Σημειολογική ανάλυση

Εδώ συζητιέται ότι δεν συμπεριλαμβάνεται σε κάποια άλλη κατηγορία, σε χαλαρούς τόνους.
Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 18 Σεπ 2015, 14:50

Ο χώρος δεν είναι των πειρατών ούτε κανενός από τα άλλα 2 κόμματα. Τον δέσμευσε η συμμαχία με ή χωρίς λεφτά (δεν το ξέρω) για να κάνει την διακαναλική της. Η διακόσμηση και το χρώμα στους τοίχους συνεπώς δεν ήταν κάτι που επέλεξαν τα κόμματα.
Και το φορουμ είναι μπλε, αλλά δεν είμαστε ΝΔ. Θα το ήθελα πράσινο γιατί είμαι Παναθηναϊκός και ο Παπαναστάσης κόκκινο. Κριτική για τα όσα ακούστηκαν στην διακαναλική έχεις; Τα άλλα τα βλέπω μη σοβαρά.
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

newpamelina

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 18 Σεπ 2015, 15:27

Voyager-1 έγραψε: Κριτική για τα όσα ακούστηκαν στην διακαναλική έχεις;


Εγώ έχω. Όχι για όσα ακούστηκαν στην διακαναλική, αυτά ούτε καν τα άκουσα και δεν θα ξοδέψω χρόνο για να τα κρίνω. Κριτική μόνο σε αυτά που είπε ο πειρατής θα κάνω.

Λέει λοιπόν ο πειρατής ότι οι πειρατές δεν είναι κόμμα, αλλά ψηφιακή πλατφόρμα. Συμφωνώ. Καλά το λέει. Έτσι θα έπρεπε να είναι. Αλλά αυτή η πειρατική ψηφιακή πλατφόρμα που είναι;;; Την έχετε κρύψει κάπου και δεν την είδαμε;;;

Επίσης δεν μου άρεσε η έμφαση που έδωσε ο πειρατής, στην προσπάθεια να γίνει το πειρατικό ψηφιακή πλατφόρμα .... κομμάτων (ο γνωστός σε μας "δούρειος ίππος"). Φυσικά στο τέλος το έσωσε κάπως , είπε "ψηφιακή πλατφόρμα κομμάτων...και πολιτών".

Ψηφιακή πλατφόρμα ΠΟΛΙΤΩΝ ΜΟΝΟ θα πρέπει να γίνει το πειρατικό, και όχι ψηφιακή πλατφόρμα κομμάτων!!!! Ο σκοπός είναι το πειρατικό, προσκαλώντας τα μικρά κόμματα, να τα καταβροχθίζει μέσα στην δημοκρατική ψηφιακή πλατφόρμα του, και να απελευθερώνει έτσι τους πολίτες που είναι κομματικά σκλαβώμένοι.
Τελευταία επεξεργασία από 9 και newpamelina, έχει επεξεργασθεί 18 φορά/ες συνολικά

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό baskin » 18 Σεπ 2015, 15:37

Vassilis Perantzakis έγραψε:Το μπλε χρώμα σε ενόχλησε αλλά η ουσία σου μηδέν Στράτο. Όλοι όσοι δεν συμφωνούν μαζί σου είναι φασίστες, φιλελέ και άχρηστοι ΒΡΩΠΕΟΙ. Τι να σου πω... Κρίμα.. ΑΝ ο λόγος σου περιορίζεται πλέον στην απαξίωση, μπορείς να πας ΛΑΕ, ΣΥΡΙΖΑ ή Χρυσή Αυγή... :evil: Ακούω ότι δέχεται και ο Τζήμερος νέα μέλη αν θες...

Εγώ αλλάζω την ψήφο μου σε ΝΑΙ για την συμμαχία. Φτάνει. Και σε όποιον αρέσει...


Είμαστε στην χαλαροί. Αν εσύ αισθάνεσαι καλά με σταυρούς, σημαίες και ευρωλιγούρηδες ΑΞΙΟΥΣ και ΣΟΒΑΡΟΥΣ εγώ έχω ενστάσεις. Είναι κατάντια να κάθεσαι μπροστά από τέτοια σύμβολα χωρίς να λες κουβέντα. Αν εσύ δεν βρίσκεις κάτι σοβαρό σε αυτό, φάε του ΒΡΟΠΕΟΥΣ στην μάπα. Το αίμα των προσφύγων στα χέρια σου ΜΑΛΑΚΑ, γιατί πολύ σε ανέχτηκα. ΣΑΛΤΑ ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΟΥ, ΦΙΛΕΛΕ ΜΑΛΑΚΑ και πάρε και τον ΠΡΟΕΔΡΑ παρέα.

Υ.Γ. Τώρα βρίζω, στο θέμα την μπουρδελο-συμμαχίας μόνο ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ έβριζε. Φάτε ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ, ΕΘΝΟΣ και ΕΥΡΩΠΗ, ΧΕΣΤΕΣ.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5084
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 18 Σεπ 2015, 15:48

baskin έγραψε:Είμαστε στην χαλαροί. Αν εσύ αισθάνεσαι καλά με σταυρούς, σημαίες και ευρωλιγούρηδες ΑΞΙΟΥΣ και ΣΟΒΑΡΟΥΣ εγώ έχω ενστάσεις. Είναι κατάντια να κάθεσαι μπροστά από τέτοια σύμβολα χωρίς να λες κουβέντα. Αν εσύ δεν βρίσκεις κάτι σοβαρό σε αυτό, φάε του ΒΡΟΠΕΟΥΣ στην μάπα. Το αίμα των προσφύγων στα χέρια σου ΜΑΛΑΚΑ, γιατί πολύ σε ανέχτηκα. ΣΑΛΤΑ ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΟΥ, ΦΙΛΕΛΕ ΜΑΛΑΚΑ και πάρε και τον ΠΡΟΕΔΡΑ παρέα.

Υ.Γ. Τώρα βρίζω, στο θέμα την μπουρδελο-συμμαχίας μόνο ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ έβριζε. Φάτε ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ, ΕΘΝΟΣ και ΕΥΡΩΠΗ, ΧΕΣΤΕΣ.


Καληνύχτα κόσμε. Είθε το ιπτάμενο μακαρονοτέρας να σε φωτήσει.

Έλα, πες μου όμως τώρα. Δεν σε πείραξε που σου είπα για την ΧΑ. Ο Τζήμερος σε πείραξε... :lol: :lol: :lol:
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό baskin » 18 Σεπ 2015, 15:50

Vassilis Perantzakis έγραψε:Έλα, πες μου όμως τώρα. Δεν σε πείραξε που σου είπα για την ΧΑ. Ο Τζήμερος σε πείραξε... :lol: :lol: :lol:


Πρέπει να έχει συναντηθεί και με αυτόν τον ΦΑΣΙΣΤΑ ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ, τουλάχιστον με τα τσιράκια του.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5084
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 18 Σεπ 2015, 15:53

baskin έγραψε:
Vassilis Perantzakis έγραψε:Έλα, πες μου όμως τώρα. Δεν σε πείραξε που σου είπα για την ΧΑ. Ο Τζήμερος σε πείραξε... :lol: :lol: :lol:


Πρέπει να έχει συναντηθεί και με αυτόν τον ΦΑΣΙΣΤΑ ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ, τουλάχιστον με τα τσιράκια του.


Αυτά μου θυμίζουν το "πόσα πληρώνεσαι ρε..."

Έχεις κατεβάσει πολύ τον πήχη. Υπάρχουν πολύ καλύτερα επιχειρήματα. Εγώ ακόμα μπύρα κερνάω. Δεν θέλω ψήφο έτσι κι αλλιώς από κανέναν.
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό baskin » 18 Σεπ 2015, 16:00

ενώ εσύ τον πήχη τον κρατάς ψηλά παρέα με τον ΠΡΟΕΔΡΑ.

ΖΗΤΩ Η ΕΛΛΑΔΑ, ΖΗΤΩ Η ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΖΉΤΩ Η ΕΕ (ΚΑΙ Η ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ - πραγματικά από ομιλία της ΝΔ είναι το πλάνο)

pirates_filele1.jpg
pirates_filele1.jpg (40.92 KiB) 4112 προβολές
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5084
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 18 Σεπ 2015, 16:04

Ναι... πήγαμε και στήσαμε το σκηνικό... Αχαχαχαχαχαχαχα :lol: :lol: :lol: Και το μπλε χρώμα είναι φιλελέ (το γράφει το σύμπαν κάπου) ενώ οι σημαίες είναι ακροδεξιές (και αυτό το γράφει κάπου το σύμπαν). Ρε συ. Κάνα επιχείρημα έχεις; Ή απλά γίνεσαι Farange (Ευρωσκεπτικιστής πραγματικός φασίστας) στην θέση του Στράτου;

Εγώ κάνω μόνο ότι θέλω. Τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο.
Τελευταία επεξεργασία από 2 και Vassilis Perantzakis, έχει επεξεργασθεί 18 φορά/ες συνολικά
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

newpamelina

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 18 Σεπ 2015, 16:11

Ρε συ vasper, ο baskin αναφέρεται στην πρόταση για τους μετανάστες που ακούστηκε. Διαφωνεί με την πρόταση για τους μετανάστες όπως αυτή διατυπώθηκε στην διακαναλική.

Ο πειρατής όντως δεν είπε κάτι κακό γιαυτό το θέμα και πράγματι δεν εξέφρασε προσωπικές απόψεις. Πειρατικά ανεκτή (σε γενικές γραμμές με κάποιες εξαιρέσεις βέβαια) ήταν η στάση του, αποκλειστικά βέβαια και μόνο όσον αφορά αυτά που είπε ο ίδιος.

Αλλά όταν ακούγονται στο πάνελ διάφορες θέσεις, και δεν δηλώνει ο εκπρόσωπος των πειρατών ξεκάθαρα ότι αυτά δεν αποτελούν θέση των πειρατών, αλλά προσωπικές θέσεις αυτών που τα λένε, αυτή η παράλειψη δεν είναι και σιωπηλή αποδοχή της θέσης που ακούστηκε;

Αυτό νομίζω θέλει να πει ο baskin, πίσω από τις βρισιές του. Δεν είναι δυνατόν να βάζει την εκλογική συμμαχία, πάνω από της αρχές του πειρατικού κόμματος.

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό baskin » 18 Σεπ 2015, 16:18

Με τις κλωτσιές έπρεπε να τους πάρουνε του ΕΥΡΩΛΙΓΟΥΡΙΔΕΣ ΚΡΥΦΟΝΑΖΙ, όχι απλά να εκφράσουν διαφωνία. ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ με την ΦΙΛΕΛΕ ΕΥΓΕΝΕΙΑ.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 6 και 0 επισκέπτες