Περί Βενιζέλων

chprokop
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1803
Εγγραφή: 14 Ιαν 2012, 19:41
Τοποθεσία: Δράμα και Καλαμαριά

Περί Βενιζέλων

Δημοσίευσηαπό chprokop » 25 Απρ 2012, 14:11

baskin έγραψε:Έχεις πάρει χαμπάρι ότι μας έχουν βάλει φρένο στην χρηματοδότηση ή απλά τα λες για να τα ακούμε;


Έχεις πάρει χαμπάρι ότι είσαι εξαιρετικά εριστικός και αγενής? Φαντάσου να μην ειμαστε και σε προεκλογικη περιοδο...
Καλό θα ηταν να μην θυμιζεις ΠΑΣΟΚΟΝΔ-ας τηρουμε τουλαχιστον τα προσχηματα..

Βασικος κανονας στις συζητησεις πολιτισμενων ανθρωπων ειναι να μην κανουν προσωπικες επιθεσεις, οταν συζητουν ΙΔΕΕΣ - ΘΕΣΕΙΣ -ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ.
Αλλιως ειναι για τα αμφιθεατρα των οργανωσεων νεολαιας ή/και για τα πανηγυρια.... :!:

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 25 Απρ 2012, 14:22

Έχεις πάρει χαμπάρι ότι μας έχουν βάλει φρένο στην χρηματοδότηση ή απλά τα λες για να τα ακούμε;


Με πρόλαβες!!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό baskin » 25 Απρ 2012, 14:38

chprokop έγραψε:
baskin έγραψε:Έχεις πάρει χαμπάρι ότι μας έχουν βάλει φρένο στην χρηματοδότηση ή απλά τα λες για να τα ακούμε;


Έχεις πάρει χαμπάρι ότι είσαι εξαιρετικά εριστικός και αγενής? Φαντάσου να μην ειμαστε και σε προεκλογικη περιοδο...
Καλό θα ηταν να μην θυμιζεις ΠΑΣΟΚΟΝΔ-ας τηρουμε τουλαχιστον τα προσχηματα..

Βασικος κανονας στις συζητησεις πολιτισμενων ανθρωπων ειναι να μην κανουν προσωπικες επιθεσεις, οταν συζητουν ΙΔΕΕΣ - ΘΕΣΕΙΣ -ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ.
Αλλιως ειναι για τα αμφιθεατρα των οργανωσεων νεολαιας ή/και για τα πανηγυρια.... :!:


Καλά είσαι σοβαρός. 10 άτομα τρέχουν τα πάντα και έρχεσαι σαν τρία πουλάκια κάθονται, να λες ότι σου κατέβει.

Ναι είμαι εριστικός και αγενής γιατί έχω χάσει τον ύπνο μου, έχω παρατήσει την δουλειά και την οικογένεια μου, έχω προσωπικά εγγυηθεί στον τυπογράφο τα λεφτά που δεν έχουμε και βλέπω διάφορους να παίζουν με τις μαργαρίτες στο forum και να γράφουν αμπελοφιλοσοφίες.

ΝΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΑΙ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΧΑΛΑΡΟΣ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

pav
Δημοσιεύσεις: 1751
Εγγραφή: 09 Ιαν 2012, 16:30

Re: ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό pav » 25 Απρ 2012, 14:45

Αγαπητέ Στράτο, ηρέμησε. Έχεις δίκιο αλλά έχει και ο chprokop δίκιο. Ναι, κοντεύεις να καείς από όλα αυτά που συμβαίνουν αλλά μη ρίχνεις το φταίξιμο σε όσους δεν μπορούν ή δεν θέλουν να τρέχουν στο βαθμό που το κάνουν άλλοι.

Είναι αλήθεια ότι είναι λίγοι σχετικά αυτοί που τρέχουν και ακόμα λιγότεροι κάποιοι που έχουν ξεσκιστεί. Χρειαζόμαστε εθελοντές, όχι καυγάδες. :)

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό baskin » 25 Απρ 2012, 14:50

Όχι Παύλο θα ηρεμήσω, όταν ο λογαριασμός έχει 15.000 και όταν όσοι γράφανε "+1 και εγώ" εδώ μέσα αρχίσουν να αναλαμβάνουν ευθύνες. Δες τι έγραψα στην Ομάδα επικοινωνίας.

Έχω κάνει πολλές φορές οργανωτικές παρεμβάσεις και ποτέ κανένας δεν έχει ξεκουνηθεί. Και μετά έρχεται ο καθένας ανύπαρκτος στην προσπάθεια να γράφει για τρόπους και φιλοσοφίες, ιδέες-θέσεις και πολιτικές.

Εδώ έχουμε δεδομένα (facts) και όποιος τα αγνοεί και συνεχίζει το τροπάριο του κάτι έχει μπερδέψει για το τι είναι αυτό το κόμμα.

Δεν παίρνεις άφεση με το +1 και με τα σεντόνια ιδεολογικών αναζητήσεων. ΑΝΕΛΑΒΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ (δεν το λέω προσωπικά).
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

kissand
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 10:55

Re: ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό kissand » 25 Απρ 2012, 15:04

Ο Στράτος έχει δίκιο

Πρέπει να σεβαστούμε το τρέξιμο που έχει κάνει ο Στράτος και καμιά 10αριά άτομα ακόμη για το κόμμα

Αν θέλουμε να συμμετέχουμε και να βοηθήσουμε αυτή τη στιγμή είναι να κάνουμε οικονομική εξόρμηση για
να μην εκτεθεί ο Στράτος και το κόμμα στον τυπογράφο, ο οποίος σαν επαγγελματίας θα θέλει δικαίως την
συμφωνημένη αμοιβή με την παράδοση

Τα άλλα αυτή την κρίσιμη στιγμή είναι αμπελοφιλοσοφίες

Οπότε να αφήσουμε τους καυγάδες τις κριτικές και τα posts και να ξαμοληθούμε

Για συζητήσεις και απόψεις και καυγάδες, θα υπάρχει χρόνος μετά τις εκλογές
Γιώργης Κισσανδράκης
Ό,τι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
Οι επίσημες θέσεις βρίσκονται στο http://www.pirateparty.gr/arxes-programma/

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 25 Απρ 2012, 15:14

να κάνουμε οικονομική εξόρμηση για
να μην εκτεθεί ο Στράτος και το κόμμα στον τυπογράφο, ο οποίος σαν επαγγελματίας θα θέλει δικαίως την
συμφωνημένη αμοιβή με την παράδοση

Τα άλλα αυτή την κρίσιμη στιγμή είναι αμπελοφιλοσοφίες

Οπότε να αφήσουμε τους καυγάδες τις κριτικές και τα posts και να ξαμοληθούμε

Για συζητήσεις και απόψεις και καυγάδες, θα υπάρχει χρόνος μετά τις εκλογές


Συμφωνώ
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

someuser12345

Re: ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό someuser12345 » 25 Απρ 2012, 15:40

baskin έγραψε:Όχι Παύλο θα ηρεμήσω, όταν ο λογαριασμός έχει 15.000 και όταν όσοι γράφανε "+1 και εγώ" εδώ μέσα αρχίσουν να αναλαμβάνουν ευθύνες. Δες τι έγραψα στην Ομάδα επικοινωνίας.

Έχω κάνει πολλές φορές οργανωτικές παρεμβάσεις και ποτέ κανένας δεν έχει ξεκουνηθεί. Και μετά έρχεται ο καθένας ανύπαρκτος στην προσπάθεια να γράφει για τρόπους και φιλοσοφίες, ιδέες-θέσεις και πολιτικές.

Εδώ έχουμε δεδομένα (facts) και όποιος τα αγνοεί και συνεχίζει το τροπάριο του κάτι έχει μπερδέψει για το τι είναι αυτό το κόμμα.

Δεν παίρνεις άφεση με το +1 και με τα σεντόνια ιδεολογικών αναζητήσεων. ΑΝΕΛΑΒΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ (δεν το λέω προσωπικά).


....... +1000 :P

chprokop
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1803
Εγγραφή: 14 Ιαν 2012, 19:41
Τοποθεσία: Δράμα και Καλαμαριά

Re: ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό chprokop » 25 Απρ 2012, 16:03

Από ό,τι βλέπω το κόμμα δεν έχει αρχηγό, αλλά έχει πρωτοπαλίκαρο...

Περνιέται και για σωτήρας των ΠΕΙΡ και αποκαλεί με χυδαιότητα μέλος του Κόμματος ανύπαρκτο!

Σαν άλλος Τσουκάτος δεν δίνει κανένα λογαριασμό , γιατί είναι και γαμώ!

Εισπράττει και εύσημα... ενώ μας προτρέπει να αναλάβουμε δράση (θαρρείς και ξέρει τι εχουμε κανει ως τωρα...)..

Ένας μικρός Βενιζέλος γεννήθηκε...



ΥΓ Αλήθεια γιατι ήρθε με τους Πειρατές? Δεν βλέπω κάτι το νέο στην πολιτικη συμπεριφορά, αλλά πολύ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ απο το παλιό....
Και ειμαι σιγουρος οτι τωρα βράζει τόσο πολύ που δεν κρατιέται να απαντήσει. Να βάλω και λίγο κερασακι στην τούρτα... :lol:

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό adrian » 25 Απρ 2012, 16:07

Κλειδωνεται προς αποφυγη παρεκτροπων/ξεκατινιασματων

θα ξεκλειδωθει αργοτερα
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 4 και 0 επισκέπτες