Παρουσίαση των υποψηφίων στην Τηλεόραση της ET1

Συζήτηση για διάφορες δράσεις που μπορούμε να κάνουμε
SilindeElendil
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 11:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Παρουσίαση των υποψηφίων στην Τηλεόραση της ET1

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 04 Μάιος 2012, 12:58

Ηταν τελικα εντος στοχων παρα τις αναφορες που πηραμε απο μερικους που ηταν εκει για μια οχι και τοσο καλη παρουσιαση.Μερικες παρατηρησεις μονο απο μενα:Ο συνπειρατης(sic) Γιωργος Μισουλης αναφερομενος στο περιβαλον εξεφρασε μια-δυο προσωπικες αποψεις που δεν με εκφραζουν.Για παραδειγμα δεν πιστευω στην υστερια των οικολογων οτι οι ποροι του πλανητη τελειωνουν(αμφιλεγομενο ζητημα).Η Λουιζα ηταν εξαιρετικη στον τομεα που κληθηκε να καλυψει(παιδεια),ειπε ακριβως οτι επρεπε να ειπωθει.Ο Δημητρης Ζαππας ηταν επισης πολυ καλος στο θεμα που αναπτυξε.Δεν καταλαβα τι θεμα πραγματευθηκε ο Σταθης Λειβαδιτης(μαλλον απλα μιλησε γενικα)αλλα ηταν ενθουσιωδης λογος με πολυ ''πειρατικο παθος''.Ο τελευταιος ομιλητης (του οποιου το ονομα δεν συγκρατησα)ειπε αληθειες που τις ξερει η αγορα αλλα κανεις δεν την ακουει.Αυτα απο μενα ελπιζω my two cents να βοηθησουν για την συνεχεια.Πειρατικα παντα. :D
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: Παρουσίαση των υποψηφίων στην Τηλεόραση της ET1

Δημοσίευσηαπό James » 04 Μάιος 2012, 13:02

Τελευταίος μίλησε ο Θόδωρος Τζουβέκας, Β´ Πειραιά
ΟΥΦ μου έφυγε ένα άγχος τώρα που μας είδα ..........
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Παρουσίαση των υποψηφίων στην Τηλεόραση της ET1

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 04 Μάιος 2012, 13:30

Και μία ερώτηση ακραία αλλά βάσιμη:
Τι θα γινόταν αν κάποιος υποψήφιος, ανέβαινε και μιλούσε, τελείως, εκτός θέματος. π.χ. για τον Ολυμπιακό;
Θέλω να πω, πως βάσει των αρχών μας, και αφού πρόκειται για δημόσιες τοποθετήσεις, δεν θα έπρεπε να έχουμε μια "εικόνα" του τι θα πουν;
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: Παρουσίαση των υποψηφίων στην Τηλεόραση της ET1

Δημοσίευσηαπό James » 04 Μάιος 2012, 13:33

laskaris_vasilis έγραψε:Και μία ερώτηση ακραία αλλά βάσιμη:
Τι θα γινόταν αν κάποιος υποψήφιος, ανέβαινε και μιλούσε, τελείως, εκτός θέματος. π.χ. για τον Ολυμπιακό;
Θέλω να πω, πως βάσει των αρχών μας, και αφού πρόκειται για δημόσιες τοποθετήσεις, δεν θα έπρεπε να έχουμε μια "εικόνα" του τι θα πουν;

Για τον ολυμπιακό επιτρέπεται!
Γιά τα αλλά, τα λέμε...
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net

Γουδέος Κώστας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 04 Φεβ 2012, 11:33

Re: Παρουσίαση των υποψηφίων στην Τηλεόραση της ET1

Δημοσίευσηαπό Γουδέος Κώστας » 04 Μάιος 2012, 13:36

Για θέματα ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ υιοθετούντε Απριλιανες μέθοδοι.Μην τα ισοπεδώνουμε όλα. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
<μόνοι γὰρ τόν τε μηδὲν τῶνδε μετέχοντα οὐκ ἀπράγμονα, ἀλλ' ἀχρεῖον νομίζομεν>
Γιατί είμαστε ο μόνος λαός που αυτόν που δε μετέχει στα κοινά δεν τον θεωρούμε φιλήσυχο αλλά άχρηστο.
Περικλέους επιτάφιος λόγος.

omissman
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 11 Ιαν 2012, 16:15
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Παρουσίαση των υποψηφίων στην Τηλεόραση της ET1

Δημοσίευσηαπό omissman » 04 Μάιος 2012, 13:41

Ειμαστε στο γραφειο με τη Λουϊζα, αφου επιστρεψαμε απο το ραντεβου με τον ΟΑΣΕ το οποιο πηγε καταπληκτικα, και
ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΝΑ ΣΗΚΩΝΟΥΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΑ !!!

Μας τηλεφωνουν απο πολεις και περιοχες οπου δεν εχουμε υποψηφιο, δηλωνουν ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟΙ απο αυτο που ειδαν και πολυ στενοχωριουνται οταν μαθαινουν οτι δυστυχως δεν μπορουν να μας ψηφισουν !!!

ΣΗΜ. οι πεπερασμενοι ποροι του πλανητη στους οποιους αναφερθηκα ειναι κοινος τοπος σε ΟΛΟΥΣ τους σοβαρους οικονομολογους και οχι μονο στους οικολογους ! Στην επιτροπη για το περιβαλλον εχουμε αναφερθει και σε αυτο το θεμα.
Για περισσοτερες και τεκμηριωμενες πληροφοριες στο εξαιρετικο βιβλιο του ΤΙΜ JACKSON : ΕΥΗΜΕΡΙΑ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗ.
Νέες "πειρατικές" αρχές :
1. Δρυός πεσούσης πας "πειρατής" ξυλεύεται
2. Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός από τους ευεργετηθέντες ΑΧΑΡΙΣΤΟΥΣ
3. Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα , στο τέλος τον τρώνε οι κότες

SilindeElendil
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 11:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Παρουσίαση των υποψηφίων στην Τηλεόραση της ET1

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 04 Μάιος 2012, 13:45

omissman έγραψε:ΣΗΜ. οι πεπερασμενοι ποροι του πλανητη στους οποιους αναφερθηκα ειναι κοινος τοπος σε ΟΛΟΥΣ τους σοβαρους οικονομολογους και οχι μονο στους οικολογους ! Στην επιτροπη για το περιβαλλον εχουμε αναφερθει και σε αυτο το θεμα.
Για περισσοτερες και τεκμηριωμενες πληροφοριες στο εξαιρετικο βιβλιο του ΤΙΜ JACKSON : ΕΥΗΜΕΡΙΑ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗ.



Υπαρχει παντα ο αντιλογος απο επισης σοβαρους οικονομολογους αλλα οκ μην το κανουμε θεμα,συμφωνουμε οτι διαφωνουμε.Πειρατικα παντα ;)
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Παρουσίαση των υποψηφίων στην Τηλεόραση της ET1

Δημοσίευσηαπό mankasp » 04 Μάιος 2012, 13:56

Καταρχήν συγχαρητήρια.

Άκουσα με προσοχή τις ομιλίες γιατί πραγματικά ανησυχούσα μήπως κάποιος ξεφύγει από τις αρχές του κόμματος. Γιατί κακά τα ψέματα δεν γνωριζόμαστε όλοι και οι σχέσεις εμπιστοσύνης χτίζονται σίγα σιγά.

Μπορώ να πω πως όλες οι τοποθετήσεις των φίλων πειρατών ήταν μέσα στο πλαίσιο των αρχών μας. Τώρα αν για 1-2 πραγματάκια κάποιος επεκτάθηκε παραπάνω ή πρόσθεσε κάτι κτλ... δεν με πειράζει καθόλου στην παρούσα φάση.

Τις διαφωνίες μου τις αφήνω για τις εκφράσω στις αντίστοιχες επιτροπές και για το συνέδριο.


Υ.Γ. Ομολογώ πως σε κάποια φάση συγκινήθηκα :)
https://twitter.com/e_kastrinakis

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: Παρουσίαση των υποψηφίων στην Τηλεόραση της ET1

Δημοσίευσηαπό agelos » 04 Μάιος 2012, 14:31

υπαρχει καπου να το δουμε?
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

someuser12345

Re: Παρουσίαση των υποψηφίων στην Τηλεόραση της ET1

Δημοσίευσηαπό someuser12345 » 04 Μάιος 2012, 16:18

Παίδες, τώρα γύρισα σπίτι. Το είχα προγραμματίσει για εγγραφή. Θα αρχίσω το ανέβασμα εντός ολίγου.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 19 και 0 επισκέπτες