Σημειολογική ανάλυση

Εδώ συζητιέται ότι δεν συμπεριλαμβάνεται σε κάποια άλλη κατηγορία, σε χαλαρούς τόνους.
baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό baskin » 18 Σεπ 2015, 12:32

Εδώ βλέπω Ελληνική σημαία, σταυρό και σημαία της ΕΕ ή με γελάνε τα μάτια μου;;;

12036610_834919483282005_240329944726276047_n.jpg
12036610_834919483282005_240329944726276047_n.jpg (40.84 KiB) 5433 προβολές
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

Petros
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4216
Εγγραφή: 08 Ιουν 2012, 13:37
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό Petros » 18 Σεπ 2015, 12:33

χέσε μας κι εσύ... από όσα έγιναν η σημαία σε μάρανε...
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό baskin » 18 Σεπ 2015, 12:36

στην χαλαρή είμαστε, αλλά έχει σημασία η λεπτομέρεια. Πατριώτες, Ευρωπαίο, Χριστιανοί όλοι μαζί με τις ΑΞΙΕΣ και ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ πρώτη μούρη.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

newpamelina

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 18 Σεπ 2015, 12:37

Εμένα μου έκαναν εντύπωση όχι αυτά που είπε ο πειρατής αλλά τα rolling eyes του :roll: :roll: :roll: και τη ταχύτητα που τα κινούσε! :o
Την ώρα που μιλούσε κοιτούσε δεξιά αριστερά (με σταθερό το κεφάλι) με απίστευτη ταχύτητα!
Παρακολουθήστε το βιντεο, και θα τα δείτε! :lol: :lol:

Στην 10 λεπτή προεκλογική συγκέντρωση πάντως, που έπαιξε στην ερτ2 σήμερα στις 12, ήταν πιο χαλαρός.

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό baskin » 18 Σεπ 2015, 12:41

Εγώ γουστάρω κουστουμιές και πουκαμισιές πάντως. Είμαστε μαζί με τους ΑΞΙΟΥΣ και ΣΟΒΑΡΟΥΣ, ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΥΣ, ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ, ΕΥΡΩΠΑΙΟΥΣ.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

newpamelina

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 18 Σεπ 2015, 12:52

baskin έγραψε:Εγώ γουστάρω κουστουμιές και πουκαμισιές πάντως. Είμαστε μαζί με τους ΑΞΙΟΥΣ και ΣΟΒΑΡΟΥΣ, ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΥΣ, ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ, ΕΥΡΩΠΑΙΟΥΣ.


Η αλήθεια είναι ότι εκεί τα είπε κάπως μαμελούκικα (δείτε από το 23:00 και μετά), και κοίταζε συνέχεια δεξιά-αριστερά σαν τρελός (γιατί άραγε, λες να φοβόταν μην τον συλλάβει κάποιος μπασκίνας;;; :lol: :lol: :lol: )

Στην προεκλογική συγκέντρωση πάντως φορούσε το πειρατικό του κουστούμι.

Επίσης στην προεκλογική συγκέντρωση είπε αυτά που δεν είπε ξεκάθαρα στην συνέντευξη τύπου. Δηλαδή:

"Κάτω ο κοινοβουλευτισμός"
"Να φτιάξουμε τον δούρειο ίππο για τα κόμματα κάτω του 3%"
και το γνωστό
"εμείς δεν είμαστε κόμμα, αλλά ψηφιακή πλατφόρμα" (ακούς vasper, τι είπε ο πειρατής ; ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΜΜΑ, είμαστε ψηφιακή πλατφόρμα, είμαστε γραφειοκράτες της Δημοκρατίας)

Το θέμα βέβαια είναι κατά πόσο τα εννοεί κιόλας, αυτά που λέει... :mrgreen: .

επίσης ήρθε και ένας άλλος και είπε:
"Ζήτω η άμεση Δημοκρατία" (Να τα ακούνε αυτά τα φασιστάκια του κόμματος και το γνωστό ιερατείο του 2ου συνεδρίου)

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό baskin » 18 Σεπ 2015, 13:12

Πάντως η κατάντια της συνύπαρξης με "συμβολισμούς", έθνους, θρησκείας κλπ κλπ είναι δεδομένη. Πάμε γερά για γραβατάκηδες πειρατές του ΑΣΤΙΚΟΥ χώρου.

Τα περί ψηφιακής πλατφόρμας τα αφήνω ασχολίαστα... ο αρχιτηλεφωνάκιας και στέλνω spam σε όλες τις λίστες, μιλάει για ψηφιακή πλατφόρμα. Μάλλον θα είναι αυτήν που έχουν οι 1400 πειρατές στης εκπαίδευση.... ουπς ξέχασα, φύγανε αυτοί. Δεν τους άρεσε το κόμμα (αν και αφού έγινε αυτό που ήθελε ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ, δεν κατάλαβα γιατί φύγανε... αλλά και πότε ήρθανε....)
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

Petros
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4216
Εγγραφή: 08 Ιουν 2012, 13:37
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό Petros » 18 Σεπ 2015, 13:14

Εγώ πάντως δηλώνω ότι δεν είμαι κατά της άμεσης δημοκρατίας (ούτε βέβαια και υπέρ σε όλες τις περιπτώσεις)

Έχω όμως σοβαρές ενστάσεις στο να είμαι μέλος σε ένα κόμμα που έχει γεμίσει ψεκασμένους που άκουσαν «άμεση δημοκρατία» και ήρθαν, ενώ οι ίδιοι δεν είναι σε θέση να λειτουργήσουν αμεσοδημοκρατικά...
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5084
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 18 Σεπ 2015, 14:14

Το μπλε χρώμα σε ενόχλησε αλλά η ουσία σου μηδέν Στράτο. Όλοι όσοι δεν συμφωνούν μαζί σου είναι φασίστες, φιλελέ και άχρηστοι ΒΡΩΠΕΟΙ. Τι να σου πω... Κρίμα.. ΑΝ ο λόγος σου περιορίζεται πλέον στην απαξίωση, μπορείς να πας ΛΑΕ, ΣΥΡΙΖΑ ή Χρυσή Αυγή... :evil: Ακούω ότι δέχεται και ο Τζήμερος νέα μέλη αν θες...

Εγώ αλλάζω την ψήφο μου σε ΝΑΙ για την συμμαχία. Φτάνει. Και σε όποιον αρέσει...
Τελευταία επεξεργασία από 1 και Vassilis Perantzakis, έχει επεξεργασθεί 18 φορά/ες συνολικά
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

newpamelina

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 18 Σεπ 2015, 14:17

baskin έγραψε:Τα περί ψηφιακής πλατφόρμας τα αφήνω ασχολίαστα... ο αρχιτηλεφωνάκιας και στέλνω spam σε όλες τις λίστες, μιλάει για ψηφιακή πλατφόρμα. Μάλλον θα είναι αυτήν που έχουν οι 1400 πειρατές στης εκπαίδευση.... ουπς ξέχασα, φύγανε αυτοί.


Ένα ντε...ξεχνάμε τι βρισίδι μας είχε ρίξει όταν του είχαμε πρωτο-προτείνει να φτιάξει ψηφιακή πλατφόρμα για τους δασκάλους;;;;

Τέλος πάντων, άσχετα αν πιστεύει ή όχι αυτά που λέει, άσχετα αν στην πράξη εκεί που είχε την ευκαιρία να εφαρμόσει τα λεγόμενά του (στον συνδικαλισμό των δασκάλων δηλαδή) δεν έκανε τίποτα για αυτό, το γεγονός και μόνο ότι μεταδίδει το μήνυμα του μη-κόμματος και της ψηφιακής πλατφόρμας, όπως περίπου το λέμε και εδώ μέσα, θεωρώ ότι είναι κάτι το θετικό.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 8 και 0 επισκέπτες