ΕΚΛΟΓΕΣ MAIOY 2012

Tzouvekas Theodoros
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:16
Τοποθεσία: Σαλαμινα
Επικοινωνία:

ΕΚΛΟΓΕΣ MAIOY 2012

Δημοσίευσηαπό Tzouvekas Theodoros » 19 Μαρ 2012, 08:33

Καλημερα σε ολα τα μελη.
οπως καταλαβενετε εχουμε λιγες μερες μπροστα για να ετοιμαστουμε για να λαβουμε μερος στις εκλογες. ειπαμε οτι θα κατεβουμε αλλα δεν βλεπω κινησεις. καλο θα ειναι εδω να γραφουμε οτι τελικα θα κανουμε για τις εκλογες.
επαναλαμβανω για αλλη μια φορα την γνωμη μου οτι καθε μελος πρεπει να βαλουμε απο 25 ευρω εαν και εφοσον ειμαστε ενεργα 600 -700 μελη ωστε να μαζευτει το ποσον για καθε υποψιφιο. σε αλλη περιπτωση και εφοσον εχουμε συγκεντρωσει 20 υποψιφιους ( 20 νομους ) ο καθενας μας θα πρεπει να τα βαλει μονος του. ειναι απαγορευτικο κατα την γνωμη μου να μην λαβουμε μερος. θελουμε ομως τις συγκεκριμενες αιτησεις που πρεπειο να υπογραφουν απο 12 κατα τοπους ατομα για να δινουν την συγκαταθεση τους για καθε υποψιφιο. τα μελη της επιτροπης ειναι παραφορτωμενα αυτην την περιοπδο και θα πρεπει να βοηθησουμε σε καποια πραγματα και οι υπολοποι.
οι μερες περνανε και δεν εχουμε περιθωρια ( μενουν 40 μερες ακομη)
Αλήθεια ,Διαφάνεια ,Ελευθερεια του Ανθρώπου
Όι απόψεις μου είναι προσωπικές.

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ 29 ΑΠΡΙΛΗ 2012

Δημοσίευσηαπό anestis » 19 Μαρ 2012, 09:47

Τα λεφτά χρειάζονται για την εκτύπωση ψηφοδελτίων ΠΡΩΤΕΥΟΝΤΩΣ,
παράβολα θα προσπαθήσει να βάλει ο κάθε υποψήφιος
και δεν μπορούμε να μαζέψουμε λεφτά πριν αποκτήσουμε τραπεζικό λογαριασμό που θέλει λίγο ακόμη,
λόγω του ότι περνάει από το νομικό τμήμα της τράπεζας.
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ 29 ΑΠΡΙΛΗ 2012

Δημοσίευσηαπό agelos » 19 Μαρ 2012, 10:58

εχει απολυτο δικιο ο theodoros. αποψη μου ειναι η ΔΕ να μαζεψει ολα τα απαιτουμενα εγραφα πυ χρειαζονται, να γινει καταμερισμος υποψηφιων και να συγκεντρωθουν οι υπογραφες ωστε να ειμαστε ετοιμοι απο πλευρα γραφιοκρατιας. να εχουν συγκεντρωθει και μετα να δουμε ποσα χρηματα χρειαζομαστε ωστε να τα μαζεψουμε κι αυτα. και οι διαδικασιες πρεπει να ξεκινησουν απο σημερα να ειναι δυνατον. αν οχι η ΔΕ μιας και ηδη μπορει να ειναι φορτωμενη ας επιμεριστουν οι δουλειες. 2-3 ατομα να βρουν τα εγραφα, αλλοι 2-3 να βρουν τους υποψηφιους να μιλησουν με αυτους και να γινει ο καταμερισμος. κ.λ.π.
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ 29 ΑΠΡΙΛΗ 2012

Δημοσίευσηαπό mankasp » 19 Μαρ 2012, 11:00

Πως να προχωρήσει αφού δεν υπάρχει μπούσουλας παρά μόνο σποραδικές πληροφορίες από εδώ και από εκεί στο φόρουμ. Κάποιοι που θέλετε να βάλετε υποψηφιότητα καθίστε και κάντε μια checklist με απλά βήματα και όχι δημοσιεύοντας ολόκληρο τον εκλογικό νόμο και για εσάς και για εμάς που πρέπει να σας στηρίξουμε. Και τέλος δημοσιοποιήστε αυτή τη λίστα στο sites (όχι στο φόρουμ). Βάλτε για παράδειγμα ένα νέο widget Εκλογές 2012 που θα έχει δυο/τρία κουμπάκια: Πως θα θέσεις υποψηφιότητα, πως μπορείς να μας βοηθήσεις, ποιοι είναι υποψήφιοι, που χρειαζόμαστε υποψήφιους κτλ. ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.


Σχετικό με τη πρότασή μου και για να καταλάβετε τη σημασία της διαβάστε το παρακάτω. Δυστυχώς δεν έχω χρόνο να το μεταφράσω:

In the mid 1960’s, Howard Leventhal, a social psychologist from Yale University, USA, invited a group of 30 senior students to participate in what they thought was an experiment on a public health brochure evaluation...
http://www.ageofmarketing.com/does-fear-persuade-or-paralyse
https://twitter.com/e_kastrinakis

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ 29 ΑΠΡΙΛΗ 2012

Δημοσίευσηαπό agelos » 19 Μαρ 2012, 14:46

mankasp έγραψε:Πως να προχωρήσει αφού δεν υπάρχει μπούσουλας παρά μόνο σποραδικές πληροφορίες από εδώ και από εκεί στο φόρουμ. Κάποιοι που θέλετε να βάλετε υποψηφιότητα καθίστε και κάντε μια checklist με απλά βήματα και όχι δημοσιεύοντας ολόκληρο τον εκλογικό νόμο και για εσάς και για εμάς που πρέπει να σας στηρίξουμε. Και τέλος δημοσιοποιήστε αυτή τη λίστα στο sites (όχι στο φόρουμ). Βάλτε για παράδειγμα ένα νέο widget Εκλογές 2012 που θα έχει δυο/τρία κουμπάκια: Πως θα θέσεις υποψηφιότητα, πως μπορείς να μας βοηθήσεις, ποιοι είναι υποψήφιοι, που χρειαζόμαστε υποψήφιους κτλ. ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.


Σχετικό με τη πρότασή μου και για να καταλάβετε τη σημασία της διαβάστε το παρακάτω. Δυστυχώς δεν έχω χρόνο να το μεταφράσω:

In the mid 1960’s, Howard Leventhal, a social psychologist from Yale University, USA, invited a group of 30 senior students to participate in what they thought was an experiment on a public health brochure evaluation...
http://www.ageofmarketing.com/does-fear-persuade-or-paralyse



to προβλημα ειναι οτι καποιος πρεπει να το οργανωσει αυτο. σαν πρακτικο θα ανοικε στην δρασεων αλλα μαλλον οχι. η ομαδα για τις εκλογες πρεπει να κανει γνωστο την διαδικασια με απλα γραμματα για τους υποψηφιους ωστε ο καθενας να κανει αυτο που πρεπει απο τωρα. συμφωνω κι εγω μαζι σου
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ 29 ΑΠΡΙΛΗ 2012

Δημοσίευσηαπό James » 19 Μαρ 2012, 15:36

Τα υπόλοιπα σήμερα το βράδυ στο mumble , εγώ θα μπω 22.30
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ 29 ΑΠΡΙΛΗ 2012

Δημοσίευσηαπό anestis » 19 Μαρ 2012, 18:37

Ποιος σας είπε ότι δεν έχει γίνει η απαραίτητη προεργασία;!;! :) :D

Από το παζλ λείπουν μόνο 3 κομμάτια.

1. Τραπεζικός λογαριασμός (σε εξέλιξη)
2. Ημερομηνία εκλογών (δεν έχει φιξαριστεί, ακούγεται κάτι για προβοκάτσια 25ης Μαρτίου)
3. Γυναίκες υποψήφιοι κατά 30%

Κινούμαστε με βάση το ότι η προκήρυξη θα γίνει 6/4, αλλά δεν μπορούμε να στείλουμε email στα Μέλη να ζητάμε υποψηφίους χωρίς (σχετική) βεβαιότητα...
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ 29 ΑΠΡΙΛΗ 2012

Δημοσίευσηαπό agelos » 19 Μαρ 2012, 19:55

anestis έγραψε:Ποιος σας είπε ότι δεν έχει γίνει η απαραίτητη προεργασία;!;! :) :D

Από το παζλ λείπουν μόνο 3 κομμάτια.

1. Τραπεζικός λογαριασμός (σε εξέλιξη)
2. Ημερομηνία εκλογών (δεν έχει φιξαριστεί, ακούγεται κάτι για προβοκάτσια 25ης Μαρτίου)
3. Γυναίκες υποψήφιοι κατά 30%

Κινούμαστε με βάση το ότι η προκήρυξη θα γίνει 6/4, αλλά δεν μπορούμε να στείλουμε email στα Μέλη να ζητάμε υποψηφίους χωρίς (σχετική) βεβαιότητα...



ωραία. αλλα αν τα ξεραμε αυτα δε θα καναμε περιττες συζητησεις. οποτε παμε στην ουσια. το 1 περιμενουμε το δευτερο δεν μας επηρεαζει, το 3 που και πως θα το βρουμε? ποσο ειναι αυτο το 30% ? επισης εχουμε κατασταλαξει στους αλλους υποψηφιους? γιατι πολλοι μπορει να δηλωσαν αλλα τελικα να μην θελουν πραγματικα. και αν τους εχουμε βρει μηπως να τους οριστικοποιησουμε και να τους πουμε τι χαρτια πρεπει αυτοι να συγκεντρωσουν?
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

Tzouvekas Theodoros
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:16
Τοποθεσία: Σαλαμινα
Επικοινωνία:

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ 29 ΑΠΡΙΛΗ 2012

Δημοσίευσηαπό Tzouvekas Theodoros » 19 Μαρ 2012, 21:16

οπως ειπαμε απο αρχης ειμαστε ολοι απλοι ανθρωποι και πρεπει να αυτοστιρηχτουμε. εχω εκφρασει καποιες αποψεις σε καποια πραγματα οπως την υποχρεωτικη αρχικα εισφορα. . μετεπειτα οπως ειπε και ο ανεστης πρεπει να δουμε οτι θα αυτοχρηματοδοθουμε. πιστευω οτι ειναι αναγκαιο να το κανουμε.. να τους δωσουμε το χαστουκι που δεν περιμενουν .. πιστευουν οτι κανουμε κατι για το ετσι μας. οχι το κανουμε γιατι πιστευουμε αυτα που λεμε. τα θελουμε για μας και τα παιδια μας.. για μια καλυτερη ελλαδα , περα απο καθε κοματισμο και καρεκλατισμο. ( μπαμπινωτη σε σκοτωσα )

Σ.Σ περα απο τα αρχικα πρεπει καθε μηνα το λιγοτερο απο 5 ευρω καθε μελος για τους εξης λογους.
1. διατεθηκε ενα γραφειο για το κομμα στην αθηνα. αυτο εχει εξοδα. (ΔΕΗ , ΟΤΕ , κ.λ.πα) αρα αυτα πρεπει να πληρωνωνται.
2. το ιδιο θα γινε και στην θεσσαλονικη και στην πατρα. οποτε κατα την γνωμη μου ειναι λογικο αυτο που λεω.
το να λεμε οτι ανηκουμε καπου ειναι καλο αλλα πρεπει να κανουμε και τα αναλογα. και ανεστη με το που θα βγουν τα βιβλιαρεια αυτο θα πρεπει να γινει θεσμος . δεν εχουμε προς το παρον αλλους πορους. εδω οι μεγαλοι πρωην βουλευτες μονο μελη στα φαναρια δεν εχουν βαλει ..

Επησεις θα ηθελα τα μελη που θελουν να διαθεσουν το 200αρι για να βαλουν υποψηφιοτητα να το γραψουν εδψ απο κατω και σε πιο νομο .και φυσικα οπως ειχε πει και ο δημητρης ο ζαπας και ο ανεστης αν ειναι να στηλουμε μελη σε αλλους νομους η περιφερειες να δουμε πως θα το κανουμε και αν προλαβαινουμε
Αλήθεια ,Διαφάνεια ,Ελευθερεια του Ανθρώπου
Όι απόψεις μου είναι προσωπικές.

Rainmaker

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ 29 ΑΠΡΙΛΗ 2012

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 19 Μαρ 2012, 23:48

Tzouvekas Theodoros έγραψε:Επησεις θα ηθελα τα μελη που θελουν να διαθεσουν το 200αρι για να βαλουν υποψηφιοτητα να το γραψουν εδψ απο κατω και σε πιο νομο


Αυτό σε πρώτη φάση μπορεί να γίνει πιστεύω, όπως και μια ενημέρωση σε ποιους νομούς έχουμε προβλημα συμμετοχής (υποψηφιων) ή μελών έτσι ώστε να κάνουμε μια βολιδοσκόπηση (από τα μέλη και όχι μόνο) εαν υπαρχει κανεις ενδιαφερόμενος για υποψήφιος.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 4 και 0 επισκέπτες