Πως μπορώ να βοηθήσω

Εδώ μπορείς να γράψεις πώς μπορείς να βοηθήσεις
anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Πως μπορώ να βοηθήσω

Δημοσίευσηαπό anestis » 15 Οκτ 2011, 23:54

Αφού κανείς δεν έγραψε σ' αυτό το τόπικ, ξεκινάω εγώ:

Μέχρι να φτάσουμε να έχουμε μια καλή ομάδα δημοσιογράφων
που να πιστεύουν στις αρχές των Πειρατών και να μπορούν να λειτουργήσουν Γραφείο Τύπου
θα μπορούσα να αναλάβω τα θέματα της Δημοσιότητας, των Δελτίων Τύπου κλπ
επειδή -χωρίς να είμαι επαγγελματίας δημοσιογράφος-
έχω δουλέψει τόσο στο ενημερωτικό ραδιόφωνο, όσο και στην περιφερειακή τηλεόραση
και έχω δει αρκετά πράγματα "από μέσα"...
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

piratiko.org
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 19:09
Επικοινωνία:

Re: Πως μπορώ να βοηθήσω

Δημοσίευσηαπό piratiko.org » 19 Οκτ 2011, 02:07

καλή σπέρα. εγώ μπορώ να βοηθήσω σε ότι αφορά περί θέματος ασφάλεια και ταξί (επειδή ήμουν 10 χρονια στην γερμανική αστυνομία) και δεuτερον με ότι έχει σχέση με εξωπολιτικά (k σε σχέση ελλάδος) θέματα. μιλάω απταίστως τα γερμανικά και είμαι επίσης μέλος στην γερμανικής PP. κατά tala προσπαθώ να διατηρείτο το community που έφτιαξα για το PP GR - and the Press communicator for the German Press! www.piratiko.org
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές. Οι επίσημες θέσεις βρίσκονται στο http://www.pirata.gr
My Blog: http://www.pressfree.net
Γιώργος

Sovjohn
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2011, 22:36

Re: Πως μπορώ να βοηθήσω

Δημοσίευσηαπό Sovjohn » 24 Νοέμ 2011, 22:54

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα,

Διαπίστωσα ότι ο server που φιλοξενεί το pirateparty.gr βρίσκεται στην Αμερική.

Προσφέρω, αν θεωρείτε ότι είναι χρήσιμο, εκ μέρους της εταιρείας μου, τα εξής:

1) Ανανέωση του .gr domain name στο κόστος (είμαστε καταχωρητής .GR)
2) Δωρεάν φιλοξενία σύμφωνα με το Πρόγραμμα Εταιρικής Ευθύνης μας. Αν αυτό γίνει αποδεκτό, το website θα φιλοξενείται στην Ευρώπη πλέον, και όχι στην Αμερική.
3) Μελλοντικά, μπορούμε να δούμε υπηρεσίες newsletter, search engine optimization, και οτιδήποτε άλλο web-related έχετε, με το μικρότερο δυνατό κόστος ή δωρεάν (δεν μπορώ να εγγυηθώ τα πάντα δωρεάν γιατί ορισμένα πράγματα απαιτούν υποδομές για να λειτουργήσουν σωστά, π.χ. newsletter σε πολλά e-mails θέλει δικό του mailserver για καλύτερα αποτελέσματα - προς αποφυγή παρεξηγήσεων).

Ευχαριστώ,

Γιάννης Ματζαβράκος

Yiannis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 587
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 12:47
Τοποθεσία: Athens

Re: Πως μπορώ να βοηθήσω

Δημοσίευσηαπό Yiannis » 25 Νοέμ 2011, 11:34

Καλημέρα φίλε Γιάννη,

Καλωσόρισες στην κοινότητα μας :)

Το hosting βρίσκεται σε ενα δικό μου reseller hosting account στην Αμερική. Για την ώρα είναι μάλλον OK εκει αλλά αν μεγαλώσουμε η προσφορά σου θα είναι σίγουρα πολύ χρήσιμη!
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές.

kassandra
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 14 Δεκ 2011, 12:35
Επικοινωνία:

Re: Πως μπορώ να βοηθήσω

Δημοσίευσηαπό kassandra » 14 Δεκ 2011, 13:20

καλήμερα
δεν έχω τίποτα τρομερές γνώσεις απλά μπορώ να φανώ χρήσιμη σε διάφορους τομείς όπως ας πούμε προώθηση θέσεων και υλικού έντυπου και ψηφιακού!!!
Αν μας δικάζανε για τα εγκληματικά λάθη που έχουμε διαπράξει εναντίον του εαυτού μας, λίγοι από μάς θα γλίτωναν την κρεμάλα.
Paul Eldridge, 1888-1982

odyssey
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 14 Δεκ 2011, 22:18

Re: Πως μπορώ να βοηθήσω

Δημοσίευσηαπό odyssey » 15 Δεκ 2011, 17:53

Ξέρω να φτιάχνω καφέ, να μαγειρεύω ορισμένα είδη εργένικης κουζίνας, να κάνω ποδήλατο, να τα κάνω μπάχαλο, να έχω διαρκώς αντίρρηση εκεί που για όλους τα πάντα είναι αυτονόητα .
Παρεμπιπτόντως, ξέρω λίγα ηλεκτρολογικά, λογιστικά, πρόσθεση και πολλαπλασιασμό, και να κλαδεύω, να σκάβω και να φυτεύω (αφού μου δείξουν).
Έχω διατελέσει μελισσοκόμος, τυροκόμος, έμπορος, λογιστής, manager, συνεταιριστής, καφετζής και γενικώς είμαι πολυτεχνίτης και σε λίγο ερημοσπίτης, λόγω φορολογικών μέτρων.
(Σήμερα, διακινώ παράνομα έντυπα, για τον άρτον τον επιούσιον και κάνω διάφορα θελήματα, διότι το τελευταίο ωραίον επάγγελμα του καφενείου παρασύρθηκε από την κατάρρευση της Lehmann Brothers).
Νομίζω πως αυτά δεν είναι προσόντα για μέλος ενός σοβαρού κόμματος, αλλά είναι ό,τι καλύτερο για τη θέση του πρωθυπουργού. (Δυστυχώς, δε με θέλουν για μέλος της Trilateral Commission).
Σε ένα πειρατικό, τα προσόντα αυτά παραπέμπουν απ' ευθείας στο αξίωμα του μούτσου.

Νομίζω, τέλος, πως αν δεν πάρουμε τον εαυτό μας στα σοβαρά, βλέπω το πειρατικό "αξιωματική αντιπολίτευση", με την πρώτη φορά. Η μεθεπόμενη, θα είναι και η τελευταία φορά, που θα γίνουν εκλογές, αν δεν προστατέψουμε ζωές, αξίες και όνειρα , "ψυχή τε και σώματι"...
«Δεν μπορούμε να λύσουμε τα προβλήματα μας, με τον ίδιο τρόπο σκέψης που χρησιμοποιήσαμε, όταν τα δημιουργήσαμε».
Albert Einstein

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: Πως μπορώ να βοηθήσω

Δημοσίευσηαπό adrian » 15 Δεκ 2011, 18:40

φιλε οδυσσεα,
αν εχεις την ορεξη και την ψυχη, τοτε χαλαλι ολες τις γνωσεις, τα ιστορικα και τα cv.
καλωσηλθες
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Πως μπορώ να βοηθήσω

Δημοσίευσηαπό anestis » 15 Δεκ 2011, 23:23

Παράνομα έντυπα; Τον ριζοσπάστη δηλαδή; :-)

Λοιπόν αυτά δεν είναι για μούτσος, είναι για πρωθυπουργός, . Ο άλλος δηλαδή, που τάχα σκούπισε τη Στοκχόλμη, καλύτερος ήταν; :D


odyssey έγραψε:(Σήμερα, διακινώ παράνομα έντυπα, για τον άρτον τον επιούσιον και κάνω διάφορα θελήματα, διότι το τελευταίο ωραίον επάγγελμα του καφενείου παρασύρθηκε από την κατάρρευση της Lehmann Brothers).
Νομίζω πως αυτά δεν είναι προσόντα για μέλος ενός σοβαρού κόμματος, αλλά είναι ό,τι καλύτερο για τη θέση του πρωθυπουργού. (Δυστυχώς, δε με θέλουν για μέλος της Trilateral Commission).
Σε ένα πειρατικό, τα προσόντα αυτά παραπέμπουν απ' ευθείας στο αξίωμα του μούτσου.
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

aaatos
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 24 Δεκ 2011, 08:38

Re: Πως μπορώ να βοηθήσω

Δημοσίευσηαπό aaatos » 24 Δεκ 2011, 08:41

me lene angelo kai mporo na boithiso se themata pliroforikis mias kai asxoloumai epaggelmatika me ton xoro edo kai kairo. An xreiasteite kati peite mou!

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Πως μπορώ να βοηθήσω

Δημοσίευσηαπό baskin » 24 Δεκ 2011, 12:35

Γεια σας και από εμένα.

Είμαι Μηχανικός Δικτύων και Συστημάτων, με μεγάλη εμπειρία σε servers, networks, security και γενικά στην πληροφορική. Επίσης διαχειρίζομαι κάποιες ιστοσελίδες, οπότε έχω αρκετή εμπειρία σε συστήματα CMS, forums κλπ.

Κάνω και πολύ καλά ψητά στα κάρβουνα.

Στράτος.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες