Πως βλέπετε πιθανή ομιλία;

vaggelisz
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 07 Φεβ 2012, 12:35
Τοποθεσία: Χανιά

Re: Πως βλέπετε πιθανή ομιλία;

Δημοσίευσηαπό vaggelisz » 07 Φεβ 2012, 19:43

SilindeElendil έγραψε:Να το θεσω διαφορετικα ακομα και αν εμφανιστεις ως επαγγελματιας του χωρου παραμενεις υπευθυνος επικοινωνιας του κομματος πειρατων δεν ειναι κατι που προσωρινα μπορεις να ''αναστειλεις''.Και σε καθε περιπτωση ειναι αναγκαια η εκδοση ενος δελτιου τυπου πριν απο την ημεριδα με την οποια θα ενημερωνουμε τα μεσα οτι στο κομμα πειρατων θεωρουμε καθηκον μας την ενημερωση ολων των νεολαιων των κομματων σχετικα με θεματα ιντερνετ-νεων τεχνολογιων και φυσικα ειμαστε ανοικτοι σε παρομοιες προσκλησεις απο καθε νεολαια.


Συμφωνώ απόλυτα.

steliosge
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 22 Ιαν 2012, 19:50
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πως βλέπετε πιθανή ομιλία;

Δημοσίευσηαπό steliosge » 07 Φεβ 2012, 20:56

crisal έγραψε:Εισαι ενας γνωστης του Θέματος ACTA και Υπεύθυνος επικοινωνίας του Κομματος πειρατων.Σε φωναξαν για μια ομιλια. Το ποιος σε φώναξε λίγο μας ενδιαφέρει.

Φυσικά και θα συστηθείς σαν Υπεύθυνος επικοινωνίας του κόμματος πειρατών αλλα δεν θα επεκταθείς καθόλου εκτός και αν σε ρωτήσουν.

Δεν πρέπει να είναι "πολιτική" ομιλία αλλα ομιλία σχετικά με το ACTA. Μόνο έτσι θα κάνουμε κάποιους αθρώπους από το κοινό να "σκεφτούν"


Αυτή ακριβώς είναι και η δική μου άποψη.

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: Πως βλέπετε πιθανή ομιλία;

Δημοσίευσηαπό agelos » 07 Φεβ 2012, 21:14

κατ αρχας φυσικα και "πρεπει" να πας. αλλα να μιλήσεις καθαρα και μόνο για την ημερα κατα του ACTA.πιστευω οτι καλυτερα ειναι να πας με μπλουζακι και σας εκπροσωπος επικοινωνιας πειρατων ελλαδας. δεν συζηταω σε συνεργασια η κοινη διαδηλωση εκτος κι αν δεν υπάρχουν σημα της πασπ. οη ομιλια ομως θα πρεπει να διοργωνθει ωστε να αφηνει υπονοουμενα για την κινηση που οργανωνουμε και να δωσουμε το ερεθισμα σε οσους ακουσουν να θελησουν να τσεκαρουν αυτο το νεο κομμα...
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

elrinio75
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 03:25

Re: Πως βλέπετε πιθανή ομιλία;

Δημοσίευσηαπό elrinio75 » 07 Φεβ 2012, 22:29

Δεν έχουμε να κρύψουμε κάτι. Επειδή δεν γίνεται να διαχωριστούν οι ιδιότητες σου, ακόμη και σαν αντιπρόσωπος των ελλήνων κυνηγών να πας, αν θέλουν να το εκμεταλλευτούν πολιτικά θα σε εμφανίσουν σαν Εκπρόσωπο των Πειρατών. Έτσι με bold.

Δεν καταλαβαίνω πως και δεν κάλεσαν κανέναν δικό τους. Αλλά το πιθανότερο να έφευγε σαν αυγόπιτα. Υπάρχει κυνηγητική περίοδος για πολιτικούς έξω.

Το πρόβλημα μας δεν είναι η νεολαίες, αλλά πως χρησιμοποιούνται για να στηρίζουν τα κόμματα σαν κοματικός στρατός. Οι νεολαίες προτείνουν και τα κόμματα διαφωνούν σε κάθε τι καινούργιο. Οι νέοι πρέπει να είναι μαζί μας, ακόμα και αν ψηφίζουν ΠΑΣΠ. Εκτός αν τους αρέσει αυτό που βλέπουν τριγύρω τους.

Θα πρότεινα να πας με μπλουζάκι Πειρατή. Οι Πειρατές πάμε παντού όταν μας καλούν, κάνουμε άνοιγμα στην κοινωνία. Απλά τόνισε ότι μας ενδιαφέρει να ενημερώσουμε όλους τους Έλληνες, όλες τις παρατάξεις και τους συλλόγους και ειδικά αυτούς που απέχουν.
"We Are the Borg. You Will be Assimilated. Resistance is Futile."

SpecialK
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 07 Ιαν 2012, 13:44

Re: Πως βλέπετε πιθανή ομιλία;

Δημοσίευσηαπό SpecialK » 08 Φεβ 2012, 01:08

Και εγώ θεωρώ ότι πρέπει να πας:
Με μπλουζάκι πειρατών
Ως εκπρόσωπος του Κόμματος Πειρατών Ελλάδας
Να μιλήσεις για την ACTA.

Αν σε ρωτήσουν για το κόμμα, φυσικά και θα μιλήσεις.
Δεν νομίζω ότι έχουμε κάτι να χάσουμε.

Ωραία ιδέα και για την έκδοση δελτίου τύπου.
Δεν είμαστε αριστεροκεντροδεξιοί. Δεν έχουμε κόμπλεξ. Δεν φοβόμαστε. Είμαστε Πειρατές

spqx
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 20:48
Τοποθεσία: Ξάνθη
Επικοινωνία:

Re: Πως βλέπετε πιθανή ομιλία;

Δημοσίευσηαπό spqx » 08 Φεβ 2012, 09:40

Μια εμφάνιση είναι πάντα καλή, ειδικά όταν πρόκειται για επιστημονικά θέματα. Είναι μια καλή ευκαιρία (εύχομαι να δοθούν και άλλες παρόμοιες στο μέλλον) για το κόμμα να ακουστεί. Γνώμη μου είναι πως αν κατέβεις με μπλουζάκι θα προκαλέσεις αρνητική αντίδραση. Θα είναι σα να πήγαινες στην ΚΝΕ με σημαία του πασοκ, μετά μην περιμένεις και πολλά... Ο σκοπός είναι να μιλήσεις για την ACTA σαν επιστήμονας αυτό είναι το κύριο και για αυτό σε κάλεσαν. Στο περιθώριο της ομιλίας μπορείς να αναφερθείς και στους πειρατές. Έτσι θα αποκομίσεις καλά σχόλια για την ομιλία σου και κυρίως περιέργεια για τους πειρατές, που νομίζω ότι είναι ό,τι περισσότερο μπορούμε να πάρουμε από μια στρατευμένη - κομματική νεολαία.
SPQX: Ο λαός και η σύγκλητος της Ξάνθης

crisal
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 698
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 01:51
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Πως βλέπετε πιθανή ομιλία;

Δημοσίευσηαπό crisal » 08 Φεβ 2012, 10:07

συμφωνω και εγω σε αυτο. Με μπλουζακι θα προκαλεσεις αρνητικη αντιδραση. Απλη αναφορα στους πειρατες ειναι αρκετη. Το μηνυμα μας θα το περασουμε.

koskin53
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 31 Ιαν 2012, 20:04
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πως βλέπετε πιθανή ομιλία;

Δημοσίευσηαπό koskin53 » 09 Φεβ 2012, 15:14

Και εγώ συμφωνώ απόλυτα με την θέση του φίλου και μέλους από την Ξάνθη.

Z53
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 224
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 20:50

Re: Πως βλέπετε πιθανή ομιλία;

Δημοσίευσηαπό Z53 » 10 Φεβ 2012, 21:23

Συμφωνώ με τον crisal
crisal έγραψε:Εισαι ενας γνωστης του Θέματος ACTA και Υπεύθυνος επικοινωνίας του Κομματος πειρατων.Σε φωναξαν για μια ομιλια. Το ποιος σε φώναξε λίγο μας ενδιαφέρει.

Φυσικά και θα συστηθείς σαν Υπεύθυνος επικοινωνίας του κόμματος πειρατών αλλα δεν θα επεκταθείς καθόλου εκτός και αν σε ρωτήσουν.

Δεν πρέπει να είναι "πολιτική" ομιλία αλλα ομιλία σχετικά με το ACTA. Μόνο έτσι θα κάνουμε κάποιους αθρώπους από το κοινό να "σκεφτούν"


Για το μπλουζάκι δεν είμαι σίγουρος. Μάλλον όχι. Αφού θα συστηθείς ως Υπεύθυνος επικοινωνίας του Κομματος πειρατών μάλλον περιττεύει. Γιατί σίγουρα θα γίνει κάποια κουβέντα για το κόμμα μας, οπότε το τι θα πεις (και το πως θα το πεις) έχει μεγαλύτερη σημασία από το τι θα φοράς.
Ζαννής Φραγκάκης (Αρχιτέκτονας)

LouisaT
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 13 Ιαν 2012, 15:25

Re: Πως βλέπετε πιθανή ομιλία;

Δημοσίευσηαπό LouisaT » 10 Φεβ 2012, 22:19

Νομίζω να πας. Να μιλήσεις. Να σε συστήσουν ως υπεύθυνο επικοινωνίας τους Κόμματος Πειρατών. Το αν θα επεκταθείς περαιτέρω νομίζω πως εξαρτάται από το τί θα ειπωθεί. Εάν γίνουν ερωτήσεις για το κόμμα, δεν μπορείς δα να πεις «δεν σας λέω». Το μπλουζάκι, νομίζω, περιττεύει.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες