Προεκλογικες αφισες

Συζήτηση για διάφορες δράσεις που μπορούμε να κάνουμε
Rognan
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 15:33
Τοποθεσία: Ρόδος

Προεκλογικες αφισες

Δημοσίευσηαπό Rognan » 29 Απρ 2012, 04:32

Παροτι ειμαστε πλεων μολις μια βδομαδα μακρυα απο τις εκλογες, δεν εχουμε γεμισει ακομα με αφισες κομματων. Μεχρι εχτες ειχα δει μονο του ΚΚΕ του Συριζα και του Ανταρσια, σημερα ειδα και 2-3 ακομα.
ΔΕν ξερω αν ειναι πανελληνιο φαινομενο, αλλα στην πολη μου εχει καθιερωθει στις εκλογες να βγαζει ο δημος καποιες ξυλινες κατασκευες οπου μονο εκει μπορουν να αφησοκολουν οι υποψηφιοι.
Το ερωτημα μου ειναι, σε αυτα μπορει να παει οποιοσδηποτε και να κολισει μια αφισα ή πρεπει να υπαρχει προηγουμενη συνενοηση με τον δημο; Ειναι μια πολυ απλη δουλεια το να τυπωθουν μερικες αφισες και να κολιθουν στα αντιστοιχα σημεια, μπορουμε ομως να το κανουμε η πρεπει να υπαρχει καποια διαδικασια προηγουμενος; Ειναι αλλωστε ενας τροπος να μας μαθουν και ατομα που δεν χρησιμοποιουν ευρεος το internet.

pav
Δημοσιεύσεις: 1751
Εγγραφή: 09 Ιαν 2012, 16:30

Re: Προεκλογικες αφισες

Δημοσίευσηαπό pav » 29 Απρ 2012, 10:14

Έχεις δίκιο, επιτρέπεται μόνο σε σημεία καθορισμένα από το δήμο τα οποία μοιράζει στα διάφορα κόμματα.

Rognan
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 15:33
Τοποθεσία: Ρόδος

Re: Προεκλογικες αφισες

Δημοσίευσηαπό Rognan » 29 Απρ 2012, 14:45

Οποτε μπορει οποισδηποτε απο μας να παει να κολισει μια αφισα των πειρατων η πρεπει να υπαρχει συνενοηση με τον δημο;

pav
Δημοσιεύσεις: 1751
Εγγραφή: 09 Ιαν 2012, 16:30

Re: Προεκλογικες αφισες

Δημοσίευσηαπό pav » 29 Απρ 2012, 14:58

Χρειάζεται συνεννόηση ώστε να χρησιμοποιήσεις το χώρο που μας παραχωρήθηκε και όχι άλλου κόμματος (προσωπικά δεν γνωρίζω περισσότερα συγκεκριμένα για τη Ρόδο).

sirfun2
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: 15 Ιαν 2012, 22:26
Τοποθεσία: Σύρος

Re: Προεκλογικες αφισες

Δημοσίευσηαπό sirfun2 » 29 Απρ 2012, 16:41

μπράβο στον δήμαρχο σας πάντως!
εδώ ο σύριζα και το κκε δεν έχουν αφήσει ούτε κουτιά του οτέ-δεη ούτε τα κενά ανάμεσα στις σημάνσεις-πινακίδες των δρόμων!
η χρυσή αυγή ούτε έναν τοίχο χωρίς σπρέι!(εκσο ει κσαινει...) και η δημαρ έχει γεμίσει τον κόσμο με φωτοτυπήσεις(ναι παρακαλώ...ούτε καν της προκοπής φλάιερ) με τους υποψηφίους της!
αφού έχω την εντύπωση ότι και στην καράφλα του δημάρχου να πας και να κολλήσεις αφίσα, πάλι δεν θα ασχοληθεί κανείς!
anyway
παρόλο που είμαι κατά τις αφισοκόλλησης... όσοι το κάνουν, προσεκτικά θα πρότεινα μην πέσουμε στα ίδια χάλια!

Rognan
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 15:33
Τοποθεσία: Ρόδος

Re: Προεκλογικες αφισες

Δημοσίευσηαπό Rognan » 01 Μάιος 2012, 01:16

Επομενος ως μη μελος του κομματος φανταζομαι πως δεν μπορω να κανω κατι ε;
Ισως μπορει να γινει η συνενοηση απο τους υποψιφιους και οποιοι ειναι προθυμοι να βοηθισουν; Σαφως με νομιμους και αισθητικους τροπου και οχι σπρεΐ, αφισες σε ακυρα σημεια κλπ!


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 14 και 0 επισκέπτες