Νέο video;

Παραγωγή audio, video, animation, γραφικών.
Yiannis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 587
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 12:47
Τοποθεσία: Athens

Νέο video;

Δημοσίευσηαπό Yiannis » 25 Μάιος 2012, 20:49

Θα πρέπει να εκμεταλλευτούμε έξυπνα το δημόσιο χρόνο που μας δίνεται με το νέο ΦΕΚ http://pirateparty.gr/forum/viewtopic.php?f=121&t=1736

Έχουμε εξαιρετικά video μέχρι στιγμής. Μήπως όμως πρέπει να βγάλουμε και κάτι στοχευμένο για αυτές τις δεύτερες εκλογές; Κάτι που θα εξηγεί γιατί πρέπει ο κόσμος να ψηφίσει πειρατές και να μην υποκύψει στην πόλωση; Κάτι που να εξηγεί οτι τα συσσωρευμένα προβλήματα που έχει η χώρα μας πρέπει να χτυπηθούν στη ρίζα τους με τις προτάσεις των πειρατών για διαφάνεια και άμεση δημοκρατία;
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές.

SpecialK
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 07 Ιαν 2012, 13:44

Re: Νέο video;

Δημοσίευσηαπό SpecialK » 25 Μάιος 2012, 21:03

Συμφωνώ ότι ο τρόπος προσέγγισης σε αυτές τις εκλογές είναι να εξηγήσουμε με απλά λόγια γιατί δεν πρέπει ο κόσμος να υποκύψει στην πόλωση και πως ψηφίζοντας κάτι που δεν πιστεύεις (σύριζα, ΧΑ) μόνο και μόνο για να μην βγουν οι παλιοί δεν κάνεις κάτι ουσιώδες. Ίσα ίσα μπορεί να είναι πιο επικίνδυνο...προσωπικά δηλώνω άγνοια για το αν ο Συριζα (σαν πρώτο κόμμα στις δημοσκοπήσης) έχει σαφές πρόγραμμα στο οποίο συμφωνούν και κατανοούν τα στελέχη του.

Από την άλλη έχω ξαναπει την γνώμη μου ότι θα πρέπει σε αυτές τις εκλογές να "βομβαρδίσουμε" ΜΜΕ και internet με επιστολές σχετικά με τις λύσεις που προτείνουμε σε συγκεκριμένα θέματα της επικαιρότητας και την διαφορά μας με το παλιό σύστημα.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες