iznogood wrote:

ergoil
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 18 Μάιος 2012, 09:55
Επικοινωνία:

Re: Ηλεκτρονικός Φασισμός

Δημοσίευσηαπό ergoil » 17 Ιούλ 2012, 00:33

Tο mumble είναι μια βλακεία και μισή. Eίναι ο ηλεκτρονικός φασιστικός λύκος με προβιά προβάτου, αφού ότι λέγεται εκεί μέσα μπορεί να καταγραφεί και με αναγνώριση φωνής να φανερωθεί ποιός μιλάει. Το mumble είναι η ταφόπλακα της ανωνυμίας. Όσοι το προωθούν είναι ή ηλίθιοι ή τα τσιράκια του μεγάλου αδελφού.

τουλάχιστον βάλτε φίλτρα στην φωνή σας εκεί, κορόϊδα!

ergoil
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 18 Μάιος 2012, 09:55
Επικοινωνία:

Re: …στον δρόμο για τους «Ἐμμαοῦς»

Δημοσίευσηαπό ergoil » 17 Ιούλ 2012, 12:26

Κομπειλάδας έγραψε:
Τέλος, δεν με νοιάζει τι κόμμα, δεν με νοιάζει για τον παλιόδρομο με τις πινακίδες, εγώ ξαναγυρνάω πίσω στην ανοιχτή θάλασσα.


Εσύ τώρα περνάς στο άλλο άκρο.Ρε συ, στην ανοιχτή θάλασσα πνίγεσε!

Δεν φταίνε οι πινακίδες.
Οι πινακίδες προς «Ἐμμαοῦς» είναι πολύ καλό πράγμα, αρκεί φυσικά να οδηγούν προς τους «Ἐμμαοῦς».
Δεν φταίνε οι πινακίδες, φταίει αυτός που τις βάζει. Και φταίμε και εμείς που κοιτάμε τις λάθος πινακίδες.

Η πινακίδα που βάζεις, που καλείς για επιστροφή στην ανοιχτή θάλασσα είναι λάθος. Πολλά άπειρα χελωνάκια θα την πιστέψουν, και θα πνιγούν.

Πρέπει να κοιτάμε τι λένε οι πινακίδες, αλλά κυρίως να κοιτάμε ποιός τις βάζει. Και αφού τα δούμε και τα δύο, μετά να αποφασίζουμε που θα πάμε.
Χωρίς πινακίδες, ποτέ κανείς δεν βρήκε το δρόμο στο σκοτεινό δάσος.

Ο κανόνας είναι απλός για να καταλάβουμε αν μια πινακίδα είναι σωστή. Την έβαλε το ιερατείο; Άρα δεν είναι σωστή πινακίδα.

ergoil
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 18 Μάιος 2012, 09:55
Επικοινωνία:

Re: …στον δρόμο για τους «Ἐμμαοῦς»

Δημοσίευσηαπό ergoil » 17 Ιούλ 2012, 18:57

Άνδρα μοι ένεπε Μούσα πολύτροπον....

Έχουμε ξεφύγει μου φαίνεται. Πάντα μου έκανε μεγάλη εντύπωση γιατί αυτοί που λένε όλο λόγια (και δεν ποιούν τίποτα) γιατί να τους ονομάζουν ποιητές; Αντι-ποιητές πρέπει να λέγονται.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες