περί επάνδρωσης

Εδώ συζητιέται ότι δεν συμπεριλαμβάνεται σε κάποια άλλη κατηγορία, σε χαλαρούς τόνους.
Petros
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4216
Εγγραφή: 08 Ιουν 2012, 13:37
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά

περί επάνδρωσης

Δημοσίευσηαπό Petros » 12 Αύγ 2014, 13:49

Μιχάλης Μαντάς έγραψε:ποτέ δεν κατάλαβα γιατί λέμε μόνο επάνδρωση και όχι και επαναγυναίκωση

δεν λέμε επαναγυναίκωση γιατί είναι επί+άνδρας κι όχι επί+ανά+άνδρας
επίσης θα μπορούσε να είναι επίγυναίκωση και βλέπω κιόλας ότι το ψαχτήρι γυρνάει κι ένα αποτέλεσμα :shock:
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM

Μιχάλης Μαντάς
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 766
Εγγραφή: 13 Μάιος 2012, 21:12

Re: περί επάνδρωσης

Δημοσίευσηαπό Μιχάλης Μαντάς » 12 Αύγ 2014, 14:51

Petros έγραψε:
Μιχάλης Μαντάς έγραψε:ποτέ δεν κατάλαβα γιατί λέμε μόνο επάνδρωση και όχι και επαναγυναίκωση

δεν λέμε επαναγυναίκωση γιατί είναι επί+άνδρας κι όχι επί+ανά+άνδρας
επίσης θα μπορούσε να είναι επίγυναίκωση και βλέπω κιόλας ότι το ψαχτήρι γυρνάει κι ένα αποτέλεσμα :shock:

Δεν έχω λόγια ... Η απάντηση είναι κάτι παραπάνω από πλήρης.
Ομολογώ ότι μερικές φορές η επαφή μου με τους νέους με κάνει να σκέφτομαι (φωναχτά και πάλι) ότι όταν γίνονται οι πάσης φύσεως εκλογές, ίσως οι νέοι (προσοχή οι νέοι, όχι οι νεάζοντες, όπως ελλόγου μου) θα πρέπει να πριμοδοτούνται με κάποιου είδους ηλικιακό μπόνους, ώστε να καταφέρνουν να εκλεγούν κατά προτίμηση. Άλλωστε ο κόσμος του μέλλοντος που (υποτίθεται ότι) φτιάχνουν τα κόμματα, αυτούς αφορά περισσότερο και όχι εμάς τους ... σιτεμένους, που όπου νάναι αναχωρούμε προς τόπο ... αναψύξεως και διαρκούς νιρβάνας με δωρεάν πιλάφια και ουρί του παραδείσου. (Μη γελάτε γιατί πληροφορούμαι από αξιόπιστη πηγή ότι ο (Άγιος) Τσίπρας εισηγήθηκε να συμπεριληφθεί στο πρόγραμμα του ΣΥΡΙΖΑ ως προεκλογική υπόσχεση κάτι τέτοιο, μετά την επίσκεψή του στο Άγιο Όρος). :lol: :lol: :lol:

Υ.Γ.: Αγαπητέ Πέτρο σε χαιρετώ. Μόλις κλείσω τον υπολογιστή, αναχωρώ για 10ήμερο ψάρεμα, οπότε η επαφή με την τρέχουσα πραγματικότητα ... αποφεύγεται επιμελώς. Τα ξαναλέμε μετά. Ελπίζω και εύχομαι να περνάς καλά.

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: περί επάνδρωσης

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 12 Αύγ 2014, 18:52

Petros έγραψε:
Μιχάλης Μαντάς έγραψε:ποτέ δεν κατάλαβα γιατί λέμε μόνο επάνδρωση και όχι και επαναγυναίκωση

δεν λέμε επαναγυναίκωση γιατί είναι επί+άνδρας κι όχι επί+ανά+άνδρας
επίσης θα μπορούσε να είναι επίγυναίκωση και βλέπω κιόλας ότι το ψαχτήρι γυρνάει κι ένα αποτέλεσμα :shock:

Πέτρο, αν μου επιτρέπεις, στο έχω πει και άλλες φορές στο παρελθόν, "το έχεις γ@@@@@μήσει" το θέμα του moderation!!!!
Αν νομίζεις πως πρέπει να "κρατήσεις" κάτι, κάνε το, διαφορετικά χέσε με (μαζί με το forum που έχεις αναλάβει)!!
Το ρεζουμέ;
"σπας" τις κουβέντες στα "εξ` ων συνετέθησαν" (συν πολλά άλλα!!!!!)
Αναρωτήσου:
Μπορεί κάποιος να παρακολουθήσει τις "εμπνεύσεις σου";;

Είναι καθαρά τεχνική τοποθέτηση αντιλαμβάνεσαι!!!! Αλλά ........... ήμαρτον!!!
Moderator είσαι............ όχι ο Δαλάι Λάμα!!!!!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

Petros
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4216
Εγγραφή: 08 Ιουν 2012, 13:37
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά

Re: περί επάνδρωσης

Δημοσίευσηαπό Petros » 13 Αύγ 2014, 00:38

laskaris_vasilis έγραψε:Πέτρο, αν μου επιτρέπεις, στο έχω πει και άλλες φορές στο παρελθόν, "το έχεις γ@@@@@μήσει" το θέμα του moderation!!!!
Αν νομίζεις πως πρέπει να "κρατήσεις" κάτι, κάνε το, διαφορετικά χέσε με (μαζί με το forum που έχεις αναλάβει)!!
Το ρεζουμέ;
"σπας" τις κουβέντες στα "εξ` ων συνετέθησαν" (συν πολλά άλλα!!!!!)
Αναρωτήσου:
Μπορεί κάποιος να παρακολουθήσει τις "εμπνεύσεις σου";;

Είναι καθαρά τεχνική τοποθέτηση αντιλαμβάνεσαι!!!! Αλλά ........... ήμαρτον!!!
Moderator είσαι............ όχι ο Δαλάι Λάμα!!!!!!

Καλά που μου το είπες για να ξέρω να δημιουργήσω offtopic από την επόμενη φορά και να κάνω spinning εντός του νήματος... :mrgreen:
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 16 και 0 επισκέπτες