 2012.
anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Α' ΑΘΗΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό anestis » 21 Απρ 2012, 02:00

Μισούλη-Μπαϊκούση Ιωάννα του Αναστασίου

Μισούλης Γεώργιος του Αναστασίου
Αρχιτέκτονας

Πετροπούλου Πηνελόπη του Παναγιώτη
Οδοντίατρος - περιοδοντολογος

Τσουγκαρακη Σοφία-Λουΐζα του Δημητρίου
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

gounara
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1412
Εγγραφή: 17 Φεβ 2012, 10:47
Τοποθεσία: Athens, Greece

Re: ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Α' ΑΘΗΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό gounara » 25 Απρ 2012, 01:08

Πηνελόπη Πετροπούλου του Παναγιώτη

Είμαι πτυχιούχος της Οδοντιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών.
Διατηρώ ιδιωτικό οδοντιατρείο στα Πατήσια από το 1997 και είμαι μητέρα 2 παιδιών 12 και 8 ετών .
Απο το 2007 κατέχω μεταπτυχιακό τίτλο στα εμφυτεύματα .
Από το 2010 κατέχω μεταπτυχιακό τίτλο στην Περιοδοντολογία από το Πανεπιστήμιο Wittten – Herdecke Γερμανίας .
Είμαι μέλος της Ελληνικής Περιοδοντολογικής Εταιρείας καθώς και των Γερμανικής Περιοδοντολογικής και Εμφυτευματολογικής
Εταιρείας απο το 2007 ( DGP και DGI αντίστοιχα ) .

Ψηφίζω Πειρατές γιατί Ελπίζω
Ψηφίζω Πειρατές επειδή Προσπαθώ
Ψηφίζω Πειρατές για ένα καλύτερο μέλλον
Ψηφίζω Πειρατές για να αποφασίζουν οι πολίτες

http://www.facebook.com/profile.php?id=100003737576278
Θανάσης Γούναρης
6976403600,6934753640
agounar@sch.gr,thanasisgounaris@gmail.com
www.facebook.com/thanasis.gounaris

LouisaT
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 13 Ιαν 2012, 15:25

Re: ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Α' ΑΘΗΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό LouisaT » 25 Απρ 2012, 16:49

Σοφία Λουίζα Τσουγκαράκη του Δημητρίου

Γεννήθηκα το 1973 στην Αθήνα. Πέρασα ένα μέρος των παιδικών μου χρόνων στην Αγγλία, κατόπιν όμως επέστρεψα στην Ελλάδα.

Πήρα πτυχίο Αγγλικής Φιλολογίας από το Πανεπιστήμιο Αθηνών, και μετά Μάστερ και Διδακτορικό Μουσικολογίας από το Πανεπιστήμιο του Leeds στην Αγγλία, όπου και δίδαξα για λίγο όσο ήμουν υποψήφια διδάκτορας.

Τα τελευταία χρόνια έζησα στην Γερμανία, ενώ όμως συνεργαζόμουν με το Μουσικό Τμήμα του Ιονίου Πανεπιστημίου για λογαριασμό του οποίου επιμελήθηκα μια κριτική έκδοση έως τώρα ανέκδοτων μουσικών χειρογράφων, η οποία τώρα αναμένει έκδοση.

Αυτήν την στιγμή εργάζομαι με μία συνεργάτιδα για την ίδρυση ενός μικρού εκδοτικού οίκου. Είμαι δίγλωσση στα Αγγλικά και στα Ελληνικά, μιλάω επίσης Γαλλικά και Γερμανικά, και είμαι Πειρατής. :-)


Στοιχεία επικοινωνίας:
s.l.tsougaraki[at]gmail[dot]com

omissman
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 11 Ιαν 2012, 16:15
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Α' ΑΘΗΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό omissman » 29 Απρ 2012, 15:23

Γιώργος Μισούλης του Αναστάσιου και της Δέσποινας

Σύντομο Βιογραφικό Σημείωμα

Γεννηθηκα στην Αθηνα στις 23 Δεκεμβρη του 1949, από Ποντία μητέρα και πατέρα Πελοποννήσιο.
Τα πρώτα παιδικά χρόνια τα εζησα στο Αιγαλεω (πριν γινει Σιτυ) και μετα στο κεντρο της πολης στη συνοικια του Αγιου Παντελεημονα. Από το 1986 κατοικω στου Γκυζη.
Παντρεμενος σε δευτερο γαμο με την εικαστικο Βάσια Αδάμου Βανέζη , με δύο παιδιά την Άλκηστις 13 και τον Λέοντα 12 ετών.
Τελειωσα τη Βαρβακειο Προτυπο Σχολη (τοτε ηταν στα Εξάρχεια) με αριστα, και τη Σχολη Αρχιτεκτονων ΕΜΠ (πρωτος επιτυχων στις εισαγωγικες εξετασεις 1967) με υποτροφια του Ι.Κ.Υ. ολα τα χρονια των σπουδων.
Υπηρετησα στον Ελληνικο Στρατο, απο το 1972 μέχρι το 1975, στο Οπλο του Μηχανικου σαν εφεδρος ανθυπολοχαγος, εχοντας την ευθυνη ποικιλιας δραστηριοτητων, οπως εκπαιδευτης νεοσυλλεκτων, αναπληρωτης διοικητης λοχου, διαχειριστης ΚΨΜ, συντηρητης κτηριων ταγματος, κλπ

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ – ΕΜΠΕΙΡΙΑ
Ξεκινωντας ηδη απο την περιοδο των φοιτητικων χρονων, συνεργαστηκα με γνωστα αρχιτεκτονικα γραφεια της Αθηνας με διεθνεις και τοπικους αρχιτεκτονικους διαγωνισμους.
Εργαστηκα επισης σαν βασικός συνεργάτης του Γραφείου Ηλία Σκρουμπέλου και της εταιρειας DITCO στην JEDDAH της Σαουδικής Αραβίας μελετωντας και κατασκευαζοντας προκατασκευασμένες οικίες (PREFAB SYSTEM / 1975-77).
Την περίοδο 1979 – 1981 απασχολήθηκα με σύμβαση έργου σαν τεχνικός σύμβουλος στο Δήμο Ψυχικού για την επίβλεψη της κατασκευής κηποτεχνικών έργων και έργων διαμόρφωσης ελεύθερων κοινόχρηστων χώρων, ενώ την περίοδο 1985 – 1987 απασχολήθηκα στη ΔΕΠΟΣ στα πλαίσια της ομάδας μελέτης Περιφερειακών Αγορών σαν project manager της μελέτης της Π.Α. Β ΒΟΛΟΥ.
Απο το 1987 μεχρι το 2009 ασχοληθηκα αποκλειστικα σαν ελεύθερος επαγγελματίας και σε συνεργασια με αλλα αρχιτεκτονικα γραφεια, με πολυαριθμες πολεοδομικες και με ιδιωτικές αρχιτεκτονικες μελετες αλλα και κατασκευές - αναστηλώσεις διατηρητέων κτηρίων με τη μέθοδο της αυτεπιστασίας, παραδοσιακών κατοικιών στο ΠΗΛΙΟ και σε άλλες περιοχές.

Την περιοδο 1990 – 2000 παραλληλα με την αρχιτεκτονικη μου δραστηριοτητα , ασχοληθηκα με τη διαμορφωση - διακοσμηση και στη συνεχεια με τη συνδιαχειριση του γνωστου διεθνους restaurant KOYTI στην οδο Αδριανού. Το 1996 μαζι με φίλους μουσικούς ασχολήθηκα με την ιδρυση και λειτουργια του Μικρού Μουσικού Θεάτρου στο Κουκάκι.
Από το 2006 και μετα ασχολήθηκα συστηματικά με την οικολογική δόμηση και τη Βιοκλιματική Αρχιτεκτονική στα πλαίσια της ομάδας ΑΝΕΛΙΞΗ μεχρι και το τελος του 2009 οποτε διέκοψα την επαγγελματική μου απασχόληση σαν αρχιτέκτονας μηχανικός και έκτοτε είμαι συνταξιούχος του Ε.Τ.Α.Α. – ΤΣΜΕΔΕ .

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ
Από τα εφηβικά μου χρόνια ασχολήθηκα με τις υποβρύχιες καταδύσεις (πτυχίο Ε.Ο.Υ.Δ.Α. 1970) , τον αερομοντελισμό, την ιππασία, τη σκοποβολή και κυρίως με το διάβασμα.
Στη συνέχεια ανακάλυψα τη φωτογραφία και τις μοτοσικλέτες, τα ταξίδια, την ιστιοπλοΐα και τις εκδρομές στη φύση. Έκανα αρκετά ταξίδια στην Ευρώπη (Ιταλία, Ελβετία, Γαλλία, Μ. Βρετανία, Γερμανία, Αυστρία, Ολλανδία, Δανία κ.α.) και στη Μέση Ανατολή (Ισραήλ, Αίγυπτο, Σαουδική Αραβία).

Λάτρης της τεχνολογίας , των υπολογιστών (από το 1986) και του Ιντερνέτ (από το 1998), αφιερώνω πλέον τον περισσότερο χρόνο μου στην ανατροφή των παιδιών μου και στην παρακολούθηση των πολιτικών – οικονομικών εξελίξεων στην Ελλάδα και διεθνώς.

Μελετώ συστηματικά βιβλία οικονομικού και φιλοσοφικού ενδιαφέροντος.

Διεύθυνση επικοινωνίας - email : οmissman@gmail.com - τηλ. 210.3317900
Νέες "πειρατικές" αρχές :
1. Δρυός πεσούσης πας "πειρατής" ξυλεύεται
2. Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός από τους ευεργετηθέντες ΑΧΑΡΙΣΤΟΥΣ
3. Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα , στο τέλος τον τρώνε οι κότες


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες