περι μεγ. παρασκευης βραδυ.

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

περι μεγ. παρασκευης βραδυ.

Δημοσίευσηαπό adrian » 16 Απρ 2012, 20:18

Η παρασκευη ηταν ομολογουμενως μια περιεργη ημερα. Μετα απο μηνες φαινομενικα ομαλης λειτουργιας, υπηρξε μια συσσωρευση παραξενων καταστασεων, που οδηγησαν στην γνωστη εκρηξη του mumble. λυπηρο γεγονος, ταιριαζε και με το πενθιμο της ημερας.

Παει ομως αυτο, και τωρα εχουμε μεινει με την πικρα στην ψυχη απο τις διαφορες κουβεντες, και με το φουσκωμα στο στομαχι απο τα γιορτινα γευματα. υπαρχει μια δυσφορια (τουλαχιστον απο πλευρας μου).

Θελω να ζητησω συγγνωμη για την πραγματικα αναρμοστη συμπεριφορα μου - να ξεχεσω τον κοσμο στο mumble, και να εξαφανιστω για δυο μερες. δεν ταιριαζει στο πειρατικο lifestyle. απ'οτι φαινεται, τελικα, δεν ειμαι και τοσο διαφορετικος απο αυτους που απεχθανομαι.

οφειλω επισης να αναγνωρισω το δικιο των συνομιλητων που ρωτουσαν (εντονως) που ειναι η ΔΕ.
Η ΔΕ ειναι ενα εκτελεστικο οργανο της βουλησης του κομματος, δηλαδη των μελων. η βουληση αυτην την περιοδο ειναι η καθοδος στις εκλογες. Εχω αποτυχει στο να εξυπηρετησω αυτον τον σκοπο, δεν συνεισφερω στο δυσκολο εργο, αρα τσαμπα η θεση και ο τιτλος. Δεν βοηθαω πλεον το κομμα.

Γι'αυτο επαναλαμβανω την παραιτηση μου απο την ΔΕ, με την ευχη να αναλαβει καποιος καταλληλοτερος και αξιοτερος. Που να μπορει να βοηθησει και να οργανωσει την ολη κατασταση. που να μην ειναι τοσο επιρρεπης στο να τον αποπαιρνουν.

Μακαρι να παμε καλα στις εκλογες, οπου "καλα" δεν συνεπαγεται αυτοματα υψηλα νουμερα, αλλα τουλαχιστον μια αξιοπρεπη εμφανιση, με το κεφαλι ψηλα, και χωρις να πουλαμε τις αρχες μας για 5-10 ψηφους. παραμενω ενθερμος υποστηρικτης της πειρατικης ιδεας, και μελος του κομματος, και ελπιζω να αλλαξω μυαλα και να γινω πιο χρησιμος.

αυτα

ΥΓ για οποιον δεν εχει ιδεα για το τι μιλαω, viewtopic.php?f=106&t=1056
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

crisal
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 698
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 01:51
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: περι μεγ. παρασκευης βραδυ.

Δημοσίευσηαπό crisal » 16 Απρ 2012, 20:22

Χωρις να ειμαι παρόν στο mumble Της Παρασκευής έμαθα τι εγινε εκεί.

Θα σου ζητούσα να ξανασκεφτείς την θέση σου και να αποσύρεις την παραίτηση.

Οι λόγοι είναι 2
1.Προεκλογική περίοδος και είναι καλό να έχουμε χαμηλό προφίλ και δράση σε ΜΗ εκλογικά θέματα

2.Η τοποθέτηση σου στην ΔΕ δεν είναι διακοσμητική.

Μπορείς να μην θέσεις υποψηφιότητα για την επόμενη ΔΕ αλλά τουλάχιστον μεχρι τότε κράτα την θέση

Προσωπικές μου απόψεις αυτές.

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: περι μεγ. παρασκευης βραδυ.

Δημοσίευσηαπό baskin » 16 Απρ 2012, 20:25

Αδριανέ, εγώ θα πρότεινα να μείνεις στην θέση σου, μέχρι τις εκλογές. Καταλαβαίνεις ότι οι διαδικασίες αντικατάστασης αυτή την στιγμή, δεν είναι αυτό που χρειαζόμαστε και δεν είναι δυνατόν να γίνουν.

Προσωπικά σε παρακαλώ να ανακαλέσεις και να κάνεις ότι μπορείς για αυτό το διάστημα.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: περι μεγ. παρασκευης βραδυ.

Δημοσίευσηαπό adrian » 16 Απρ 2012, 21:22

κατανοω το τυπικο της υποθεσης, και καθως δεν υπαρχουν αναπληρωματικοι για να λειτουργησουν οι διαδικασιες του καταστατικου, δημιουργω προβλημα.

το βαζω το θεμα στον παγο μεχρι τις 7 μαιου, αν αυτο ζητατε
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

Γουδέος Κώστας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 04 Φεβ 2012, 11:33

Re: περι μεγ. παρασκευης βραδυ.

Δημοσίευσηαπό Γουδέος Κώστας » 16 Απρ 2012, 21:34

baskin έγραψε:Αδριανέ, εγώ θα πρότεινα να μείνεις στην θέση σου, μέχρι τις εκλογές. Καταλαβαίνεις ότι οι διαδικασίες αντικατάστασης αυτή την στιγμή, δεν είναι αυτό που χρειαζόμαστε και δεν είναι δυνατόν να γίνουν.

Προσωπικά σε παρακαλώ να ανακαλέσεις και να κάνεις ότι μπορείς για αυτό το διάστημα.



+1
<μόνοι γὰρ τόν τε μηδὲν τῶνδε μετέχοντα οὐκ ἀπράγμονα, ἀλλ' ἀχρεῖον νομίζομεν>
Γιατί είμαστε ο μόνος λαός που αυτόν που δε μετέχει στα κοινά δεν τον θεωρούμε φιλήσυχο αλλά άχρηστο.
Περικλέους επιτάφιος λόγος.

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: περι μεγ. παρασκευης βραδυ.

Δημοσίευσηαπό anestis » 16 Απρ 2012, 21:58

Κι εγώ θα ήθελα να ανακαλέσεις εντελώς την παραίτηση,
δεν υπήρχε κάτι που μπορούσε να γίνει από το βράδυ της Μ.Παρασκευής μέχρι τώρα,

και δημόσια έχω δηλώσει ότι εσύ είσαι το μέλλον των Πειρατών

και ακόμη και οι 40+ πρέπει να κάνουμε γρήγορα πίσω
μόλις μπορούμε να αντικατασταθούμε από τους 30+ και τους 20+
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

SilindeElendil
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 11:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: περι μεγ. παρασκευης βραδυ.

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 16 Απρ 2012, 23:48

Μετα λυπης μου διαπιστωνω οτι η συμπεριφορα καποιων δεν εχει αλλαξει απο τοτε
Ειναι ανεπιτρεπτο για ενα κομμα που θελει να ειναι αμεσοδημοκρατικο και να προτασει τον διαλογο ως τροπο επιλυσης των προβληματων της κοινωνιας να εχει μελη που χρησιμοποιουν εκφρασεις οπως "δεν μιλαω με τον οποιονδηποτε" ή "να μην μιλησεις" ή "θα σας κυνηγησω" και αλλα πολλα χαριτωμενα που δεν ειναι της ωρας.Αναρωτιεμαι αν τελικα ο Παγκαλος εχει αφησει "κληρονομια" πισω του.
απλα τωρα προστεθηκε και η φραση οτι οι υποψηφιοι και μονο αυτοι θα αποφασισουν για τις εκλογες και οι υπολοιποι δεν πρεπει να μιλαμε.Μπορουμε αραγε να προωθησουμε την αμεση δημοκρατια οταν υπαρχουν τοσο βαθια ελιτιστικες και αντιδημοκρατικες συμπεριφορες;Τελικα θελουμε τετοια μελη ή ακομα παραπανω τετοιους υποψηφιους;Πειρατικα παντα :)
Τελευταία επεξεργασία από 5 και SilindeElendil, έχει επεξεργασθεί 17 φορά/ες συνολικά
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: περι μεγ. παρασκευης βραδυ.

Δημοσίευσηαπό anestis » 16 Απρ 2012, 23:55

Πάνο
για να μη ρίξω λάδι χωρίς να ξέρω,
θύμισέ μου να σου πω σε ιδιωτική συζήτηση
τι πάθανε οι 15 Βερολινέζοι
ΑΦΟΥ εξελέγησαν
και πώς το έλυσαν(!)
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

SilindeElendil
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 11:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: περι μεγ. παρασκευης βραδυ.

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 16 Απρ 2012, 23:55

anestis έγραψε:Πάνο
για να μη ρίξω λάδι χωρίς να ξέρω,
θύμισέ μου να σου πω σε ιδιωτική συζήτηση
τι πάθανε οι 15 Βερολινέζοι
ΑΦΟΥ εξελέγησαν
και πώς το έλυσαν(!)

ΟΚ
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: περι μεγ. παρασκευης βραδυ.

Δημοσίευσηαπό mankasp » 17 Απρ 2012, 00:41

pappasadrian έγραψε:κατανοω το τυπικο της υποθεσης, και καθως δεν υπαρχουν αναπληρωματικοι για να λειτουργησουν οι διαδικασιες του καταστατικου, δημιουργω προβλημα.

το βαζω το θεμα στον παγο μεχρι τις 7 μαιου, αν αυτο ζητατε

Ανδριανέ, εγώ σου ζητάω να περιμένεις μέχρι το συνέδριο, εξάλλου θα είναι η πρώτη μας προτεραιότητα μετά της εκλογές.

SilindeElendil έγραψε:Μετα λυπης μου διαπιστωνω οτι η συμπεριφορα καποιων δεν εχει αλλαξει απο τοτε
Ειναι ανεπιτρεπτο για ενα κομμα που θελει να ειναι αμεσοδημοκρατικο και να προτασει τον διαλογο ως τροπο επιλυσης των προβληματων της κοινωνιας να εχει μελη που χρησιμοποιουν εκφρασεις οπως "δεν μιλαω με τον οποιονδηποτε" ή "να μην μιλησεις" ή "θα σας κυνηγησω" και αλλα πολλα χαριτωμενα που δεν ειναι της ωρας.Αναρωτιεμαι αν τελικα ο Παγκαλος εχει αφησει "κληρονομια" πισω του.
απλα τωρα προστεθηκε και η φραση οτι οι υποψηφιοι και μονο αυτοι θα αποφασισουν για τις εκλογες και οι υπολοιποι δεν πρεπει να μιλαμε.Μπορουμε αραγε να προωθησουμε την αμεση δημοκρατια οταν υπαρχουν τοσο βαθια ελιτιστικες και αντιδημοκρατικες συμπεριφορες;Τελικα θελουμε τετοια μελη ή ακομα παραπανω τετοιους υποψηφιους;Πειρατικα παντα :)

Ξέρω γιατί μιλάς και αυτό επίσης είναι κάτι που πρέπει να το λάβουμε υπόψιν για το συνέδριο ώστε να μπουν οι απαραίτητες δικλίδες ασφαλείας.

Always Pirately :D
https://twitter.com/e_kastrinakis


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες