Πρακτικά Τηλεδιάσκεψης ομάδος Δράσης κυριακή 4/3, 22.00

Για κάθε άλλη Δράση η οποία χρειάζεται σχεδιασμό, οργάνωση και εκτέλεση.
James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: Τηλεδιάσκεψη ομάδος Δράσης κυριακή 4/3, 22.00

Δημοσίευσηαπό James » 05 Μαρ 2012, 02:22

Tzouvekas Theodoros έγραψε:για το mumble χρειαζωνται προσθετες ρυθμησεις .επισης παρατηρησα οτι μπορεις να μπεις σε οπιο καναλι θες ελευθερα. θα πρεπει να εχουμε εισοδο μ ονο για τα μελη αποκλειστικα

χρόνια πολλά για΄τη γιορτή σου, νομίζω ότ ιδε διάβασες τις οδηγίες που εχουμε αναρτήσει.
Την επόμενη φορα΄ελπίζω να τα πούμε, ότι θες σου ειπα στείλε πμ
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net

Tzouvekas Theodoros
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:16
Τοποθεσία: Σαλαμινα
Επικοινωνία:

Re: Τηλεδιάσκεψη ομάδος Δράσης κυριακή 4/3, 22.00

Δημοσίευσηαπό Tzouvekas Theodoros » 05 Μαρ 2012, 06:54

ευχαρηστω φιλε μου για τις ευχες. η αληθεια ειναιοιανκαι με πυρεο προσπαθησα να μπω αλλα προφανως επηδη δεν εβλεπα την τυφλα μου απο το ψησημο τα εκανα μπαχαλο
Αλήθεια ,Διαφάνεια ,Ελευθερεια του Ανθρώπου
Όι απόψεις μου είναι προσωπικές.

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Πρακτικά: Τηλεδιάσκεψη ομάδος Δράσης κυριακή 4/3, 22.00

Δημοσίευσηαπό James » 05 Μαρ 2012, 13:18

Τηλεδιάσκεψη 4/3 22.00
Παρόντες στη τηλεδιάσκεψη που έγινε στο mumble ήταν:
Dimitris zappas, crisal, Kdev, baskin, laskarisVasilis, fillipos, piratiko.org, pappasadrian, Gianni motsakos, Agelos, z53, pantazis kostas.
Πρώτο θέμα ο ορισμός συντονιστή και πρακτικογράφου.

Αποφασίστηκε να συνεχίσει και σε αυτή τη δίασκεψη ο dimitris zappas.

Δεύτερο θέμα οι διασκέψεις Αθήνας Θεσσαλονίκης

αποφασίστηκε να αναρτηθεί θεμα στο φόρουμ με σκοπό να τεθούν σε ανοικτή διαβούλευση τα θέματα των διασκ´εψεων καθώς και η μορφή της(ομιλητές? διάρκεια ομιλιών?) το θέμα ανήρτησε ο crisal viewtopic.php?f=6&t=642
Προτείνουμε επίσης τη λειτουργία γραμματείας υποδοχής γία να καταγράφει τους παρόντες και να συλλέξει τα χρήματα (5 ευρώ η συμμετοxή) καθώς επίσης να μοιράζει ένα έντυπο με τις θέσεις τουκόμματος, τη δημιουργία του περιεχομενου του εντύπου αναλαμβάνουν οι Agelos, Kdev αντλώντας θεματολογία από viewtopic.php?f=90&t=523#p6003
και ο crisal ευγενικά θα μας το τυπώσει?
Σχετικά με live broadcasting κατα τη διάρκεια των διασκέψεων, στην Αθήνα θα υπάρχει πρόσβαση στο διαδίκτυο και προτείνουμε να υπάρχει αναμετάδοση τουλάχιστον στο mumble.

τρίτο θέμα ACTA

Σε συνέχεια από τη προηγούμενη διάσκεψη, επιβεβαιώθηκε το έντυπο υλικό που θα μοιραστεί στην εκδήλωση, ο CRisal αναλάμβάνει να τυπώσει έντυπα για θεσσαλον´ικη, συζητήσεις έγιναν γία το πανό Θεσσαλονίκης, γία ηχητικό εξοπλισμό και επίσης γία κονκάρδες και αυτοκόλλητα, σε αναμονή του κόστους των παραπάνω, θα συζητηθούν σε επομενη συνάντηση.

τέταρτο θέμα Εκλογές 2012

Ομόφωνα υποστηρίζουμε την πρόταση του pappasadrian viewtopic.php?f=3&t=638&start=10#p7383 γιά τη δημιουργία ομάδας(επιτροπής) εκλογών, επίσης την αποστολή email από τον Ανέστη με σκοπό να μάθουμε που έχουμε υποψηφίους viewtopic.php?f=3&t=638&start=10#p7415 .
Σχετικά με τις εκλογές πήραν το λόγο σχεδόν όλοι οι παρόντες και συζητήθηκαν πολλά θέματα καταλήξαμε όμως στα παραπανω θεωρώντας ότι είναι επιβεβλημένο να ξέρουμε που έχουμε υποψηφίους και ότι πρέπει να αναλάβει μια επιτροπή τα περαιτέρω βήματα μας.Παρόντες ήταν μέλη της ΔΕ οπότε αναμ´ενουμε σύντομα την υπολοίηση αυτής της ομάδος -επιτροπής.

πέμπτο θέμα mailing lists
Ο baskin θα αναλ´αβει να υλοποιήσει την mailing list της ομάδος δράσης.

πεμπτο θέμα GHS

Μετά από συζήτηση και την ψηφοφορία που ακολούθησε(8 ναι, 4 όχι) αποφασίστηκε να θέσουμε στα μέλη το παρακάτω ζήτημα:
Θεωρείτε ότι θα πρέπει να βγάλουμε μία ανακοίνωση για την καταπάτηση των δικαιωμάτων (ανωνυμία κλπ κλπ) των συλληφθέντων της ομάδας Greek Hacking Scene μετά τις ενέργειες που τους αποδίδονται;
Με ανάρτηση του παρακάτω θέματος, η ανάρτηση ζητήθηκε και έγινε από τον baskin
viewtopic.php?f=6&t=645

Τέλος κλείσαμε τη διάσκεψη με ορισμό επόμενης τηλεδιάσκεψης τη Πέμπτη 8/Μαρτίου στις 22.00 mumble.
Να επισημάνω ότι θα ενημερωθούν τα μέλη γία τυχόν αλλαγή της διάσκεψης λόγω εξελίξεων στο θέμα εκλογών.
Επίσης στη δευτερη τηλεδιάσκεψη είχαμε 9 απόντες και υπήρξαν 12 παρόντες.
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες