Σημειολογική ανάλυση

Εδώ συζητιέται ότι δεν συμπεριλαμβάνεται σε κάποια άλλη κατηγορία, σε χαλαρούς τόνους.
Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5114
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 18 Σεπ 2015, 16:23

baskin έγραψε:Με τις κλωτσιές έπρεπε να τους πάρουνε του ΕΥΡΩΛΙΓΟΥΡΙΔΕΣ ΚΡΥΦΟΝΑΖΙ, όχι απλά να εκφράσουν διαφωνία. ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ με την ΦΙΛΕΛΕ ΕΥΓΕΝΕΙΑ.


Τι να σου κάνω. Εσύ δεν πείθεις κανέναν έτσι (και αν δεν θες να πείσεις, τότε δεν θες να κάνεις πολιτική). Εγώ πείθω. Οπότε μάντεψε γιατί κερδίζει η ευγένεια που δεν έχει χαρακτηρισμούς, φιλελέ ή αριστερέ... Η αλλιώς... υπό τον μαγευτικό ήχο της μπύρας θα στα εξηγήσω...
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

newpamelina

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 18 Σεπ 2015, 16:29

Vassilis Perantzakis έγραψε: Η αλλιώς... υπό τον μαγευτικό ήχο της μπύρας θα στα εξηγήσω...


Ναι καλά!!!....Μήπως έχεις σκοπό να τον μεθύσεις με μπύρα, για να συμφωνήσει μαζί σου;

Μην υπεκφεύγεις, εδώ θα μας τα εξηγήσεις!!!

Αν συμμετέχει ένας αντιπρόσωπος πειρατής σε ένα πάνελ, και ακούγονται θέσεις που δεν τις έχει αποφασίσει το κόμμα, είναι ή δεν είναι υποχρεωμένος ο αντιπρόσωπος να δηλώσει ξεκάθαρα ότι αυτά που ακούστηκαν δεν αφορούν το κόμμα;

Τι λες; Να το βάλουμε σε μια μόνιμη ψηφοφορία, να δούμε τι γνώμη έχουν οι πειρατές για το ζήτημα;;

Καμιά φορά δεν έχει μόνο σημασία αυτά που λέμε, και η σιωπή μας έχει την σημασία της.
Τελευταία επεξεργασία από 1 και newpamelina, έχει επεξεργασθεί 18 φορά/ες συνολικά

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό baskin » 18 Σεπ 2015, 16:34

Vassilis Perantzakis έγραψε:Τι να σου κάνω. Εσύ δεν πείθεις κανέναν έτσι (και αν δεν θες να πείσεις, τότε δεν θες να κάνεις πολιτική). Εγώ πείθω. Οπότε μάντεψε γιατί κερδίζει η ευγένεια που δεν έχει χαρακτηρισμούς, φιλελέ ή αριστερέ... Η αλλιώς... υπό τον μαγευτικό ήχο της μπύρας θα στα εξηγήσω...


Ε ναι είναι γνωστό ότι οι κρυφοΝΑΖΙ δεν χαρακτηρίζουν. Ο ΒΡΟΠΑΙΚΟΣ ΒΙΑΦΟΤΙΖΜΟΣ της ΝΕΟΦΙΛΕΛΕ ΕΒΡΟΠΙΣ που στηρίζουμε, δεν το επιτρέπει. Εγώ το ξεπέρασα και όσο κάνετε παρεάκια σε ΝΑΖΙΔΙΑ την ώρα που πνίγονται παιδάκια στο Αιγαίο, να είστε προετοιμασμένοι να τα ακούτε ΧΟΝΤΡΑ.

Υ.Γ. Δεν με έχετε δει να βρίζω ακόμη....
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

newpamelina

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 18 Σεπ 2015, 16:38

baskin έγραψε:... όσο κάνετε παρεάκια σε ΝΑΖΙΔΙΑ...

Πάντως εγώ δεν έχω πρόβλημα να δεχτώ να κάνω παρέα με ΝΑΖΙΔΙΑ, αρκεί όμως να αποτελούν την μειοψηφία. Γιατί αν τα ναζίδια γίνουν πλειοψηφία, τότε το πρώτο που θα κάνουν στα σίγουρα, είναι να πετάξουν την δημοκρατία (και εμένα μαζί) στην θάλασσα.

Χωρίς αξιόπιστη και έμπιστη ψηφιακή πλατφόρμα δημοκρατίας λοιπόν, πως δεχόμαστε να εκφράζουν άποψη οι "σύμμαχοί" μας για λογαριασμό μας, και χωρίς ο πειρατής να διαχωρίζει την θέση του;

Όσο δεν υπάρχει ψηφιακή πλατφόρμα δημοκρατίας, οποιαδήποτε άποψη και να ακουστεί για το θέμα, ακόμα και αν δεν είναι ναζιστική, σίγουρα φασιστική θα είναι.
Τελευταία επεξεργασία από 4 και newpamelina, έχει επεξεργασθεί 18 φορά/ες συνολικά

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5114
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 18 Σεπ 2015, 16:48

baskin έγραψε:Ε ναι είναι γνωστό ότι οι κρυφοΝΑΖΙ δεν χαρακτηρίζουν. Ο ΒΡΟΠΑΙΚΟΣ ΒΙΑΦΟΤΙΖΜΟΣ της ΝΕΟΦΙΛΕΛΕ ΕΒΡΟΠΙΣ που στηρίζουμε, δεν το επιτρέπει. Εγώ το ξεπέρασα και όσο κάνετε παρεάκια σε ΝΑΖΙΔΙΑ την ώρα που πνίγονται παιδάκια στο Αιγαίο, να είστε προετοιμασμένοι να τα ακούτε ΧΟΝΤΡΑ.

Υ.Γ. Δεν με έχετε δει να βρίζω ακόμη....


Αυτά που λες δεν ισχύουν. Ο άνθρωπος που κάνουμε παρέα έσωζε παιδάκια και ενήλικες (όχι μόνο παιδάκια) και έχει προτείνει πραγματικές λύσεις (χαρτιά στις χώρες εξόδου και κατάργηση οδηγίας της Ε.Ε. που το απαγορεύει) και όχι να τους αφήνουμε στο έλεος των λαθρέμπορων. Αντιθέτως κάποιοι άλλοι πολιτικοί που το παίζουν φίλοι της ελευθερίας (το πραγματικό νόημα του φιλελεύθερου και όχι αυτό το απαξιωμένο των Τζήμερων) και αριστεροί τους θέλουν νεκρούς για να κερδίζουν πόντους. Δεν έκαναν ΟΥΤΕ ένα βήμα να βοηθήσουν. Δεν υπήρχε ΟΥΤΕ μία έκκληση στην επιτροπή για την μετανάστευση. Για οτιδήποτε!!! Είσαι αδιάβαστος και απαράδεκτος. Αλλά επειδή νομίζεις αυτό που νομίζεις μέσα από ύβρεις τύπου βόθρου, δεν σκέφτεσαι και λογικά. Δεν ακούς κανέναν. Αυτό είναι το λάθος αυτών που βρίζουν. Δεν ακούνε.

Μαζί σου ότι η Ευρώπη πάει από το κακό στο χειρότερο. Αλλά ακόμα υπάρχουν άνθρωποι και μπορούμε να το σταματήσουμε και να το αντιστρέψουμε.
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

newpamelina

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 18 Σεπ 2015, 16:55

Vassilis Perantzakis έγραψε: Αλλά ακόμα υπάρχουν άνθρωποι και μπορούμε να το σταματήσουμε και να το αντιστρέψουμε.


Αρκετά με τους μεσσίες και με όσους έχουν την λύση στο τσεπάκι τους. Αρκετά με τους φασίστες που αποφασίζουν για μας χωρίς εμάς.

Το πρόβλημα των προσφύγων, επειδή είναι παγκόσμιο πρόβλημα, πρέπει να λυθεί παγκοσμίως και δημοκρατικά.

Και πρέπει να έχουν δικαίωμα να ψηφίσουν για την λύση του προβλήματος όλοι οι πολίτες όλων των χωρών, των σημερινών (και μελλοντικών) προσφύγων συμπεριλαμβανομένων!

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό baskin » 18 Σεπ 2015, 17:02

Vassilis Perantzakis έγραψε:Είσαι αδιάβαστος και απαράδεκτος. Αλλά επειδή νομίζεις αυτό που νομίζεις μέσα από ύβρεις τύπου βόθρου, δεν σκέφτεσαι και λογικά. Δεν ακούς κανέναν. Αυτό είναι το λάθος αυτών που βρίζουν. Δεν ακούνε.


Ενώ εσύ ΜΕΓΑΛΕ ΦΙΛΕΛΕ ΒΙΑΝΟΙΤΙ, άκουγες όταν σου λέγαμε για την ψηφοφορία. ΑΝΤΕ ΤΡΑΒΑ ΣΤΑ ΝΕΟΝΑΖΙ φιλαράκια σου τώρα.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5114
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 18 Σεπ 2015, 17:14

baskin έγραψε:Ενώ εσύ ΜΕΓΑΛΕ ΦΙΛΕΛΕ ΒΙΑΝΟΙΤΙ, άκουγες όταν σου λέγαμε για την ψηφοφορία. ΑΝΤΕ ΤΡΑΒΑ ΣΤΑ ΝΕΟΝΑΖΙ φιλαράκια σου τώρα.



Αυτό έχεις να πεις; Αχαχαχαχαχα Πάλι τα ίδια. Εγώ είμαι η μία ψήφος και την αλλάζω. Δικαίωμά μου. Και μάλιστα η ψήφος μου ήταν όχι γιατί σας ξέρω. Μαλακία μου που σας σκέφτηκα. Δεν έπρεπε γιατί δεν αξίζει ούτε υποσημείωση.

Δεν ακούς και δεν θέλεις να ακούσεις. Συνέχισε με την αστεία ρητορική σου. Έλα και στο συνέδριο να ξεσπάσεις. Να πιούμε και μία μπύρα και να μου πεις για την κοσμοθεωρία σου όπου όποιος διαφωνεί με σένα είναι "ΦΙΛΕΛΕ"
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό baskin » 18 Σεπ 2015, 17:41

Εσύ είσαι ΦΙΛΕΛΕΣ, δεν έχω πει κάποιον άλλον εδώ μέσα.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Σημειολογική ανάλυση

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 18 Σεπ 2015, 20:12

newpamelina έγραψε:Εμένα μου έκαναν εντύπωση όχι αυτά που είπε ο πειρατής αλλά τα rolling eyes του :roll: :roll: :roll: και τη ταχύτητα που τα κινούσε! :o
Την ώρα που μιλούσε κοιτούσε δεξιά αριστερά (με σταθερό το κεφάλι) με απίστευτη ταχύτητα!
Παρακολουθήστε το βιντεο, και θα τα δείτε! :lol: :lol:

Στην 10 λεπτή προεκλογική συγκέντρωση πάντως, που έπαιξε στην ερτ2 σήμερα στις 12, ήταν πιο χαλαρός.

Μαλακίες λες!!!
Δεν είσαι παρατηρητικός!!!
Δεν είδες ρε καημένε που του είχε ση@@@ει κι όλας;
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 11 και 0 επισκέπτες