4η συνάντηση για πάτρα

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

4η συνάντηση για πάτρα

Δημοσίευσηαπό agelos » 17 Φεβ 2012, 11:51

καλημέρα πειρατες. επειδη είδα ότι υπάρχει ενδιαφέρον για συναντηση τοσο γρηγορα λεχω να προτεινω το εξης.

να λέγαμε την κυριακη στις 17:00 να ξανασυναντηθουμε. τωρα όσον αφορα το μέρος είναι το μόνο που έχουμε για την ώρα. ΠΡΟΤΕΙΝΩ λοιπον συναντηση παλυ στον μολο στην ιδια καφετερια για να συζητησουμε διεξοδικα τα εξης σημεια:

α) χωρος και οργανωση του.
β) δημιουργια φυλλαδιου
γ) οργάνωση πειρατων αχαιας.


περιμενω απαντησεις σας και φυσικα όποιο άλλο θέμα θα θέλατε να μπει στη λίστα.


φιλικα άγγελος

ορίστε και μια ψηφοφορια στο doodle. (δεν εβαλα πολλες ωρες μιας και απο οτι καταλαβα απογευμα κυριακης βολευει σχεδον όλους)
http://www.doodle.com/fwvb59d2tndfhths
Τελευταία επεξεργασία από 1 και agelos, έχει επεξεργασθεί 17 φορά/ες συνολικά
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

plessas
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:50
Επικοινωνία:

Re: 4η συνάντηση για πάτρα

Δημοσίευσηαπό plessas » 17 Φεβ 2012, 18:50

Προσωπικά με βολεύει Κυριακή απόγευμα και λογικά θα μπορέσω να έρθω αυτή την Κυριακή, εκτός αν συμβεί τίποτα έκτακτο. Για το μέρος δεν υπάρχει πρόβλημα. Πάντως και στην πλατεία Παπανδρέου που προτάθηκε στην άλλη συζήτηση δεν είναι και τόσο μακριά από το κέντρο (εντάξει, δεν είναι και δίπλα, αλλά την κάνω συχνά τη διαδρομή με τα πόδια). Επίσης, περνάει λεωφορείο. Αν περάσει κάποιος που θα έρθει με αυτοκίνητο να πάρει και όσους δεν έχουν μέσο νομίζω θα είμαστε εντάξει. Ότι βολεύει τους περισσότερους.
Οι θέσεις που εκφράζω είναι προσωπικές. Περισσότερα για μένα στο ιστολόγιό μου: http://plessas.info

Zekvyrin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: 29 Ιαν 2012, 01:09

Re: 4η συνάντηση για πάτρα

Δημοσίευσηαπό Zekvyrin » 17 Φεβ 2012, 19:29

Απλά ας αποφασίσουμε σύντομα για να κανονίσουμε πως θα έρθουμε ;)

Δεν έχω πάει εκεί, αλλά είπα την γνώμη μου βλέποντας χάρτη (ότι είναι μακριά για μένα καθώς μένω λίγο πιο πέρα από το κέντρο στην αντίθετη μεριά)..
Υπάρχει προσφορά για αυτοκίνητο, για να βολευτούμε μερικοί.

Ενημερώστε μας και όποιος ξέρει για λεωφορείο (ποιο, από που κτλ), να το έχουμε στα υπ'όψιν αν κανονίζουμε εκεί (και) άλλες φορες.

Θα έρθω λογικά οπουδήποτε, αλλά όπως είπα, προτιμώ πιο "κέντρο".

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: 4η συνάντηση για πάτρα

Δημοσίευσηαπό agelos » 17 Φεβ 2012, 19:41

εγω προτεινω να συναντηθουμε κεντρο αλλη μια φορα αλλα να οργανωθουμε να δουμε πως θα προχωρησουμε με πιο γρηγορα βηματα μιας και ο χρονος τρεχει για ολους. αλλα για την ελλαδα αρνητικα εδω και χρονια.
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

plessas
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:50
Επικοινωνία:

Re: 4η συνάντηση για πάτρα

Δημοσίευσηαπό plessas » 18 Φεβ 2012, 14:26

Λοιπόν παιδιά ας το κλείσουμε για την Κυριακή στις 17:00 στο ίδιο μέρος (καφετέρια στο μώλο της Αγ. Νικολάου) και την επόμενη φορά θα το οργανώσουμε από νωρίτερα και καλύτερα.
Οι θέσεις που εκφράζω είναι προσωπικές. Περισσότερα για μένα στο ιστολόγιό μου: http://plessas.info

dinos
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 01:19

Re: 4η συνάντηση για πάτρα

Δημοσίευσηαπό dinos » 18 Φεβ 2012, 18:01

και απο μενα ειναι οκ στον μόλο

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: 4η συνάντηση για πάτρα

Δημοσίευσηαπό anestis » 19 Φεβ 2012, 00:33

Και στο calendar του www.pirateparty.gr
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

Tritonio
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:31

Re: 4η συνάντηση για πάτρα

Δημοσίευσηαπό Tritonio » 23 Φεβ 2012, 00:04

Αυτήν την φορά θα σας δω και εγώ ξανά. Την τελευταία δεν πρόλαβα να έρθω. :roll:
My signature was big so I made a page out of it: http://bit.ly/trtsig

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: 4η συνάντηση για πάτρα

Δημοσίευσηαπό agelos » 23 Φεβ 2012, 00:12

οντως το οργανωνουμε για πιο σωστα. για 4-3 αλλα θα τα πουμε και μεσω μαιλ
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

Tritonio
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:31

Re: 4η συνάντηση για πάτρα

Δημοσίευσηαπό Tritonio » 23 Φεβ 2012, 10:23

Θέλετε όσοι έχουμε όρεξη να μαζευτούμε ανεξάρτητα από την κυρίως συνάντηση κάπου με laptop και να σας βοηθήσω με οτιδήποτε σχετικό με κρυπτογράφηση και ανωνυμία θέλετε;
Θα σας φτιάξω GPG κλειδιά, θα σας δείξω πως τα χρησιμοποιούμε, χαζεύουμε λίγο στο Freenet και στο Tor να έχετε μια ιδέα τι παίζει με αυτά κλπ.
Και αν δεν παίζουν laptop δεν πειράζει βλέπετε την διαδικασία σε κάποιου άλλου.
Αν το κάνουμε μόνο στο tag μπορούμε που έχει πρίζες με το κιλό.
Τι λέτε; Δεν έχω πρόβλημα να σας τα δείχνω και σε έναν έναν αν θέλετε σε διαφορετικές συναντήσεις. Οπότε όποιος έχει όρεξη ας μου στείλει ένα PM ή ας πει εδώ να κανονίσουμε.

Αν δεν ξέρετε καν γιατί πράγματα μιλάω ακόμα καλύτερα. ;)
My signature was big so I made a page out of it: http://bit.ly/trtsig


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες