Τόπος Συνεδρίου

Συντονιστές: mankasp, zio_donnie, Z53

Πού να γίνει το συνέδριο?

Το δημοψήφισμα λήγει στις 12 Ιούλ 2012, 00:44

Αθήνα
54
71%
Βόλος/Πήλιο
3
4%
Θεσσαλονίκη
8
11%
Χαλκίδα
5
7%
Λευκό
6
8%
 
Σύνολο ψήφων: 76

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Τόπος Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό adrian » 11 Ιούλ 2012, 00:44

Ψηφοφορία για το πού θα γίνει το επερχόμενο συνέδριο, μεταξύ των προτάσεων που ακούστηκαν εδω: viewtopic.php?f=132&t=1940
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

piratiko.org
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 19:09
Επικοινωνία:

Re: Τόπος Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό piratiko.org » 11 Ιούλ 2012, 01:32

Mariotti (ATHENS)
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές. Οι επίσημες θέσεις βρίσκονται στο http://www.pirata.gr
My Blog: http://www.pressfree.net
Γιώργος

Στάθης Λειβαδίτης
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: 23 Απρ 2012, 00:27

Ψηφίζω Χαλκίδα

Δημοσίευσηαπό Στάθης Λειβαδίτης » 11 Ιούλ 2012, 16:36

Δεν ξέρω γιατί δεν μπορώ να ψηφίσω, το σύστημα δεν με αναγνωρίζει ως μέλος! Παρακαλώ υπολογίστε στη Χαλκίδα +1 ψήφο από εμένα. Ευχαριστώ.
Τελευταία επεξεργασία από 2 και Στάθης Λειβαδίτης, έχει επεξεργασθεί 11 φορά/ες συνολικά

Στάθης Λειβαδίτης
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: 23 Απρ 2012, 00:27

Πάμε Χαλκίδα για Συνέδριο

Δημοσίευσηαπό Στάθης Λειβαδίτης » 11 Ιούλ 2012, 16:40

Αγαπητές/οί Πειρατίνες και Πειρατές
Σχετικά με την πόλη που θα φιλοξενήσει το 1ο Συνέδριο μας, θα ήθελα να σας ενημερώσω για τα εξής:

Η πρόταση που κατέθεσα στη 2η e-συνεδρίαση που έγινε στο mumble και αφορά την υποψηφιότητα της Χαλκίδας έγινε με την οπτική της αποκέντρωσης, δεν μπορεί να γίνονται όλα συνέχεια στην Αθήνα, επίσης ότι βρίσκεται περίπου 40 λεπτά μακριά από το κέντρο της Αθήνας και όσοι έρχονται από Βόρεια ή και Νότια, δεν χρειάζεται να περάσουν από την Αθήνα, μπορούν να κατευθυνθούν προς Λαμία και να φτάσουν εύκολα στη Χαλκίδα και τέλος είναι παραθαλάσσια πόλη, που εκτός από το πειρατικό πνεύμα που διέπει την πόλη, θα είναι και μια ευκαιρία για απόδραση για τα μέλη που μένουν στην Αθήνα. Άλλωστε, η Χαλκίδα είναι αγαπημένος προορισμός Σαββατοκύριακου για πολλούς Αθηναίους όλο το χρόνο. Περνώντας κάποιος τις γέφυρες της Χαλκίδας στην ουσία βρίσκεται σε νησί, στη νήσο της Εύβοιας!

Μέχρι στιγμής έχω πραγματοποιήσει μερική έρευνα αγοράς για τα ξενοδοχεία και τους χώρους που μπορεί να πραγματοποιηθεί το Συνέδριο. Χαμηλότερη τιμή ανά δίκλινο, είναι η προσφορά των 74 ευρώ με πρωινό (37 ευρώ ανά άτομο), από το ξενοδοχείο Best Western Lucy Hotel που βρίσκεται στην παραλία Χαλκίδας, μπροστά στο φαινόμενο της εναλλαγής των νερών (τρελά νερά) κάθε 6 ώρες. Η αναζήτηση προσφορών δεν έχει ολοκληρωθεί και μπορεί να προκύψουν χαμηλότερες από την προαναφερθείσα.

Το Συνέδριο μπορεί να φιλοξενηθεί είτε στο αμφιθέατρο είτε στην αίθουσα συνεδριάσεων του μεγάρου της Περιφερειακής Ενότητας Εύβοιας, όπου υπάρχουν όλες οι εγκαταστάσεις για τις απαιτήσεις ενός Συνεδρίου (μικροφωνική εγκατάσταση, κάμερες, προτζέκτορας, δυνατότητα μετάδοσης μέσω διαδικτύου, κλιματισμός, διαθέτει καφετέρια-μπαρ) και συνεδριάζουν εκεί το Δημοτικό Συμβούλιο του Δήμου Χαλκιδέων αλλά και το Περιφερειακό Συμβούλιο της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας. Το μέγαρο βρίσκεται περίπου 2 χιλιόμετρα από το ξενοδοχείο, 5 λεπτά με το αυτοκίνητο. Το εν λόγω ξενοδοχείο διαθέτει αίθουσες συνεδριάσεων με όλο τον απαραίτητο εξοπλισμό, όμως το κόστος για τη χρήση τους είναι υψηλό.

Όσον αφορά τις εκδηλώσεις που είναι πιθανόν να πραγματοποιηθούν κατά τη διάρκεια του Συνεδρίου, σε συνεννόηση με το κέντρο «Οδός Ονείρων», όπου γίνονται συναυλίες καθ όλη τη διάρκεια της χρονιάς με μεγάλα ονόματα (ενδεικτικά αναφέρω ότι το χειμώνα παρέλασαν από το πάλκο του κέντρου Γιάννης Αγγελάκας, Διονύσης Σαββόπουλος, Θάνος Μικρούτσικος, Ελεονώρα Ζουγανέλη, Σωκράτης Μάλαμας κλπ.) είναι δυνατόν να προγραμματίσουμε συναυλία π.χ. με τον Βασίλη Παπακωνσταντίνου χωρίς ιδιαίτερο οικονομικό κόστος για το Κόμμα Πειρατών Ελλάδας. Μένει η απ’ ευθείας συνάντηση και συζήτηση με τον ιδιοκτήτη του κέντρου (βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην Κύπρο) για περισσότερες λεπτομέρειες και καλύτερη άποψη για το θέμα. Η «Οδός Ονείρων» βρίσκεται σε απόσταση 3-5 λεπτών με τα πόδια από το παραλιακό ξενοδοχείο.

Τέλος στην περίπτωση της διοργάνωσης έκθεσης π.χ. πειρατικού τύπου, υπάρχει η δυνατότητα να γίνει στο Κόκκινο Σπίτι, σήμα κατατεθέν της Χαλκίδας, όπου γίνονται πάρα πολλές εκθέσεις ζωγραφικής, φωτογραφίας, κοσμήματος, γλυπτικής κλπ.

Σας ευχαριστώ και σας χαιρετώ πειρατικά, Στάθης Λειβαδίτης.

Ελευθερία Κανέλλη
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2012, 17:14

Re: Τόπος Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό Ελευθερία Κανέλλη » 11 Ιούλ 2012, 17:19

Ψηφίζω τη Χαλκίδα για πόλη διεξαγωγής του 1ου Συνεδρίου του Κόμματος Πειρατών Ελλάδας. Είμαι μέλος του Κόμματος, αλλά δεν ξέρω γιατί το σύστημα δεν με αναγνωρίζει. Παρακαλώ υπολογίστε +1 ψήφο στη Χαλκίδα. Ευχαριστώ.

kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: Τόπος Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό kailor » 11 Ιούλ 2012, 17:32

Ελευθερία Κανέλλη έγραψε:Ψηφίζω τη Χαλκίδα για πόλη διεξαγωγής του 1ου Συνεδρίου του Κόμματος Πειρατών Ελλάδας. Είμαι μέλος του Κόμματος, αλλά δεν ξέρω γιατί το σύστημα δεν με αναγνωρίζει. Παρακαλώ υπολογίστε +1 ψήφο στη Χαλκίδα. Ευχαριστώ.


Για να σε αναγνωρίσει πρέπει να έχεις βάλεις το ίδιο email εδώ στο φόρουμ με αυτό που έχεις κάνει την αίτηση σου στο κόμμα των Πειρατών.

Για να αλλάξεις το email σου μπορείς να το κάνεις από τον "Πίνακα Ελέγχου Μέλους" πάνω αριστερά εδώ στο φόρουμ.

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Ψηφίζω Χαλκίδα

Δημοσίευσηαπό baskin » 11 Ιούλ 2012, 18:11

Στάθης Λειβαδίτης έγραψε:Δεν ξέρω γιατί δεν μπορώ να ψηφίσω, το σύστημα δεν με αναγνωρίζει ως μέλος! Παρακαλώ υπολογίστε στη Χαλκίδα +1 ψήφο από εμένα. Ευχαριστώ.


Δεν υπάρχει τρόπος να σε υπολογίσει κανείς, εδώ στο forum. Θα πρέπει να επικοινωνήσεις με τον yiannis για την ενεργοποίηση σου.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

theofanis1987
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: 17 Οκτ 2011, 23:15

Re: Τόπος Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό theofanis1987 » 11 Ιούλ 2012, 18:48

Αθήνα δαγκωτό

plessas
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:50
Επικοινωνία:

Re: Τόπος Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό plessas » 11 Ιούλ 2012, 18:49

Λευκό μέχρι να παρουσιαστούν οι τελικές προτάσεις για κάθε πόλη (προτεινόμενος χώρος, κόστος, προσφορές ξενοδοχείων κλπ).
Οι θέσεις που εκφράζω είναι προσωπικές. Περισσότερα για μένα στο ιστολόγιό μου: http://plessas.info

kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: Τόπος Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό kailor » 11 Ιούλ 2012, 19:09

για τιμές δωματίων σίγουρα θα βρείτε πολύ καλές εδώ: http://www.booking.com

προσωπικά είχα βρει για 4 βραδιές στην Νάουσα Πάρου, δεύτερη εβδομάδα πάσχα πριν 3 χρόνια, με 22 € την βραδιά....


Πάντως προσωπικά ψηφίζω Αθήνα γιατί έχω να μείνω δωρεάν αλλά μπορώ να κάτσω και 1 - 2 μέρες παραπάνω για να κάνω και άλλες δουλειές.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 4 και 0 επισκέπτες