Περί Βενιζέλων

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό adrian » 25 Απρ 2012, 16:07

Κλειδωνεται προς αποφυγη παρεκτροπων/ξεκατινιασματων

θα ξεκλειδωθει αργοτερα
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Περί Βενιζέλων

Δημοσίευσηαπό baskin » 25 Απρ 2012, 18:02

chprokop έγραψε:Βασικος κανονας στις συζητησεις πολιτισμενων ανθρωπων ειναι να μην κανουν προσωπικες επιθεσεις, οταν συζητουν ΙΔΕΕΣ - ΘΕΣΕΙΣ -ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ.


Πάμε πάλι από την αρχή πολιτισμένε. Έχεις καταλάβει ότι κάποιες μέρες τώρα κανένας δεν ασχολείται με ΙΔΕΕΣ-ΘΕΣΕΙΣ-ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ γιατί δεν έχει τέτοια πολυτέλεια;

Έχεις καταλάβει ότι κανείς δεν ζητάει εύσημα; Έχεις καταλάβει ότι κάποιοι στην Αθήνα ξυπνάνε χαράματα για να τρέχουν στα υπουργεία και κοιμούνται ξημερώματα κλείνοντας το mumble;

Ο καθένας προσωπικά μπορεί να κάνει διάφορα και ούτε εσύ ξέρεις τι κάνω για να με αποκαλείς Βενιζέλο και πρωτοπαλίκαρο.

Δείξε ένα email σου σε λίστα. Πες μας πότε μπήκες για 2 λεπτά στο Mumble. Δείξε ένα edit ενός χαρακτήρα που έκανες σε κάποιο pad. Δείξε κάπου το όνομα σου σε μια λίστα με υπεύθυνους για κάποια εργασία.

Μέχρι τότε τις προσβολές για ΠΑΣΟΚΟΥΣ, ΝΔιτες και Βενιζέλους κράτα τις για τις φιλοσοφικές σου αναζητήσεις γιατί η ανυπαρξία τεκμηριώνεται τις κρίσιμες ώρες.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

chprokop
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1803
Εγγραφή: 14 Ιαν 2012, 19:41
Τοποθεσία: Δράμα και Καλαμαριά

Re: Περί Βενιζέλων

Δημοσίευσηαπό chprokop » 25 Απρ 2012, 18:18

Μην ξεχασεις τα χαπια σου...

Δεν σου ζητησε κανεις να σωσεις την πατριδα, αν ειναι να βαλεις σε κινδυνο την οικογενεια σου και να παρεις τα αυτια των Πειρατων...

Πραγματικα πιστευεις οτι μπορεις να καταλαβεις δημοσιο αξιωμα? Με τι εχεγγυα αντικειμενικοτητας θα αντιμετωπιζεις τον ΠΟΛΙΤΗ?

Εδω δεν σεβεσαι χωρις ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΚΟΜΜΑ τα υπολοιπα μελη...

Ο Ανδριανος μπλοκαρε το θεμα για να μην υπαρχουν εκτροπες, αλλα απο οσο βλεπω το ταπεραμεντο σου ειναι υπεράνω όλων...

ΥΓ Μα καλα πραγματικα πιστευεις οτι το Mumble ειναι κανενα εργαλειιο??? Ελεος... Μου αρεσει που συμφωνεις και με τον ΑΝεστη.....
i rest my case....

bucaneros A
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 988
Εγγραφή: 16 Φεβ 2012, 19:05

Re: Περί Βενιζέλων

Δημοσίευσηαπό bucaneros A » 25 Απρ 2012, 20:38

chprokop
το παιχνιδι δεν το παιζεις τιμια

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Περί Βενιζέλων

Δημοσίευσηαπό anestis » 25 Απρ 2012, 20:43

Κύριοι,
Είμαστε στην ίδια όχθη του ποταμιού!!!
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Περί Βενιζέλων

Δημοσίευσηαπό baskin » 25 Απρ 2012, 21:05

Για την ταμπακέρα δεν έχεις να πεις τίποτα. Τον σεβασμό στο κόμμα και τα μέλη του τον δείχνω με τις πράξεις μου.

Πάλι απέφυγες να απαντήσεις για του που βρίσκεσαι αυτό το κρίσιμο διάστημα και γυρνάς σε προσωπικούς χαρακτηρισμούς.

Αν δεν μπορείς να καταλάβεις ότι δεν έχω κάτι με εσένα αλλά μόνο με την κατάσταση και το ότι είναι πρόκληση όταν άλλοι δεν κοιμούνται εσύ να κάνεις ερωτήσεις από άλλο πλανήτη, τότε πάω πάσο.

Ναι έχω ταπεραμέντο, αλλά δεν χρειάζομαι χάπια. Ρίχνω και μερικές χριστοπαναγίες μερικές φορές όταν τα παίρνω άσχημα. Και ναι είμαι υποψήφιος για δημόσιο αξίωμα γιατί βαρέθηκα τους δήθεν και τον "πλαστικό" σεβασμό τους. Γι' αυτό είμαι Πειρατής και θα μπω με κράνος και μπότες μηχανές στην βουλή.

Όταν λοιπόν έχει γίνει ένας χαμός με τις τρικλοποδιές του συστήματος για τα οικονομικά και έρχεται ο οποιοσδήποτε και ρωτάει "αχ καλέ τι γίνεται με τα λεφτά", πως να το κάνουμε είναι πρόκληση για κάποιους και κάποιοι τσαντίζονται πιο εύκολα.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

vagenasd
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 14:48
Τοποθεσία: Athens Greece

Re: Περί Βενιζέλων

Δημοσίευσηαπό vagenasd » 26 Απρ 2012, 07:05

Πολλοί πιστεύουνε ότι γίνονται εκλογές από το Πληκτρολόγιο Στράτο μην δίνεις σημασία στα λόγια μερικών που ναι μεν έγιναν μέλη του κόμματος και δεν έχουν καταλάβει ακόμα ότι υπάρχουν μέλη που έχουν αφήσει στην άκρη την εργασία τους και την προσωπική τους ζωή για να τρέχουν για το κόμμα δυστυχώς έχουμε και τέτοιους εδώ τι να κάνουμε όμως εμείς ήμαστε Πειρατές και Πειρατές θα μείνουμε

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5084
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: Περί Βενιζέλων

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 26 Απρ 2012, 09:46

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που δεν εκτιμάει όσους αφήνουν τις δουλειές τους για να τρέξουν για τις εκλογές. Δυστυχώς η ταχύτητα με την οποία έγιναν δημιουργεί προβλήματα και εντάσεις. Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα και δεν κάνω ούτε το ένα δέκατο από αυτά που κάνει ο baskin. Ηρεμία να τα καταφέρουμε μέχρι τις εκλογές και μετά βγούμε/δεν βγούμε, θα οργανωθούμε καλύτερα.

Τέλος ο baskin έχει απόλυτο δίκιο να αγχώνεται με τα οικονομικά. Οπότε μην του την λέμε και από πάνω!!! Έλεος!!! :(

Αυτή την περίοδο όλοι κάνουμε ότι μπορούμε καλύτερο. Ηρεμία και μην ξεχάσετε να με ψηφίσετε!!! :mrgreen:
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 6 και 0 επισκέπτες