ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΗΜΑΘΙΑΣ

Χώρος όπου μπορούν να γράφουν οι υποψήφιοι.
Παρακαλούμε να μην γράφουμε οι υπόλοιποι.
Για άλλα εκλογικά θέματα υπάρχει το Ομάδες Εργασίας/Εκλογές 2012.
anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΗΜΑΘΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό anestis » 21 Απρ 2012, 00:51

Κύρου Ηλίας του Αθανασίου
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

djlk
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 31 Μαρ 2012, 21:29

Re: ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΗΜΑΘΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό djlk » 25 Απρ 2012, 10:23

Γεια σας.
Ονομάζομαι Κύρου Ηλίας, γεννήθηκα και μεγάλωσα στη Βέροια, είμαι 49 ετών απόστρατος Αξιωματικός του στρατού ξηράς και παντρεμένος με δύο παιδιά. Μέσα στη μαυρίλα και την απελπισία που είχε βυθίσει τη χώρα μας το πολιτικό σύστημα που διαχειρίζεται την εξουσία τα τελευταία 38 χρόνια, ψάχνοντας για ψήγματα ελπίδας στα μανιφέστα των κομμάτων που κατά συρροή εμφανίζονται το τελευταίο χρονικό διάστημα, διαβάζοντας το καταστατικό και τις αρχές του PPGR ανακάλυψα μια αχτίδα φωτός συμπυκνωμένη σε τρεις μόνο λέξεις: συμμετοχική - άμμεση δημοκρατία. Επιτέλους μια πρόταση που δίνει μια άλλη προοπτική και το δικαίωμα αλλά και την υποχρέωση σε όλους αλλα και στον καθένα από μας να ξεφύγει από το άλοθι ότι άλλοι αποφασίζουν και να πάρουμε την κατάσταση στα χέρια μας. Ξέρω οτι το εγχείρημα είνα δυσκολο κάποιοι ίσως θα πουν αδύνατο, όμως αν δεν προσπαθήσουμε δεν θα μάθουμε ποτέ την απάντηση.
(Ask not what your country can do for you, ask what you can do for your country.
John F. Kennedy)
Κύρου Ηλίας


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες