περι επιθεσεων στο mumble

LouisaT
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 13 Ιαν 2012, 15:25

Re: περι επιθεσεων στο mumble

Δημοσίευσηαπό LouisaT » 14 Απρ 2012, 15:30

Λοιπόν. Δεν κατάφερα να είμαι χτες στο mumble, αλλά απ' ό,τι φαίνεται μάλλον καλύτερα που δεν ήμουν. Καταλαβαίνω πολύ καλά το στρες και την πίεση των ημερών και των καταστάσεων, και των ερωτημάτων περί οργάνωσης που μάλλον κάποιοι έχουν. Καταλαβαίνω επίσης πως κάποιοι τρέχουν ασταμάτητα με τα του κόμματος και κάνουν ό,τι μπορούν, και πως δεν προσφέρουμε όλοι εξίσου. Αυτήν την στιγμή όμως, αυτό που έχει σημασία είναι τα πρακτικά θέματα πως θα λυθούν. Όλα τα υπόλοιπα, πρέπει να περιμένουν. Ας πάρουμε όλοι μια βαθιά ανάσα και ας προσπαθήσουμε να ηρεμήσουμε.

Εγώ είμαι δυο μήνες τώρα άρρωστη. Δεν έχω καμία διάθεση να υποβάλλω υποψηφιότητα, ούτε, αν υποθέσουμε πως μπαίναμε στην βουλή (λέμε τώρα! :mrgreen: ), να γίνω βουλευτής. Όμως προσφέρθηκα γιατί ξέρω ότι υπάρχει πρόβλημα με τον αριθμό γυναικών, και είμαι διατεθειμένη να τρέξω στον βαθμό που μπορώ, και να πληρώσω και τα παράβολα και τον δικαστικό επιμελητή, και την συνδρομή στο κόμμα και μια μικρή επιπλέον δωρεά, έτσι ώστε να μπορέσουμε να κατεβούμε στις εκλογές. Να τα κάνω όλα αυτά, αν ξέρω πως σίγουρα θα κατεβούμε, όμως.
Δεν ξέρω ακόμα: την ποσόστωση των γυναικών την έχουμε καλύψει;
Τα 20,000 που θα χρειαστούμε είμαστε σίγουροι πως θα τα βρούμε;
Το πιστοποιητικό δημοτολογίου χρειάζεται σίγουρα, εν τέλει; Κι αν ναι, βγαίνει αυθημερόν; Γιατί αν δεν βγαίνει, δεν προλαβαίνουμε να κατεβάσουμε υποψηφίους, και δεν έχει νόημα να το συζητάμε περαιτέρω, ούτε να πάω να δώσω 150 ευρώ σε παράβολα την Τρίτη.

Οπότε, περιμένω περαιτέρω ενημέρωση.

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: περι επιθεσεων στο mumble

Δημοσίευσηαπό adrian » 14 Απρ 2012, 15:33

Όσο αφορά εμένα.
Ήλπιζα να ήμουν πιο ήρεμος σήμερα. Δεν όμως.

Παίρνω ρεπό το σαββατοκύριακο, να κάνω Πάσχα, που δεν μπορω να το διεκφυγω, αλλιώς κινδυνευω να αφοριστω απο την οικογένεια μου.
Προτείνω το ίδιο για όλους

Απο Δευτέρα βλέπουμε

Καλο Πάσχα
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

someuser12345

Re: περι επιθεσεων στο mumble

Δημοσίευσηαπό someuser12345 » 14 Απρ 2012, 15:35

Συγνώμη Ανέστη, αλλά όλα αυτά είναι παιδικές αρρώστιες. Η υπερβολική ευθιξία καμιά φορά υποκρύπτει άλλα πράγματα. Και κυρίως προσπάθειες απεμπλοκής.

Εγώ συνεχίζω. Έγραψα ένα post μπας και ευαισθητοποιήσουμε καμιά ψυχή, για το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ πρόβλημά μας, που ΜΟΛΙΣ χθες κατάλαβα ότι υπάρχει, γιατί δεν πολυ-έμπαινα στο Mumble μιας και ασχολήθηκα περισσότερο με τα οπτικοακουστικά.
http://krogias.blogspot.com/2012/04/blog-post_5614.html

Δεν επανέρχομαι σε αυτή τη συζήτηση. Τη θεωρώ περιττή για την ώρα.

Yiannis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 587
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 12:47
Τοποθεσία: Athens

Re: περι επιθεσεων στο mumble

Δημοσίευσηαπό Yiannis » 14 Απρ 2012, 15:36

LouisaT έγραψε:Το πιστοποιητικό δημοτολογίου χρειάζεται σίγουρα, εν τέλει; Κι αν ναι, βγαίνει αυθημερόν; Γιατί αν δεν βγαίνει, δεν προλαβαίνουμε να κατεβάσουμε υποψηφίους, και δεν έχει νόημα να το συζητάμε περαιτέρω, ούτε να πάω να δώσω 150 ευρώ σε παράβολα την Τρίτη.

Οπότε, περιμένω περαιτέρω ενημέρωση.


Sorry gia ta greeklish alla eimai se public pc pou den exei ellhnika!

To pistopoihtiko einai aparaithto alla pas sth dhmarxeia sto dhmotologio kai sto dinoun amesos!
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές.

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: περι επιθεσεων στο mumble

Δημοσίευσηαπό baskin » 14 Απρ 2012, 15:39

Ανέστη για να μπαίνουν κάποια πράγματα στην θέση τους.

Ο Φίλιππος και ο Ανδριανός αντέδρασαν σπασμωδικά και εντελώς προσωπικά στην ερώτηση κάποιων περί της δυσπραγίας της ΔΕ στην κρίσιμη οργανωτικά περίοδο που διανύουμε.

Δεν αναφέρθηκε κανείς προσωπικά σε αυτούς (και σε άλλους) παρά μόνον όταν αντέδρασαν με επιχειρηματολογία νηπιαγωγείου με το συμπάθιο, δυναμιτίζοντας και άλλο την κατάσταση.

Το ζουμί για μένα είναι ότι αυτή την στιγμή δεν περισσεύει κανένας και η ΔΕ λειτουργεί ως πρόσωπα και όχι ως ΔΕ (αλληλοσυμπληρώνοντας ο ένας τον άλλον δηλαδή). Εσύ είσαι στην Πράγα με τον Γιάννη και καλώς είστε εκεί, με τις ευλογίες όλων μας, αλλά οι υπόλοιποι δεν καλύπτουν τις αρμοδιότητες σου ούτε στο ελάχιστο. Αυτό είναι το λάθος.

Υπάρχουν μέλη της ΔΕ ανύπαρκτα στην προσπάθεια οργάνωσης των εκλογών και όσο και να μην αναιρεί αυτό την προηγούμενη προσφορά τους, φαίνεται άσχημα.

Δεν είπαμε να τρέχουν από το πρωί μέχρι το βράδυ, αλλά θα έπρεπε να έχουν ένα συντονιστικό ρόλο, όπως κάνεις εσύ.

Η δικαιολογίες του Φίλιππου περί μη συμμετοχής των μελών ήταν "τα κάθομαι και τα ξύνω, επειδή τα μέλη δεν συμμετέχουν και επειδή είμαι προσωρινός, οπότε δεν έχετε δικαίωμα να μου λέτε που είσαι". Ο Ανδριανός, μας βάφτισε "μαλάκες" σωρηδόν και σηκώθηκε και έφυγε, αντί να συζητήσει.

Δεν δίνω δίκιο σε κανέναν αλλά να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: περι επιθεσεων στο mumble

Δημοσίευσηαπό anestis » 14 Απρ 2012, 15:40

δημητρη,

Η Δ.Ε. στο mumble βραδυ Μ.Παρασκευης!!!
δεν θα αλλαζε τιποτα.
Δεν επελεξα εγω τον χρονο των εκλογων, ουτε το ποτε συνεδριαζει το ΡΡΙ !

Στο viewtopic.php?f=106&t=647
το οποιο ανοιξες λες οτι η ομαδα δρασεων αναλαμβανει. που ´ντο?

θεωρω αυτονοητα αυτα που εγραψα στο προηγουμενο μηνυμα.
επισης δεν θεωρω οτι προσβαλλουν καποιον.

η προσωπικη επιθεση ηταν το περι μεντορος

επρεπε να ειχαν γινει;;; διαβασε αυτο το φορουμ ολο
565 posts
μεχρι χθες δεν ειχαμε λογαριασμο, μεχρι την Μ.τεταρτη δεν ειχαμε ημερομηνια εκλογων!!!

καλη ανασταση και σ εσενα
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: περι επιθεσεων στο mumble

Δημοσίευσηαπό baskin » 14 Απρ 2012, 15:43

Ανέστη μην κολλάς στο λογαριασμό. Θεωρώ ότι αργά εχθές το βράδυ γύρω στις 3:00 όλοι κατάλαβαν αφού ηρέμησαν το τεχνικό ζήτημα με τον λογαριασμό.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: περι επιθεσεων στο mumble

Δημοσίευσηαπό anestis » 14 Απρ 2012, 15:45

λουιζα δεν θα κανει κανεις κινηση αν δεν ειμαστε σχετικα σιγουροι.
δεν εχουμε παραβολα για πεταμα.
θα μιλησουμε την Τριτη, μην κανεις κατι αν δεν μιλησουμε.
Ποτε φευγεις απο Ελλαδα?
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: περι επιθεσεων στο mumble

Δημοσίευσηαπό agelos » 14 Απρ 2012, 15:54

παρακολουθησα ολη την συζητηση. και ξερετε τι εχω καταλαβει? οτι τελικα ειμαστε ολοι μικρα παιδια. ετσι αντιδρουμε και ετσι συζηταμε. εσυεκανες αυτο εσυ δεν εκανες εκει και γιατι να το κανω εγω. οπως ακριβως μιλανε οι πολιτικοι στην τηλεοραση. αν ειμαστε οι ιδιοι με αυτη τη σαπιλα που βλεπω στη βουλη να μου το πειτε.

ΑΥΤΕς ΟΙ ΩΡΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΕΣΤΙΚΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΕΦΝΙΔΙΑΣΑΝ ΟΙ ΕΚΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΟΛΗ Η ΠΙΕΣΗ. εχουν γινει λαθη πολλα αλλα ΔΕΝ ειναι η ωρα να τα λυσουμε τωρα. δεν μπορειτε να το καταλαβετε? θα βαλουμε ΟΛΟΙ οσοι ειμαστε ενεργοι τα δυνατα μας να εχουμε μια παρουσια στις εκλογες μεχρι εκει που μπορουμε οικονομικα. (καποιος πριν 2-3 μερες ανεφερε οτι οι οικολογοι τρωγονται για να δουν πως θα φανε τα 2 μυρια τωρα κανουμε το ιδιο ριχνωντας ευθυνες ο ενας στον αλλον. ετσι δεν λυνεται το προβλημα. ΚΟΙΤΑΞΤΕ το μετα και μολις τα λυσουμε θα δουμε τα κενα και θα τα γεμισουμε)

θελω να σας παρακαλεσω ολους να ηρεμισουμε και να παμε μαζι μεχρι το τελος αυτης της δοκιμασιας. μονο αυτο. ας αφησουμε τις γκρινιες μετα. και ειδικα θα παρακαλεσω τον φιλιπο, τον αδριανο, τον ανεστη και ειδικα τον δημητρη τον ζαππα που εχουμε μιλησει και πιο πολυ απο τους αλλους να νερωσουμε για ενα μηνα το κρασι μας και μετα τα λυνουμε. μπορουμε?
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

dimo
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 23 Ιαν 2012, 02:29

Re: περι επιθεσεων στο mumble

Δημοσίευσηαπό dimo » 14 Απρ 2012, 15:54

anestis έγραψε:περι προσωπικου κοστους
οτι λεφτα χρονο και κόστος επελεξε να βαλει ο καθενας το εκανε με επιλογη, ευθυνη και για προσφορα.
Οχι για να το επικαλεστει. γιατι αλλοι θα μπορουσαν να επικαλεστουν πολλαπλασιο κοστος σε καθε κατηγορια.
εδω συνεργαζομαστε, δεν παραβγαινουμε.


+10^100

Έχω δει πολλές ομάδες να φθείρονται από κατά κανόνα καλοπροαίρετους ανθρώπους που ενθουσιάζονται και τα δίνουν όλα, αλλά στη συνέχεια επειδή αγανακτούν με όσους συμμετέχουν σε μικρότερο βαθμό καταλήγουν να προβάλλουν την προσωπική προσφορά τους ως επιχείρημα υπέρ τους σε κάθε διαφωνία. Αυτές οι συμπεριφορές, όσο ανθρώπινες και αν είναι, αποξενώνουν όσους δεν μπορούν ή δε θέλουν να μπουν σε τέτοιου είδους ανταγωνισμό και τελικά οι ομάδες αυτές καταλήγουν όλο και πιο μικρές και προσωποκεντρικές. Νομίζω πως δεν θέλουμε να επιτρέψουμε να συμβεί κάτι τέτοιο.

Είναι φυσικό ότι όσοι αφιερώνουν περισσότερο χρόνο συμμετέχοντας σε πολλές ομάδες/επιτροπές/συναντήσεις θα έχουν και μεγαλύτερη επιρροή σε σχέση με τα υπόλοιπα μέλη, όσον αφορά πρακτικές αποφάσεις που πρέπει να λαμβάνονται άμεσα. Αυτό όμως αφενός θα πρέπει να περιορίζεται μόνο σε ζητήματα για τα οποία δεν υπάρχει χρονικό περιθώριο να αποφασιστούν αμεσοδημοκρατικά από το σύνολο των μελών, και αφετέρου να γίνει σε όλους/ες μας ξεκάθαρο ότι η προσφορά κάποιου δεν μπορεί να αποτελεί από μόνη της επιχείρημα υπέρ της μίας ή της άλλης άποψης.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες