Τώρα τι έχετε να πείτε για τα αποτελέσματα των εκλογών?

Εδώ συζητιέται ότι δεν συμπεριλαμβάνεται σε κάποια άλλη κατηγορία, σε χαλαρούς τόνους.
baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Τώρα τι έχετε να πείτε για τα αποτελέσματα των εκλογών?

Δημοσίευσηαπό baskin » 26 Μάιος 2014, 21:37

geraki έγραψε:Δεν υποτιμάω το χωριό μου. Αντιθέτως το θεωρώ ανώτερο από άλλα χωριά και πόλεις. π.χ. Βόλος, Θεσαλλονίκη, κλπ.


Από τον Βόλο που βγάλανε τον Μπέο δήμαρχο, σίγουρα... συμφωνώ και εγώ. Είναι ηλίου φαεινότερο...
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

geraki
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 17 Μαρ 2014, 05:27

Re: Τώρα τι έχετε να πείτε για τα αποτελέσματα των εκλογών?

Δημοσίευσηαπό geraki » 26 Μάιος 2014, 22:03

baskin έγραψε:
geraki έγραψε:Δεν υποτιμάω το χωριό μου. Αντιθέτως το θεωρώ ανώτερο από άλλα χωριά και πόλεις. π.χ. Βόλος, Θεσαλλονίκη, κλπ.


Από τον Βόλο που βγάλανε τον Μπέο δήμαρχο, σίγουρα... συμφωνώ και εγώ. Είναι ηλίου φαεινότερο...


από άλλη άποψη το θεωρώ πολύ ανώτερο.... όπως το να φτιάχνουν άτομα τον δρόμο από τα δικά τους λεφτά. ή οι ταβέρνες να κανονίζουν μόνες τους να έρχονται τουρίστες από Σκιάθο κάθε ημέρα για όλο το καλοκαίρι (για την ακρίβεια 5 μήνες τον χρόνο), άτομα μεμονωμένα να κάνουν διάφορα καλά πράγματα για τον τόπο τους χωρίς να περιμένουν αντάλλαγμα, και πολλά άλλα. Και όλοι κάτι κάνουμε μόνο και μόνο επειδή οι περισσότεροι το θεωρούμε πατρίδα μας και ο τόπος μας...
Το καλύτερο σύστημα ψηφοφορίας είναι αυτό που έχεις μόνο 1 ψήφο, όλα τα άλλα συστήματα-εργαλεία είναι απλώς για συγκέντρωση δύναμης και πλειοψηφίας.

DOOM_NX
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 26 Μάιος 2014, 22:48

Re: Τώρα τι έχετε να πείτε για τα αποτελέσματα των εκλογών?

Δημοσίευσηαπό DOOM_NX » 26 Μάιος 2014, 23:13

Σε μένα το σφύριξαν αυτό με τα λεφτά των Ευρωπαίων Πειρατών που πήγαν σε πίτσες. Αν το είπε πάνω στην απελπισία του ο συριζαίος επειδή έριξα ψήφο στους Πειρατές, δεν ξέρω.

Όσο για το άλλο, ότι καταστρέψαμε τους Οικολόγους Πράσινους, νομίζω ότι ήταν ήδη κατεστραμένοι. Πριν γίνουν υπολογίσιμη δύναμη άρχισαν να διασπώνται, αν είναι δυνατόν. Γενικότερα, σε όποιον έδειξα τη συμμαχία Ο.Π. - ΠΕΙΡ το πρώτο πράγμα που τους ξένισε ήταν οι Ο.Π. Μάλλον οι ΠΕΙΡ ήταν αυτοί που αδικήθηκαν στη συνεργασία. Τουλάχιστον όντως είχαμε μια πιο ευρεία προβολή στα ΜΜΕ.

Σαν γενικότερο σχόλιο των εκλογών, αυτό που βλέπω είναι ο κόσμος απλά θέλει να τιμωρήσει, γιαυτό και στρέφεται στα ακροδεξιά κόμματα. Φαίνονται πιο μάχιμοι από τους αριστερότερους μάλλον. 3ο κόμμα η ΧΑ στην Ελλάδα. Πρώτοι ακροδεξιοί στη Γαλλία. Κρίμα που οι περισσότεροι δεν ψάχνονται να δουν τι πραγματικά πρεσβεύει κάθε κόμμα και ψηφίζουν ελαφρά τη καρδία. Με τόσους ευρωσκεπτικιστές ευρωβουλευτές, δε θα ήταν υπερβολή αν κάποιος έλεγε ότι αρχίζει η εποχή της διάσπασης της ΕΕ. Κατά τ'άλλα, πάλι χριστιανοδημοκράτες συντηρητικοί πρώτοι. Η χαρά της Μέρκελ και του Σαμαρά. Και η χαρά των γονιών μου παραδόξως.

geraki
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 17 Μαρ 2014, 05:27

Re: Τώρα τι έχετε να πείτε για τα αποτελέσματα των εκλογών?

Δημοσίευσηαπό geraki » 26 Μάιος 2014, 23:29

DOOM_NX έγραψε:Όσο για το άλλο, ότι καταστρέψαμε τους Οικολόγους Πράσινους, νομίζω ότι ήταν ήδη κατεστραμένοι. Πριν γίνουν υπολογίσιμη δύναμη άρχισαν να διασπώνται, αν είναι δυνατόν. Γενικότερα, σε όποιον έδειξα τη συμμαχία Ο.Π. - ΠΕΙΡ το πρώτο πράγμα που τους ξένισε ήταν οι Ο.Π. Μάλλον οι ΠΕΙΡ ήταν αυτοί που αδικήθηκαν στη συνεργασία. Τουλάχιστον όντως είχαμε μια πιο ευρεία προβολή στα ΜΜΕ.


Οι οικολόγοι πράσινοι ήταν σε εσωτερική κρίση εδώ και καιρό. Μόλις κάναμε το ξεκίνημα οι Πειρατές - Αμεσοδοκρατικό Κίνημα Ελλάδας, ακολούθησαν και οι άλλοι. :twisted:

Αφού πρώτα μερικοί φύγαν και δημιούργησαν το κίνημα ΔΡΟ που βγαίνει από το Δίκτυο Ριζοσπαστικής Οικολογίας (http://www.dro.org.grg/), έπειτα μετά από 1 - 2 μήνες ακολούθησαν και άλλοι που έφυγαν και δημιούργησαν το κόμμα Ευρώπη - Οικολογία (http://europe-ecology.grg/) και ο Χρυσόγελος στο τέλος που δημιούργησε το κόμμα Πράσινοι - Αλληλεγγύη, Δημιουργία, Οικολογία (http://prasinoi.grg/).

Ωστόσο για το ποιος ήταν χαμένος θα φανεί από την σταυροδοσία. !!!
Το καλύτερο σύστημα ψηφοφορίας είναι αυτό που έχεις μόνο 1 ψήφο, όλα τα άλλα συστήματα-εργαλεία είναι απλώς για συγκέντρωση δύναμης και πλειοψηφίας.

SilindeElendil
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 11:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Τώρα τι έχετε να πείτε για τα αποτελέσματα των εκλογών?

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 26 Μάιος 2014, 23:39

geraki έγραψε:
Οι οικολόγοι πράσινοι ήταν σε εσωτερική κρίση εδώ και καιρό. Μόλις κάναμε το ξεκίνημα οι Πειρατές - Αμεσοδοκρατικό Κίνημα Ελλάδας, ακολούθησαν και οι άλλοι. :twisted:

Αφού πρώτα μερικοί φύγαν και δημιούργησαν το κίνημα ΔΡΟ που βγαίνει από το Δίκτυο Ριζοσπαστικής Οικολογίας (http://www.dro.org.grg/), έπειτα μετά από 1 - 2 μήνες ακολούθησαν και άλλοι που έφυγαν και δημιούργησαν το κόμμα Ευρώπη - Οικολογία (http://europe-ecology.grg/) και ο Χρυσόγελος στο τέλος που δημιούργησε το κόμμα Πράσινοι - Αλληλεγγύη, Δημιουργία, Οικολογία (http://prasinoi.grg/).

Ωστόσο για το ποιος ήταν χαμένος θα φανεί από την σταυροδοσία. !!!




Μπορεις να με στειλεις και εμενα λιγο απο αυτο που πινεις;
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Τώρα τι έχετε να πείτε για τα αποτελέσματα των εκλογών?

Δημοσίευσηαπό baskin » 26 Μάιος 2014, 23:40

geraki έγραψε:Οι οικολόγοι πράσινοι ήταν σε εσωτερική κρίση εδώ και καιρό. Μόλις κάναμε το ξεκίνημα οι Πειρατές - Αμεσοδοκρατικό Κίνημα Ελλάδας, ακολούθησαν και οι άλλοι. :twisted:


ROFL!!!

geraki έγραψε:Ωστόσο για το ποιος ήταν χαμένος θα φανεί από την σταυροδοσία. !!!


Δεν λένε τίποτα οι σταυροί. Εγώ έλεγα σε ανθρώπους να το ρίχνουν σκέτο....

Αν ψάχνετε για αποτυχία, ψάξτε αλλού.... και αν έχετε τα κότσια στα φιλαράκια σας τους ΨΕΚΑΣΤΕΛ.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

pav
Δημοσιεύσεις: 1751
Εγγραφή: 09 Ιαν 2012, 16:30

Re: Τώρα τι έχετε να πείτε για τα αποτελέσματα των εκλογών?

Δημοσίευσηαπό pav » 27 Μάιος 2014, 13:47

geraki = kailor;

Κομπειλάδας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4128
Εγγραφή: 19 Φεβ 2012, 16:58
Τοποθεσία: Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
Επικοινωνία:

Re: Τώρα τι έχετε να πείτε για τα αποτελέσματα των εκλογών?

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 27 Μάιος 2014, 13:56

@pav
Όχι
geraki = arkouda

:twisted:
здравствуйте

Petros
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4216
Εγγραφή: 08 Ιουν 2012, 13:37
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά

Re: Τώρα τι έχετε να πείτε για τα αποτελέσματα των εκλογών?

Δημοσίευσηαπό Petros » 27 Μάιος 2014, 14:16

ναι, είναι γεράκι γεμιστό με αρκούδα :lol:
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 14 και 0 επισκέπτες