Κόμμα των πειρατών [Ηράκλειο Κρήτης]

Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας για το κόμμα, να συζητήσουμε, να κάνετε ερωτήσεις και να πάρετε απαντήσεις.
f1nch
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2018, 22:17

Κόμμα των πειρατών [Ηράκλειο Κρήτης]

Δημοσίευσηαπό f1nch » 22 Νοέμ 2018, 22:58

Καλησπέρα σας,

Είμαι τελειόφοιτος πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών, και προφανώς για να βγει η σχολή, όλοι οι φοιτητές ήμασταν αναγκασμένοι να ασχοληθούμε σε μεγάλο βαθμό με το piratebay για ευνόητους λόγους.

Για να μην κουράζω.. Πρόσφατα ο ελληνικός λαός έγινε άλλο ένα θύμα και μάρτυρας της απαγόρευσης στην ελευθερία της πληροφόρησης, από τους κλασικούς κολοσσούς και τις τετριμμένες μεθόδους που αυτοί ακολουθούν. Σκέφτηκα λοιπόν, "για να δω.. Οι πειρατές εδώ τί θέση πήραν? Αν πήραν.."
Και είδα ότι στην πράξη (απ'όσο έψαξα), το κόμμα πειρατών Ελλάδας, όχι μόνο είναι το μοναδικό που ασχολήθηκε με το ζήτημα, αλλά είναι και το μοναδικό που έλαβε θέση.*

Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω το εξής: πλέον κατά βάση βρίσκομαι στο Ηράκλειο Κρήτης. Υπάρχει κάποιο μέλος του κόμματος των πειρατών εν Ηρακλείω, προκειμένου να γίνει καμία συζήτηση από κοντά; Θα με ενδιέφερε να ασχοληθώ λίγο περαιτέρω με τα θέματα αυτά και μέσα από τις διαδικασίες που είδα ότι ακολουθούνται.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,
f1nch

*Well, για να λάβει θέση κάποιος, θα μου πει κανείς, δεν θα πρέπει να έχει ασχοληθεί κιόλας; Στην Ελλάδα, όχι είναι η απάντηση.. Όχι πάντα! :ρ

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5084
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: Κόμμα των πειρατών [Ηράκλειο Κρήτης]

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 23 Νοέμ 2018, 17:29

Μπορείς να κάνεις αυτήν την ερώτηση στο facebook group: https://www.facebook.com/groups/piratepartyGR/ που βρίσκονται οι περισσότεροι. Εδώ δύσκολο να απαντήσει κάποιος.

Για ότι θέλεις μπορείς να έρθεις σε επαφή και μαζί μου στο info@vasper.eu ή με την ΔΕ και εθελοντές επικοινωνίας στο info@pirateparty.gr
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

f1nch
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2018, 22:17

Re: Κόμμα των πειρατών [Ηράκλειο Κρήτης]

Δημοσίευσηαπό f1nch » 23 Νοέμ 2018, 19:54

Το fb το έχω σβήσει από τα τελευταία τα όμορφα του κ. Zuckerberg αναφορικά με τις πωλήσεις πληροφοριών των χρηστών του (κάτι μήνες τώρα!).. Θα στείλω στην Δ.Ε. μήπως είναι δυνατόν να το επαναπροωθήσει στα υπόλοιπα μέλη ή μήπως γνωρίζει κάποιον..

Ευχαριστώ πάντως,
f1nch

Gratiano
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 11 Ιαν 2019, 13:47
Επικοινωνία:

Re: Κόμμα των πειρατών [Ηράκλειο Κρήτης]

Δημοσίευσηαπό Gratiano » 25 Ιαν 2019, 00:21

Βρισκομαι δυο νομους δυτικοτερα... οταν θα με βγαλει ο δρομος προς Ηρακλειο, θα σου στειλω pm μηπως συναντηθουμε...
-What is matter?
-Never mind.
-What is mind?
-No matter.

gounara
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1412
Εγγραφή: 17 Φεβ 2012, 10:47
Τοποθεσία: Athens, Greece

Re: Κόμμα των πειρατών [Ηράκλειο Κρήτης]

Δημοσίευσηαπό gounara » 29 Ιαν 2019, 14:11

Υπάρχουν ενεργά μέλη ,
Antro , Kissand , papadim
Θανάσης Γούναρης
6976403600,6934753640
agounar@sch.gr,thanasisgounaris@gmail.com
www.facebook.com/thanasis.gounaris

f1nch
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2018, 22:17

Re: Κόμμα των πειρατών [Ηράκλειο Κρήτης]

Δημοσίευσηαπό f1nch » 30 Ιαν 2019, 19:49

Gratiano έγραψε:Βρισκομαι δυο νομους δυτικοτερα... οταν θα με βγαλει ο δρομος προς Ηρακλειο, θα σου στειλω pm μηπως συναντηθουμε...


Όμορφα! Απλώς αυτήν την περίοδο τρέχω αρκετά με τα ακαδημαϊκά-εργασιακά θέματα και πνίγομαι! :ρ

gounara έγραψε:Υπάρχουν ενεργά μέλη ,
Antro , Kissand , papadim


Μάλιστα.

Σε συνδυασμό των 2 απαντήσεων, μπορούμε να ορίσουμε κάποια ημερομηνία για συνάντηση;
Εγώ, για να είμαι ειλικρινής, θα είμαι πολύ χαλαρότερος για 18 Φεβ. και έπειτα καθώς τώρα με πνίγουν τα deadlines! :ρ χαχαχαχ
Bέβαια, 2 ωρίτσες θα μπορέσω να ξεκλέψω δεν είναι ζήτημα, απλά θα επιθυμούσα καμία πιο εκτενή συζήτηση για να κατατοπιστώ και γω! :ρ

Ακόμη.. Όσο μπορείτε, στο fb, θεωρώ πως θα έπρεπε να προωθείται περισσότερο η δράση-αντίδραση-ανάδραση-κ.ο.κ. των forums!

Ευχαριστώ,
f1nch.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 7 και 0 επισκέπτες