συναντηση στην πάτρα?

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: συναντηση στην πάτρα?

Δημοσίευσηαπό agelos » 26 Ιαν 2012, 16:08

ξέρεις πόσες φορες μου δημιουργησε προβληματα κι εμενα? (να μην γινεται να διακτινιζομεθα ? ) :P
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

plessas
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:50
Επικοινωνία:

Re: συναντηση στην πάτρα?

Δημοσίευσηαπό plessas » 28 Ιαν 2012, 15:33

Στην αυριανή συνάντηση λογικά θα έρθουν και ένα-δύο άτομα μαζί μου, που δεν πολυασχολούνται με το διαδίκτυο, αλλά ενδιαφέρονται για την προσπάθεια. Το event στο facebook που ακριβώς μπορώ να το βρω;
Οι θέσεις που εκφράζω είναι προσωπικές. Περισσότερα για μένα στο ιστολόγιό μου: http://plessas.info

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: συναντηση στην πάτρα?

Δημοσίευσηαπό anestis » 29 Ιαν 2012, 01:48

Δεν ξερω από FB. Ρωτάς στο FB τη Xριστίνα Σερέτη
Πάντως από link για εδώ και την ανακοίνωση δίνεις αυτό
viewtopic.php?f=19&t=156&start=30#p2861


plessas έγραψε:Στην αυριανή συνάντηση λογικά θα έρθουν και ένα-δύο άτομα μαζί μου, που δεν πολυασχολούνται με το διαδίκτυο, αλλά ενδιαφέρονται για την προσπάθεια. Το event στο facebook που ακριβώς μπορώ να το βρω;
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

Tritonio
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:31

Re: συναντηση στην πάτρα?

Δημοσίευσηαπό Tritonio » 29 Ιαν 2012, 07:30

Πως θα γνωριστούμε; Θα κοιτάξω να είμαι παρά πέντε και θα περιμένω μέχρι 12 ακριβώς στην πόρτα του μαγαζιού ή μέχρι να έρθει κάποιος. Μετά αν κάποιος δεν μας βρίσκει ας μου τηλεφωνήσει στο 697216XXXX (what's up) να του πω που καθόμαστε. Εκτός αν κάποιος έχει κάποια καλύτερη ιδέα. :)

personal data edited
My signature was big so I made a page out of it: http://bit.ly/trtsig

plessas
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:50
Επικοινωνία:

Re: συναντηση στην πάτρα?

Δημοσίευσηαπό plessas » 29 Ιαν 2012, 17:59

Ολοκληρώθηκε και η δεύτερη συνάντηση των "Πειρατών" στην Πάτρα που ήταν προγραμματισμένη για σήμερα το μεσημέρι. Αυτή τη φορά ήμασταν περισσότεροι και για την ακρίβεια επτά: Άγγελος (agelos), Βασίλης (zekvyrin), Ευαγγελία, Θάνος (plessas), Μιχάλης (mike1966), Κώστας (Tritonio) και Παναγιώτης. Αισιοδοξούμε πως την επόμενη φορά θα είμαστε ακόμα περισσότεροι, γιατί όσο περισσότερες απόψεις και γνώμες ακούγονται, τόσο το καλύτερο πιστεύουμε πως είναι. Και στη σημερινή συνάντηση, που διήρκεσε δύο περίπου ώρες, έγινε μια γνωριμία ανάμεσα στα άτομα που συμμετείχαν και μια γενική συζήτηση για διάφορα θέματα που πιστεύουμε ότι απασχολούν την ελληνική κοινωνία. Είναι ιδιαίτερα σημαντικό ότι φαίνεται πως πατάμε σε κοινές βάσεις και αρχές, ενώ θεωρούμε πολύ υγιές ότι υπάρχουν και θέματα στα οποία διαφωνούμε, σεβόμενοι πάντα τους συνομιλητές μας. Στα πλαίσια της εποικοδομητικής αυτής συνάντησης, έγινε και μια συζήτηση για τα επόμενα βήματα της οργάνωσης του κόμματος των Πειρατών. Καταλήξαμε πως είναι σημαντικό να γνωρίσει η κοινωνία την προσπάθεια αυτή που γίνεται και αυτό μπορεί να γίνει τόσο μέσω των τοπικών μέσω ενημέρωσης, όσο και μέσω δράσεων που θα μας κάνουν γνωστούς στην κοινωνία (π.χ. συζητήθηκαν οι ιδέες για σεμινάρια για την ανωνυμία στο διαδίκτυο, για επιστολή-παρέμβαση στο ευρωκοινοβούλιο μέσω των ευρωβουλευτών πειρατών για το θέμα της σύνδεσης του τέλους ακινήτων με την ηλεκτροδότηση κ.α.). Είπαμε, επίσης, να κάνουμε τις συναντήσεις μας πιο τακτικές, κάθε 7-10 μέρες.
Τέλος, σκεφτήκαμε να ενημερώσουμε τα τοπικά μέσα ενημέρωσης και τα blogs της Ηλείας και της Αχαΐας για τη συνάντηση που κάναμε, ενώ εντελώς τυχαία βρέθηκε στο χώρο που ήμασταν ένα συνεργείο του τοπικού καναλιού Super B και έτσι αρπάξαμε την ευκαιρία και ο Μιχάλης έδωσε μια πολύ σύντομη συνέντευξη που θα προβληθεί το βράδυ στο δελτίο ειδήσεων!
Οι θέσεις που εκφράζω είναι προσωπικές. Περισσότερα για μένα στο ιστολόγιό μου: http://plessas.info

mike1966
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 10:52
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: συναντηση στην πάτρα?

Δημοσίευσηαπό mike1966 » 29 Ιαν 2012, 23:40

Καλησπέρα παιδιά,
πολύ χάρηκα τη σημερινή συνάντησή μας. Νέα παιδιά, όμορφα, με ωραία αισθητική, με γνώσεις, σοβαρότητα, ενδιαφέρον και άποψη για τα κοινά.
Έφυγα γεμάτος αισιοδοξία, όχι μόνο για την κοινή προσπάθεια, αλλά και για το μέλλον του τόπου μας. Γιατί υπάρχει αυτή η άλλη Ελλάδα, που προσπαθούν κάποιοι να την κρατήσουν στην αφάνεια.
Παιδιά, σας ευχαριστώ πολύ, ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα και περισσότεροι,
Καλή συνέχεια
Χρόνου φείδου. Σπεύδε βραδέως.

Zekvyrin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: 29 Ιαν 2012, 01:09

Re: συναντηση στην πάτρα?

Δημοσίευσηαπό Zekvyrin » 30 Ιαν 2012, 00:01

Καλησπέρα και από μένα παιδιά!

Το βιντεάκι από το super B το έγραψε ένας φίλος και θα φροντίσω να ανέβει σύντομα

plessas
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:50
Επικοινωνία:

Re: συναντηση στην πάτρα?

Δημοσίευσηαπό plessas » 30 Ιαν 2012, 19:57

Το βιντεάκι από το ρεπορτάζ στο Super B.

http://depositfiles.com/files/pyu636foc

Αν και εντελώς απροετοίμαστοι για κάτι τέτοιο (τέτοιες ευκαιρίες δεν πρέπει να χάνονται), καλά ήταν (αν εξαιρέσουμε ότι είμαστε ~300 μέλη, Μιχάλη μάλλον εννοούσες τα μέλη του forum). Αν θέλει κάποιος από την ομάδα επικοινωνίας ας το ανεβάσει στο youtube.
Οι θέσεις που εκφράζω είναι προσωπικές. Περισσότερα για μένα στο ιστολόγιό μου: http://plessas.info

mike1966
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 10:52
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: συναντηση στην πάτρα?

Δημοσίευσηαπό mike1966 » 30 Ιαν 2012, 20:42

καλησπέρα παιδιά,
Θεωρώ ότι πήγαμε καλά, αν και όλα έγιναν απρόσμενα γρήγορα.
Σαφώς οι ευκαιρίες δεν πρέπει να χάνονται. Το κανάλι μάς παρουσίασε με υλικό που είχαμε στείλει προηγούμενη φορά, και μας πρόβαλε σωστά.
Για την παρουσίαση αυτή δεχθήκαμε πολύ καλές κριτικές, γιατί ήταν ανεπιτήδευτο. Τα λαθάκια είναι εντός προγράμματος, δεν είμαστε επαγγελματίες πολιτικάντηδες.
Συνεχίζουμε δυνατά, είμαι πολύ αισιόδοξος.
Καλή συνέχεια και ελπίζω να συναντηθούμε σύντομα ξανά από κοντά.
Χρόνου φείδου. Σπεύδε βραδέως.

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: συναντηση στην πάτρα?

Δημοσίευσηαπό adrian » 30 Ιαν 2012, 21:03

η συνεντευξη οντως πολυ καλη, μπραβο.
και μπραβο για την συναντηση

αντε με το καλο και απο κοντα στο συνεδριο :D
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες