συναντηση στην πάτρα?

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

συναντηση στην πάτρα?

Δημοσίευσηαπό agelos » 06 Ιαν 2012, 13:11

καλημερα κι απο μενα απο την πατρα. είδα τι στο κατω μεροςτης κεντρικης σελιδας αναφερεται για αντιπροσωπεια του κομματος στην πατρα. υπάρχει? συναντήσεις μελλών οργανώνονται?
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: συναντηση στην πάτρα?

Δημοσίευσηαπό anestis » 06 Ιαν 2012, 13:49

Από αυτούς που ξέρω από Πάτρα είναι σίγουρα ο Φάνης.

Ωστόσο μόλις υπάρξουν μερικοί παραπάνω σ'αυτό το post οργανώστε συνάντηση γνωριμίας.

Και κάποια στιγμή ερχόμαστε κι από άλλες πόλεις για έναν καφέ... :)
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

arxondas
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 06 Ιαν 2012, 16:51
Τοποθεσία: Greece / Cyprus
Επικοινωνία:

Re: συναντηση στην πάτρα?

Δημοσίευσηαπό arxondas » 06 Ιαν 2012, 16:52

Μεσα και εγω μαζι με αλλους
http://www.arxondas.com/

plessas
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:50
Επικοινωνία:

Re: συναντηση στην πάτρα?

Δημοσίευσηαπό plessas » 06 Ιαν 2012, 18:00

Κι εγώ από Πάτρα και ξέρω και άλλον που θέλει να έρθει σε συνάντηση. Α, και χρόνια πολλά στον Φάνη.
Οι θέσεις που εκφράζω είναι προσωπικές. Περισσότερα για μένα στο ιστολόγιό μου: http://plessas.info

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: συναντηση στην πάτρα?

Δημοσίευσηαπό agelos » 08 Ιαν 2012, 14:06

πώς θα γίνει λοιπόν να οργανωθεί μια τέτοια συνάντηση? το φορουμ εδω δεν ξερω αν βοηθαει για να δουμε ποιοι ειναι απο πάτρα ώστε να οργανωθουμε κατα καποιον τρόπο
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: συναντηση στην πάτρα?

Δημοσίευσηαπό anestis » 08 Ιαν 2012, 14:21

agelos έγραψε:πώς θα γίνει λοιπόν να οργανωθεί μια τέτοια συνάντηση? το φορουμ εδω δεν ξερω αν βοηθαει για να δουμε ποιοι ειναι απο πάτρα ώστε να οργανωθουμε κατα καποιον τρόπο



Ας πάρει κάποιος μια πρωτοβουλία.
Ορίζει μέρος/χρόνο. Μια ΗΣΥΧΗ καφετέρια κάνει, όχι η πιο κεντρική/γκλαμουράτη για πρακτικούς λόγους. Το γράφει εδώ.
ΑΝΤΑΛΛΑΣΕΤΕ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ή emails με PM ΟΧΙ ΔΗΜΟΣΙΑ.

Την πρώτη φορά ίσως είστε 4 άτομα. Γνωρίζεστε. Αν θελετε μας γράφετε τι έγινε τι είπατε. Αν θεωρείτε τη στιγμή ιστορική βγάζετε μια φωτο.

Βάζετε νέα συνάντηση σε 7 ή 14 μέρες. Θα 'στε περισσότεροι. Ισως και από γειτονικές πόλεις.

Κάποια στιγμή θα έρθει και κάποιος υποθέτω από Αθήνα κλπ κλπ

Θα το βγάλετε και στο piratiko.org ως event, θα το πούμε και στο twitter & to facebook that's it

και οι καφέδες... ρεφενε... :)


.
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

fakedrake
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 19:38

Re: συναντηση στην πάτρα?

Δημοσίευσηαπό fakedrake » 08 Ιαν 2012, 21:30

Καλησπερα!
Ειμαι πολυ χαρουμενος που εγινα μελος διανα πανω στη συζητηση της συναντηση της πατρας.
Εγω με την εξεταστικη και δουλεια στη μεση καθημερινη δεν μπορω με τιποτε. Θα ηθελα ομως να παρεβρεθω στη συναντηση. Παιρνω την προτοβουλια να φτιαξω ενα doodle για να αποφασισουμε ποτε μπορουμε οι περισσοτεροι μεσα στη βδομαδα. Αμα εχει οποιοδηποτε προβλημα φτιαχνουμε αλλο.
http://www.doodle.com/uq2n8kh4a26qp9gd

EDIT: Εβαλα καποιες ενδεικτικες ωρες για πρωι μεσιμερι απογευμα, δεν υπηρχε καποιο αλλο κριτηριο για τις ωρες που διαλεξα. Αν μπορειτε σε καποιο time span που πιανει λιγο απο ενα και λιγο απο αλλο, well use your common sense... :D

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: συναντηση στην πάτρα?

Δημοσίευσηαπό adrian » 08 Ιαν 2012, 23:53

καταπληκτικη η πρωτοβουλια για doodle
ετσι μπραβο.
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: συναντηση στην πάτρα?

Δημοσίευσηαπό agelos » 12 Ιαν 2012, 11:39

φιλοι μου μιλησαμε και αποφασισαμε να συναντηθουμε το σαββατο 14/01/2012 το απογευμα στις 19"30 όσοι θέλετε μπορειτε να γράψετε εδω.
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

plessas
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:50
Επικοινωνία:

Re: συναντηση στην πάτρα?

Δημοσίευσηαπό plessas » 12 Ιαν 2012, 12:36

ΟΚ από μένα!
Οι θέσεις που εκφράζω είναι προσωπικές. Περισσότερα για μένα στο ιστολόγιό μου: http://plessas.info


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες