περι μεγ. παρασκευης βραδυ.

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: περι μεγ. παρασκευης βραδυ.

Δημοσίευσηαπό mankasp » 17 Απρ 2012, 00:41

pappasadrian έγραψε:κατανοω το τυπικο της υποθεσης, και καθως δεν υπαρχουν αναπληρωματικοι για να λειτουργησουν οι διαδικασιες του καταστατικου, δημιουργω προβλημα.

το βαζω το θεμα στον παγο μεχρι τις 7 μαιου, αν αυτο ζητατε

Ανδριανέ, εγώ σου ζητάω να περιμένεις μέχρι το συνέδριο, εξάλλου θα είναι η πρώτη μας προτεραιότητα μετά της εκλογές.

SilindeElendil έγραψε:Μετα λυπης μου διαπιστωνω οτι η συμπεριφορα καποιων δεν εχει αλλαξει απο τοτε
Ειναι ανεπιτρεπτο για ενα κομμα που θελει να ειναι αμεσοδημοκρατικο και να προτασει τον διαλογο ως τροπο επιλυσης των προβληματων της κοινωνιας να εχει μελη που χρησιμοποιουν εκφρασεις οπως "δεν μιλαω με τον οποιονδηποτε" ή "να μην μιλησεις" ή "θα σας κυνηγησω" και αλλα πολλα χαριτωμενα που δεν ειναι της ωρας.Αναρωτιεμαι αν τελικα ο Παγκαλος εχει αφησει "κληρονομια" πισω του.
απλα τωρα προστεθηκε και η φραση οτι οι υποψηφιοι και μονο αυτοι θα αποφασισουν για τις εκλογες και οι υπολοιποι δεν πρεπει να μιλαμε.Μπορουμε αραγε να προωθησουμε την αμεση δημοκρατια οταν υπαρχουν τοσο βαθια ελιτιστικες και αντιδημοκρατικες συμπεριφορες;Τελικα θελουμε τετοια μελη ή ακομα παραπανω τετοιους υποψηφιους;Πειρατικα παντα :)

Ξέρω γιατί μιλάς και αυτό επίσης είναι κάτι που πρέπει να το λάβουμε υπόψιν για το συνέδριο ώστε να μπουν οι απαραίτητες δικλίδες ασφαλείας.

Always Pirately :D
https://twitter.com/e_kastrinakis

Tzouvekas Theodoros
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:16
Τοποθεσία: Σαλαμινα
Επικοινωνία:

Re: περι μεγ. παρασκευης βραδυ.

Δημοσίευσηαπό Tzouvekas Theodoros » 17 Απρ 2012, 00:53

προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι λογιο ειναι σε μερες πανικου να γινωνται διαφορα. οι γρηγορες αποφασεις ειναι καταστροφη. ανεστη ομως να πω το εξης.. το να αφησει καποιος την θεση του στο 30+ η 20 + δεν λεει τιποτα φιλε μου αν αυτο το μεν δε δεν μπορει να συγκρατησει την ψυχρεμια του ακομα και 60+ να ειναι .. πρεπει το κυριο και πρωτο μαθημα μας να ειναι να αποφευγουμε τις τρυκιμιες οπως αυτη...
η οποια παραιτηση μπινελικιων κ.λ.πα ( να το παιξω δικτατορας ) απαγορευετε.... ξεκηνησαμε την σκουνα και παμε.. οι φουρτουνες δεκτες οι τρυκιμιες αντιμετωπισημες.. ολοι εχψουν κογο γιατι αλλιως καηκαμε .. νερο στο κρασι να προχωρησουμε...
Αλήθεια ,Διαφάνεια ,Ελευθερεια του Ανθρώπου
Όι απόψεις μου είναι προσωπικές.

SilindeElendil
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 11:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: περι μεγ. παρασκευης βραδυ.

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 17 Απρ 2012, 01:36

mankasp έγραψε:
pappasadrian έγραψε:κατανοω το τυπικο της υποθεσης, και καθως δεν υπαρχουν αναπληρωματικοι για να λειτουργησουν οι διαδικασιες του καταστατικου, δημιουργω προβλημα.

το βαζω το θεμα στον παγο μεχρι τις 7 μαιου, αν αυτο ζητατε

Ανδριανέ, εγώ σου ζητάω να περιμένεις μέχρι το συνέδριο, εξάλλου θα είναι η πρώτη μας προτεραιότητα μετά της εκλογές.



+1
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες