Που είναι ο αρχηγός οεοοοο!!!

Apolitic
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 12 Απρ 2012, 21:38

Re: Οικονομική μεταρρύθμιση 1 - Φορολογικό

Δημοσίευσηαπό Apolitic » 24 Απρ 2012, 00:09

Συμπαρατάσσομαι 101% kostaskastoria

Τώρα είδα την αλλαγή συνεχίζω από εδώ :)

Thermaikos
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: 01 Μαρ 2012, 00:04
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Που είναι ο αρχηγός οεοοοο!!!

Δημοσίευσηαπό Thermaikos » 24 Απρ 2012, 17:20

Εφοσον ξοδευεις αρκετο χρονο για να γραφεις στο φορουμ, αφιερωσε και λιγο χρονο να διαβασεις το καταστατικο του κομματος για να εισαι ενημερωμενος.

Άρθρο 4. Διοίκηση του κόμματος
4.1 Το κόμμα διοικείται από τη Διοικούσα Επιτροπή (εκλεγμένη συλλογική ηγεσία), με διετή θητεία. Η Διοικούσα Επιτροπή είναι διαρκές όργανο, υπεύθυνο απέναντι στο Σώμα των μελών του κόμματος και το Συνέδριο, με ευθύνη να υλοποιεί τις συλλογικές αποφάσεις του κόμματος.
4.2 Η Διοικούσα Επιτροπή του κόμματος είναι επταμελής. Η Προεδρία της Διοικούσας Επιτροπής ανατίθεται εκ περιτροπής, για διάστημα τεσσάρων (4) μηνών, σε άλλο μέλος της Διοικούσας Επιτροπής κάθε φορά. Η Πράξη αυτή καταχωρείται και δημοσιοποιείται. Η διαδικασία επαναλαμβάνεται με την ίδια σειρά όταν όλα τα μέλη έχουν ασκήσει την προεδρία ή έχουν παραιτηθεί του δικαιώματος. Όποιο μέλος της Διοικούσας Επιτροπής δεν θέλει να αναλάβει την Προεδρία μπορεί να παραιτηθεί υπέρ του επόμενου μέλους.

http://www.pirateparty.gr/katastatiko-p ... ty-greece/
----Με κουράζουν τα κείμενα που είναι μόνο κεφαλαία γράμματα και greeklish----

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Που είναι ο αρχηγός οεοοοο!!!

Δημοσίευσηαπό anestis » 24 Απρ 2012, 18:38

info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

Γουδέος Κώστας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 04 Φεβ 2012, 11:33

Re: Που είναι ο αρχηγός οεοοοο!!!

Δημοσίευσηαπό Γουδέος Κώστας » 24 Απρ 2012, 18:44

Apolitic
Αύριο το απόγευμα σε περιμένουμε στα γραφεία τις Αθήνας μετά τις 16.30.
Και για τις επόμενες εβδομάδες http://www.pirateparty.gr/forum/viewtopic.php?f=117&t=1237

Κάθε αρχή και δύσκολη.
<μόνοι γὰρ τόν τε μηδὲν τῶνδε μετέχοντα οὐκ ἀπράγμονα, ἀλλ' ἀχρεῖον νομίζομεν>
Γιατί είμαστε ο μόνος λαός που αυτόν που δε μετέχει στα κοινά δεν τον θεωρούμε φιλήσυχο αλλά άχρηστο.
Περικλέους επιτάφιος λόγος.

Apolitic
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 12 Απρ 2012, 21:38

Re: Που είναι ο αρχηγός οεοοοο!!!

Δημοσίευσηαπό Apolitic » 24 Απρ 2012, 22:01

Φίλοι μου μίλησα καλόπιστα και για διαδικαστικό λάθος.

Το έβαλα για να να δεις ότι όσοι λειτουργούν με διοικούσα ή εκτελεστική επιτροπή πχ (Οικολόγοι και άλλοι) αναφέρεται ρητά στην λίστα εκτός και αν δεν είναι επίσημο έγγραφο αυτό που μεταδίδεται. Κατά νόμο ο κ. Παναγόπουλος είναι αρχηγός του κόμματος Πειρατών, κάπου θα έχει γίνει λάθος μάλλον στις διαδικασίες ελπίζω.


Τον τίτλο δεν το έβαλα εγώ (μάλλον επιμελήθηκε ο moderator).

Το καταστατικό το έχω διαβάσει γι αυτό μου έκανε εντύπωση η επίσημη λίστα των υποψηφιοτήτων.

Δεν είμαι τυπολάτρης σε γενικές γραμμές αλλά το κράτος απαιτεί τυπολατρία εκ μέρους μου και έτσι έχω προσαρμοστεί και εγώ, τουλάχιστον στις συναλλαγές μαζί του.

Καλό θα είναι να διορθωθεί για να αποφεύγονται παρεξηγήσεις (όχι μεταξύ μας) αλλά για σκεφτείτε να το φέρει σε μια δημόσια παρουσία του εκπροσώπου τύπου ένας "πονηρός" δημοσιογράφος...

ΥΓ. Koukouvau Θα κάνω τα αδύνατα δυνατά να έρθω να σας γνωρίσω από κοντά και να ξεκαθαρίσω με τα διαδικαστικά.

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Που είναι ο αρχηγός οεοοοο!!!

Δημοσίευσηαπό anestis » 24 Απρ 2012, 22:07

Οταν ξανα-κατεβούμε με ηρεμία και χρονική άνεση, μπορούμε να ρωτήσουμε στον Α.Π. πώς να το κάνουμε. Τώρα δεν πήραμε ρίσκα.
Ο Δημοσιογράφος θα πάρει την ίδια απάντηση, αυτήν viewtopic.php?f=117&t=1224 αφού αυτή είναι η πραγματικότητα.


Apolitic έγραψε:αλλά για σκεφτείτε να το φέρει σε μια δημόσια παρουσία του εκπροσώπου τύπου ένας "πονηρός" δημοσιογράφος...
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες