1η Απριλίου Ενημερωση σχετικα με τις αποφάσεις της συνεδρί

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

1η Απριλίου Ενημερωση σχετικα με τις αποφάσεις της συνεδρί

Δημοσίευσηαπό adrian » 01 Απρ 2012, 20:38

Παραθέτω τα πρακτικά

Ημερ/νια: 01/04/2012
Παρόντες:
Κουγιουμτζίδης Φίλιππος
Μαριόττι Γεώργιος
Παναγόπουλος Ιωάννης
Παππάς Ανδριανός
Σερέτη Χριστίνα
Απόντες:
Σαπρανίδης Αλέξανδρος
Σαμουρκασίδης Ανέστης

Η Διοικούσα Επιτροπή, συνεδρίασε σήμερα 01/04, και λαμβάνοντας υπ'οψιν το αρθρο 10 του καταστατικού, κρίνει ότι, βάσει του άρθρου 4.10, βρισκόμαστε σε περίοδο όπου πρέπει να παρθούν αποφάσεις επείγοντος χαρακτήρα από την ίδια, υπερπηδώντας το στάδιο ψήφισης των από το Σώμα των Μελών. Η επερχόμενη προεκλογική περίοδος δεν μας προσφέρει την άνεση για άμεση δημοκρατία, οπότε για την προώθηση της γενικής πειρατικής ιδέας, θα χρειαστει -προσωρινά- να αγνοηθούν ορισμένα δικαιώματα και ελευθερίες των μελών του κόμματος. Με γνώμονα τα άνωθι, αποφασίσε τα εξής:

1) Κλείδωμα όλων των θεματικών συζητήσεων στο φόρουμ για μή εγγεγραμμένα μέλη. Πρόσβαση μόνο από μελη.
2) Ιεράρχηση των μελών βάσει της ημερομηνίας εγγραφής τους στο κόμμα. Οι παλαιότεροι σαφώς έχουν μεγαλύτερα δικαιώματα.
3) Ανατέθηκε στο μέλος της ΔΕ Σερέτη Χριστίνα ο διαμοιρασμός εργασιών στα μέλη, σχετικά με τον προεκλογικό αγώνα.
4) Συντονιστής του προεκογικού αγώνα ορίζεται το μέλος της ΔΕ Κουγιουμτζίδης Φίλιππος, ο οποίος θα είναι αρμόδιος, σε συνεργασία με την κα. Σερέτη, για την όλη προώθηση του κόμματος.
5) Ορίζεται ως ετήσια οικονομική εισφορά από τα μέλη το ποσο των 170 ευρώ, καθ'ότι τα τρέχοντα έξοδα είναι ήδη υπέρογκα. Κάθε μέλος που αδυνατεί να συμβάλλει, θα διαγράφεται εντός 3 ημερών.
6) Κρίνεται αναγκιαία η πιο στενή αστυνόμευση των θεματικών συζητήσεων, ώστε να μήν παρεκκλινουμε των αρχών μας. Γι'αυτό ορίζεται 5μελης επιτροπή διαχειριστών, με δικαίωμα μετακίνησης, διαγραφής και τροποποίησης δημοσιεύσεων των μελών κατα βούληση. Την επιτροπή καταρτίζουν τα μέλη: tvelocity, omissman, crisal, krogias και mankasp.
7) Άρνηση συμμόρφωσης με τις παραπάνω αποφάσεις θα οδηγεί, σε στενή συνεργασία με την Επιτροπή διαιτησίας, σε άμεση διαγραφή του μέλους απο το Κόμμα.
8) Το τωρινό λογότυπο του κόμματος καταργείται, καθώς παραπέμπει σε μουσουλμανική ημισέληνο. Ορίζεται τριμελής επιτροπή για την σχεδίαση ενός καινούριου, πιο ουδέτερου, αλλα ταυτόχρονα δυναμικού λογοτύπου. Η επιτροπη αποτελείται απο τα μέλη: louisat, pav, dimitris zappas
9) Aποφασίζεται τέλος, για λόγους εσωτερικής διαφάνειας, η δημοσίευση όλων των στοιχείων των μελών του κόμματος, τα οποία υπέβαλλαν κατά την εγγραφή τους, στην κεντρική ιστοσελίδα.

Κλείνοντας, η Διοικουσα Επιτροπη ευχεται στα μέλη του κόμματος Καλον Μήνα, και με την νίκη στας εκλογάς.
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Ενημερωση σχετικα με τις αποφάσεις της συνεδρίασης της Δ

Δημοσίευσηαπό baskin » 01 Απρ 2012, 20:40

Εγώ τσάμπα πλήρωσα για να με βάλετε στους moderators. Σουβλάκια τα κάνατε ρε!!!!
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: Ενημερωση σχετικα με τις αποφάσεις της συνεδρίασης της Δ

Δημοσίευσηαπό kailor » 01 Απρ 2012, 20:45

ωραίο το πρωτοαπριλιάτικο αστείο.... εάν και στην αρχή ψάρωσα....

ΚΑΛΟ................... μου άρεσε.

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Ενημερωση σχετικα με τις αποφάσεις της συνεδρίασης της Δ

Δημοσίευσηαπό mankasp » 01 Απρ 2012, 20:55

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
https://twitter.com/e_kastrinakis

Γουδέος Κώστας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 04 Φεβ 2012, 11:33

Re: Ενημερωση σχετικα με τις αποφάσεις της συνεδρίασης της Δ

Δημοσίευσηαπό Γουδέος Κώστας » 01 Απρ 2012, 21:05

Ξέρω και ένα με τον Τοτο, να το πω???????? :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=4zbOfi0noqY
Τελευταία επεξεργασία από 1 και Γουδέος Κώστας, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
<μόνοι γὰρ τόν τε μηδὲν τῶνδε μετέχοντα οὐκ ἀπράγμονα, ἀλλ' ἀχρεῖον νομίζομεν>
Γιατί είμαστε ο μόνος λαός που αυτόν που δε μετέχει στα κοινά δεν τον θεωρούμε φιλήσυχο αλλά άχρηστο.
Περικλέους επιτάφιος λόγος.

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: Ενημερωση σχετικα με τις αποφάσεις της συνεδρίασης της Δ

Δημοσίευσηαπό adrian » 01 Απρ 2012, 21:06

συνεχιστε να κοροιδευετε
η διαγραφη σας πλησιαζει
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

Γουδέος Κώστας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 04 Φεβ 2012, 11:33

Re: Ενημερωση σχετικα με τις αποφάσεις της συνεδρίασης της Δ

Δημοσίευσηαπό Γουδέος Κώστας » 01 Απρ 2012, 21:11

<μόνοι γὰρ τόν τε μηδὲν τῶνδε μετέχοντα οὐκ ἀπράγμονα, ἀλλ' ἀχρεῖον νομίζομεν>
Γιατί είμαστε ο μόνος λαός που αυτόν που δε μετέχει στα κοινά δεν τον θεωρούμε φιλήσυχο αλλά άχρηστο.
Περικλέους επιτάφιος λόγος.

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: Ενημερωση σχετικα με τις αποφάσεις της συνεδρίασης της Δ

Δημοσίευσηαπό agelos » 01 Απρ 2012, 21:26

ετσι ετσι. επιτελους να γινουμε πραγματικα δημοκρατικοι :P
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

tvelocity
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1022
Εγγραφή: 03 Ιαν 2012, 20:37

Re: Ενημερωση σχετικα με τις αποφάσεις της συνεδρίασης της Δ

Δημοσίευσηαπό tvelocity » 01 Απρ 2012, 21:33

Χαίρομαι που αποφασίστηκε να είμαι μέρος της επιτροπής διαχειριστών με δικαιώματα διαγραφής και επεξεργασίας posts των μελών. Και επί της ευκαιρίας, νομίζω είναι η κατάλληλη μέρα για να αποκαλύψω κάτι...

...είμαι ο iznogood. :mrgreen:
Verba volant, scripta manent

crisal
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 698
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 01:51
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Ενημερωση σχετικα με τις αποφάσεις της συνεδρίασης της Δ

Δημοσίευσηαπό crisal » 02 Απρ 2012, 02:23

Ωραια αν και 2 /4 συνεχιζω
Κατοπιν εφαρμογης αμεσοδημοκρατικων διαδικασιων και μετα απο ψηφοφορια στην οποια το 100% των παροντων (εγω και ο εαυτος μου δηλαδη) ψηφισε υπερ της προτασης αποφασιστηκε η άμεση διαγραφη ολων των μελων χωρις εξαιρεση.

Στην θεση τους θα μπουνε νεα μελη απο το κομμα που βοηθαει τις γριουλες να σηκωσουνε λεφτα απο την τραπεζα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(ονοματα δεν λεμε)



Ωραιο το αστειο παιδια...Απο τα καλυτερα που εχω δει μεχρι τωρα.... Θεωρω οτι ειναι σκεψη του papasadrian.....Ακόμα γελάω....
Καλό μηνα.....


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες