συγνώμη για την κριτική

rama45
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 10:29

συγνώμη για την κριτική

Δημοσίευσηαπό rama45 » 08 Ιαν 2012, 10:43

Αλλά, επειδή το περιμένω πολύ καιρό το κώμμα σας και διάβασα για αυτό ενθουσιασμένος. Οι πληθώρα των ιδεών σας είναι πάνω σε πληροφωρικά θέματα τα οποία είναι κατε εμέ δεύτερα σε σχέση με το τι με απασχολεί. δεν με νοιάζει αν ο μπλογκερ είναι ανώνημος για να μου πει χωρίς στοιχία ότι κάτι είναι λαθεμένο ή ότι κάτι είναι αλλιώς από ότι δείχνουν τα στοιχία. με νοιάζει μια ιδέα για αδιαφάνεια με νοιάζει το πως το κράτος θα σταματίσει να είναι αδήφαγο τέρας και θα μικρίνει χωρίς να σκοτώσει την οικονομία μας για χρόνια. γενικά δεν είμαι εγώ αυτός με τις ιδέες, αλλά είμαι αυτός που αγανακτισμένα περιμένει κάτι ελπιδοφόρο και όχι κάτι να ξεκινάει με τα δικαιόματα των μπλόγκερς και τις διαλύσεις των μονοπολείων. παρεπιπτώντος όσα μονοπόλεια γνωρίζω εγώ στην Ελλάδα με τις λίγες μου γνώσεις είναι ΔΕΚΟ. δυστηχώς αν δεν σας περίμενα θα έλεγα ένα εντάξει ότι πείτε αλλά έχω απογοιτευτεί αρκετά και έρπεπε να το πω. κάτι το οποιό θα έβαζε την Ελλάδα μας πάλι μπρωστά, και τους Έλληνες πάλι περίφανους. μπορεί να το βλέπω από λάθος οπτική. αλλά ξέρω τα εξείς, ότι δεν γίνετε χωρίς πόνο να σωθείς και όποιος σου το υπόσχετε σου λέει ψέματα, ξέρω ότι δεν γίνετε αυτός που σε έβαλε στο πρόβλημα να σε βγάλει κιόλας και επίσης ξέρω ότι αυτός που δεν έχει ιδέα από το πρόβλημα δεν μπορεί να το λύσει. δεν νομίζω ότι νοιάζει και κανέναν η άποψη μου. νομίζω κιόλας ότι μέσα στην μέρα θα έχει πάει στην σελλίδα 2 με 0 σχόλια αλλά όταν ο "εχθρός" είναι πολιδιάστατος και δύσκολος να αντιλιφθεί, όπως είναι σε μια κρίση, τότε οι λύσεις ή είναι άστοχες ή καταστροφικές. αυτά καλημέρα σας.

nellos siakavaras
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 07 Ιαν 2012, 10:17

Re: συγνώμη για την κριτική

Δημοσίευσηαπό nellos siakavaras » 08 Ιαν 2012, 11:02

ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ ΦΙΛΕ ΠΑΛΕΨΕ!!!!

rama45
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 10:29

Re: συγνώμη για την κριτική

Δημοσίευσηαπό rama45 » 08 Ιαν 2012, 11:12

κύριε σιακαβάρα, δούλευα 2 χρόνια είμαι πολύ νέος ακόμα σπουδάζω και δόξα τον θεό είμαστε καλά ακόμα και δεν έχουμε στεριθεί ακόμα όπως βλέπω πολλές οικογένειες συνανθρώπων μου. παιδιά Ελλήνων να παιθένουν από ασιτία. μου έρχετε να βάλω τα κλάμματα για την χώρα μου. δεν μιλάω καν για τον εαυτό μου και για το αν έχουν γκρεμιστεί όλα μου το όνειρα και "ψάχνομαι".

'εκλεγα που δεν είχα παπούτσια όσπου είδα κάποιον χωρίς πόδια, ταιριάζει εδώ. μακάρι να έχω άδικο ποιό πάνω και κάτι να γίνει μέσα από εδώ. αλλά η κατάσταση είναι άσχημη και οι καιροί σκοτεινοί.

Vidopoulos
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 03 Ιαν 2012, 19:32
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Επικοινωνία:

Re: συγνώμη για την κριτική

Δημοσίευσηαπό Vidopoulos » 09 Ιαν 2012, 01:07

Α) Το κράτος ειμαστε εμεις. ΑΝ ποτε το καταλαβουμε ισως και να αλαξει.

Β) Η microsoft δεν ειναι μονοπώλιο; Ο ΟΤΕς και που δεν ειναι μονοπώλιο στη παροχή ιντερνετς δεν ειναι ο βασικος που περναει τα καλώδια κτλ κτλ; ΤΟ ΓΑΛΑ δεν ειναι καρτελ; οκ.. οχι μονοπώλιο... πολοι μαζι που ειναι μονοπώλιο... ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ δεν εχουν μονοπώλια; Και στο κάτω κάτω... ΑΝ το κρατος ηταν των πολιτών, οι ΔΕΚΟ θα ηταν δικες μας, αρα... ποιο μονοπώλιο;

Τε σπα...

Θα δουμε...


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες