4η συνάντηση για πάτρα

Tritonio
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:31

Re: 4η συνάντηση για πάτρα

Δημοσίευσηαπό Tritonio » 23 Φεβ 2012, 10:23

Θέλετε όσοι έχουμε όρεξη να μαζευτούμε ανεξάρτητα από την κυρίως συνάντηση κάπου με laptop και να σας βοηθήσω με οτιδήποτε σχετικό με κρυπτογράφηση και ανωνυμία θέλετε;
Θα σας φτιάξω GPG κλειδιά, θα σας δείξω πως τα χρησιμοποιούμε, χαζεύουμε λίγο στο Freenet και στο Tor να έχετε μια ιδέα τι παίζει με αυτά κλπ.
Και αν δεν παίζουν laptop δεν πειράζει βλέπετε την διαδικασία σε κάποιου άλλου.
Αν το κάνουμε μόνο στο tag μπορούμε που έχει πρίζες με το κιλό.
Τι λέτε; Δεν έχω πρόβλημα να σας τα δείχνω και σε έναν έναν αν θέλετε σε διαφορετικές συναντήσεις. Οπότε όποιος έχει όρεξη ας μου στείλει ένα PM ή ας πει εδώ να κανονίσουμε.

Αν δεν ξέρετε καν γιατί πράγματα μιλάω ακόμα καλύτερα. ;)
My signature was big so I made a page out of it: http://bit.ly/trtsig

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: 4η συνάντηση για πάτρα

Δημοσίευσηαπό agelos » 23 Φεβ 2012, 11:35

Tritonio έγραψε:Θέλετε όσοι έχουμε όρεξη να μαζευτούμε ανεξάρτητα από την κυρίως συνάντηση κάπου με laptop και να σας βοηθήσω με οτιδήποτε σχετικό με κρυπτογράφηση και ανωνυμία θέλετε;
Θα σας φτιάξω GPG κλειδιά, θα σας δείξω πως τα χρησιμοποιούμε, χαζεύουμε λίγο στο Freenet και στο Tor να έχετε μια ιδέα τι παίζει με αυτά κλπ.
Και αν δεν παίζουν laptop δεν πειράζει βλέπετε την διαδικασία σε κάποιου άλλου.
Αν το κάνουμε μόνο στο tag μπορούμε που έχει πρίζες με το κιλό.
Τι λέτε; Δεν έχω πρόβλημα να σας τα δείχνω και σε έναν έναν αν θέλετε σε διαφορετικές συναντήσεις. Οπότε όποιος έχει όρεξη ας μου στείλει ένα PM ή ας πει εδώ να κανονίσουμε.

Αν δεν ξέρετε καν γιατί πράγματα μιλάω ακόμα καλύτερα. ;)


αν και δεν ειναι κακη ιδεα γραψε καπου τις ιδεες σου. τι θελεις να μας δειξεις και που θα μας ειναι χρησιμα, σε σχεση με τους πειρατες παντα. ας αφησουμε να περασει η κυριακη να φυγουν τα καρναβαλια και βλεπουμε. προσωπικα θα ξαναμπω πατρα την τριτη αν οι υπηρεσιες οι δημοσιες ειναι ανοικτες. πρωινες ωρες. οποτε αν ειναι γιατι οχι οσοι μπορουμε να τα πουμε σε πιο χαλαρο υφος.
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες